Obsah fóra Diskusne forum humanistov

Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Nábožní ľudia sú menej inteligentní

wiwi
Zaslal: St august 14, 2013 2:34 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 30 jún 2012 Príspevky: 36
Citácia:
Analýza ukázala, že inteligentným ľuďom, ktorí zvyknú premýšľať analyticky a nie intuitívne, prekáža iracionálna podstata viery. Tiež platí, že inteligentnejšie deti majú problémy veriť v Boha.

http://www.webnoviny.sk/lifestyle/nabozni-ludia-su-menej-inteligentn/716187-clanok.html
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
robi
Zaslal: Ne august 18, 2013 10:28 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 20 február 2007 Príspevky: 169
Niektoré náboženské systémy sú vyslovenie idiotské.

Ak ste dobrý v matematike a algebre viete že 1+1 je vždy 2

A nikdy inak.

Ak človek raz zomrie tak ako že 1+1 je dva a po troch dnoch nikdy neožije mi pripadá nelogické zmrtvychvstanie.

Takže keď sa to nestalo doteraz žiadnemu inému človeku nemôže sa to stať ani výnimočne ako udávajú u Ježiška.
tak
vždy platí že 1+1 je dva V matematike nejestvujú vínimky, je to nemožné v matematike

Dalej ako že 1+1 je 2 mi pripada nelogicke že pri riadnom a kvalitne uskutočnenom pohlavnom styku do vaginy žena nemôže ostať pannou a tak aby žena čo ostala pannou ešte nikdy v histórii neotehotnela tak
vždy platí že 1+1 je dva V matematike nejestvujú vínimky, je to nemožné v matematike
Kresťanstvo je najnelogickejšie náboženstvo.
Už aj toľko odsudzovaný islam je v tomto logickejší keď uznáva ježiša krista za človeka aj keď múdreho a prorokujúceho ale človeka.
Samozrejme aj Mohameda uznáva len za človeka podobne ako aj iných ľudí.

Tak isto judaizmus ten má vieru rovnakú ako islam len bez Mohameda.
Judaizmus,
e v tomto logickejší keď uznáva ježiša krista za človeka aj keď múdreho a prorokujúceho ale človeka.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Pi august 23, 2013 7:16 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7017 Bydlisko: Mám.
Róbert Adamec napísal(a):
Materializmus povýšil rozum ad absurdum, je teda jednou z extrémistických ideológii. A je aj jednou z najnebezpečnejších ideológií, pretože oberá človeka o imagináciu a tým aj o vieru a schopnosť vnímať zmysel života.

Čo z toho vyplýva? Podľa Adamca sú ľudia, ktorí rozmýšľajú, extrémisti. Rolling Eyes Ouch

Zaslal: Ne september 29, 2013 6:52 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7017 Bydlisko: Mám.
Opice bonobo sú empatickejšie ako kresťania

Peter Breiner napísal(a):
Povery o sile judeokresťanskej morálky vyvracajú nielen moderné výskumy, ale najmä štatistika. Opice bonobo sú empatickejšie ako priemerný príslušník akéhokoľvek vierovyznania a morálnejšie než akýkoľvek vedúci predstaviteľ. A pritom sa neprehlasujú za arbitrov morálky a božích tupcov a zástupcov.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: