Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O tomto webe  ~  Upozornenie

administrátor
Zaslal: So február 09, 2008 7:42 pm Odpovedať s citátom
Administrátor Administrátor
Založený: 11 január 2007 Príspevky: 153
Na webovej stránke ste mohli doposiaľ vidieť odkaz na program CCleaner. Odstránili sme ho, pretože antivírový program hlási u iného programu (Defraggler) od firmy, ktorá vytvorila program CCleaner, nález trójskeho koňa Downloader.Zlob.UAQ. Nakoľko nám ide aj o bezpečnosť, nemáme záujem podporovať šírenie trójskych koňov.

Pôvodne sme mali dobrý úmysel, že program CCleaner je užitočný pri odstraňovaní zbytočných záznamov v počítači. Program Defraggler slúži na defragmentáciu diskov. Práve pri sťahovaní súboru dfsetup101.exe dochádza k tomu, že do počítača si stiahnete aj trójskeho koňa Downloader.Zlob.UAQ.

Naposledy upravil administrátor dňa Pi október 02, 2009 4:00 pm, celkom upravené 1 krát.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť WWW stránky autora
administrátor
Zaslal: Ne február 10, 2008 4:20 pm Odpovedať s citátom
Administrátor Administrátor
Založený: 11 január 2007 Príspevky: 153
Dnes mi prišla mailom táto správa:

Citácia:
Dobrý deň,

ďakujeme Vám za zaslanie emailu.

Detekcia, ktorú spomínate, bola bohužiaľ nekorektná. Včera sme prijali niekoľko informácií od našich zákazníkov o nesprávnej detekcii vírusu "Downloader.Zlob.UAQ" na niektorých inštalačných súboroch rôznych programov, i keď vírus sa v týchto súboroch nenachádzal. Ešte včera bol taký problém opravený v podobe novej aktualizácie AV programu. Pre vyriešenie problému dnes aktualizujte Váš AV program a po aktualizácií už nebude inštalačný súbor detekovaný.

Ďakujeme za pochopenie a ospravedlňujeme sa za spôsobené ťažkosti.

Takže som opäť obnovil ikonu na sťahovanie programu CCleaner. Mám prvú skúsenosť s falošným poplachom z antivírusového programu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť WWW stránky autora

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: