Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Ateistická cirkev neveriacich

robi
Zaslal: Ne júl 14, 2013 11:17 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 20 február 2007 Príspevky: 169
Ano mas pravdu zabudol som na satanistov.

Takže názov cirkev je označenie len na kresťanské zoskupenia a satanistické zoskupenia.

Ostatné náboženské skupiny používajú názov náboženské združenia.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
robi
Zaslal: Ne júl 14, 2013 1:25 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
tak ma napadlo že vlastne keď štát znemožňuje náboženským spoločnostiam štátnu registráciu tým pádom štát stráca nad nimi akúkoľvek kontrolu a nemá o nich žiadny prehľad.
Ale ke´d je niekdo drbnutý / štát/ tak mu treba.
Mňa to netrápi.
Pre mňa je to len dobre.
xsova
Zaslal: Ne júl 14, 2013 2:22 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 15 marec 2011 Príspevky: 69
Máš pravdu, že ten zákon diskriminuje menšie náboženské spoločnosti. Podľa mňa by bolo najlepším riešením zrušiť všetky nadpráva, ktoré registrované cirkvi v súčasnosti majú, a presadiť, aby mali rovnaké práva a povinnosti ako občianske združenia.
robi
Zaslal: Ne júl 14, 2013 6:18 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
xsova napísal(a):
Máš pravdu, že ten zákon diskriminuje menšie náboženské spoločnosti. Podľa mňa by bolo najlepším riešením zrušiť všetky nadpráva, ktoré registrované cirkvi v súčasnosti majú, a presadiť, aby mali rovnaké práva a povinnosti ako občianske združenia.

ďakujem súhlasím.

Inak aj keď je napríklad RKC riadne registrovaná u štátu tak podľa Vatikánskych zmlúv štát nemôže vôbec ani pozrieť do ich účtovnítva ani nič skontrolovať s finančnými tokmi ako povadal pán Čarnogurský starý keď bol nejaký problém teraz aktuálne Mons. Bezák versus Mons. Sokol.

Tak načo vôbec registrovať? Keď štát nemá aj tak nárok na nič voči cirkvi ktorú platí? Ani nahliadnuť do účtovníctva či skontrolať finačné toky?

Netreba potom žiadnu registráciu cirkví ani nikoho a ničoho a každý nech si zakladá čo chce.
robi
Zaslal: Ut júl 16, 2013 2:15 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Lemmy napísal(a):
robi napísal(a):
Poznámka pre neznalých:
názov CIRKEV môže mať len kresťanské spoločenstvo.

Satanistom to nevadí. Majú svoju cirkev Satanovu: Church of Satan Twisted Evil

Samozrejme, aj Cirkev Satanova.

je ešte jeden link:

http://www.cirkevsatanova.com/

Inak tak ma napadlo že ak názov cirkev poživúvajú jedine kresťanské cirkvi a satanistické cirkvi nejedná sa o jeden a tan istí druh náboženstva?
Podľa mňa asi áno.
lebo židia nehovoria svojmu náboženstvu cirkev,
ani budhistin ehovoria svojmu náboženstvu cirkev,
Ani hinduisti nehovoria svojmu náboženstvu cirkev,
ani taoisti enhovoria svojmu náboženstvu cirkev,
ani šintoisti nehovoria svojmu náboženstvu cirkev,
čiže cikev rovná sa satanistické duchovné spoločenstvo.

A ak teda spoločnosť chce skutočne sa postaviť proti satanistom tak vieme už kto sú tí satanti. Sú to všetci čo majú v mene cirkev.
TvojOponent
Zaslal: Ut júl 16, 2013 4:09 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1763
Má s v prvom rade dodržiavať zákon. O podobe zákonov rozhodujú nepriamo občania a jednotlivci nesmú vytvárať diktát proti ich vôli.
Cirkev nedostáva peniaze od konkrétnych tretích osôb, ale zo spoločnej kasy, kam prispievajú aj veriaci. Takže vety typu "nechceme doplácať na RKC" sú bludom - populistickým paškvilom v duchu goebelsovštiny.

Čo sa týka odslúženia omše, je správne, ak kňaz požaduje pár drobných za tento úkon. Nevidím dôvod, prečo by kňaz nemal mať nárok na náhradu nákladov a primeranú odmenu. Nie je to tak veľa, aby sa to nedalo utiahnuť. Tvoje tvrdenie o chudobe je čisto účelové a pokrytecké.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TvojOponent
Zaslal: Ut júl 16, 2013 4:14 pm Odpovedať s citátom
[/quote]

je ešte jeden link:

http://www.cirkevsatanova.com/

Inak tak ma napadlo že ak názov cirkev poživúvajú jedine kresťanské cirkvi a satanistické cirkvi nejedná sa o jeden a tan istí druh náboženstva?
Podľa mňa asi áno.
lebo židia nehovoria svojmu náboženstvu cirkev,
ani budhistin ehovoria svojmu náboženstvu cirkev,
Ani hinduisti nehovoria svojmu náboženstvu cirkev,
ani taoisti enhovoria svojmu náboženstvu cirkev,
ani šintoisti nehovoria svojmu náboženstvu cirkev,
čiže cikev rovná sa satanistické duchovné spoločenstvo.

A ak teda spoločnosť chce skutočne sa postaviť proti satanistom tak vieme už kto sú tí satanti. Sú to všetci čo majú v mene cirkev.[/quote]

Lemmy sa samozrejme mýli alebo skôr vedome zavádza. To dovoľuje niektorá zásada sekulárneho humanizmu? Pretože, citujem:

Cirkev môže byť:
náboženské spoločenstvo všetkých kresťanov, pozri cirkev (všetci kresťania)
organizované (legitímne ustanovené) spoločenstvo kresťanských veriacich určitého vyznania/viery/doktríny/kultu, čiže kresťanská náboženská spoločnosť, pozri cirkev (kresťanská organizácia)
organizované (legitímne ustanovené) spoločenstvo veriacich určitého vyznania/viery/doktríny/kultu (t.j. nie len kresťanské), čiže náboženská spoločnosť (v širšom zmysle), často ako opak sekty a kultu, pozri náboženská spoločnosť a pre Slovensko aj cirkev alebo náboženská spoločnosť
také organizované (legitímne ustanovené) spoločenstvo veriacich určitého vyznania/viery/doktríny/kultu, ktoré svojho času patrilo medzi tzv. recipované cirkvi, pozri pod recipovaná cirkev a vysvetlenie v článku náboženská spoločnosť
v katolíckej cirkvi: katolícka cirkev
zriedkavo: náboženská obec, cirkevná obec
zastarano: cerkev
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lemmy
Zaslal: Ut júl 16, 2013 9:32 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7168 Bydlisko: Mám.
TvojOponent napísal(a):
Lemmy sa samozrejme mýli alebo skôr vedome zavádza.

A v čom sa mýlim?

Zaslal: Št júl 18, 2013 9:47 am Odpovedať s citátom
Citácia:
A v čom sa mýlim?

V čom by ste chceli nemýliť?

Zaslal: Št júl 18, 2013 11:48 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Citácia:
A v čom sa mýlim?

V čom by ste chceli nemýliť?

Vidím vyhýbavú odpoveď, čiže som trafil pravdou klinec po hlavičke. Razz

Zaslal: Št júl 18, 2013 4:09 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Milý oponent to okopíroval zo slovenskej verzie wikipedie.
Brať Wikipediu za dôveryhodný zdroj no neviem neviem.
teda
nikdy v živote som nepočul nepríklad o Budhuistickej cirkvi, židovskej cirkvi, judaistickej cirkvi islamskej cirkvi

taoistickej cirkvi.

Cirkvi sú len kresťania.

A spýtajte sa tvrdého katolíka ten Vám povie že keď sa povie cirkev je tým myslené len RKC a nič iné.
Na rádiu Lumen sa nehovorí katolícka cirkev ale len CIRKEV a všetci vedia že to je len RKC
Lemmy
Zaslal: Št júl 18, 2013 5:23 pm Odpovedať s citátom
Robi, s tým súhlasím. Ono s používaním slova cirkev je to rovnako ako s používaním slova veriaci.

Ako hovoríš: Na rádiu Lumen sa nehovorí katolík, ale len VERIACI, a všetci vedia, že to je len stúpenec RKC.

Ale TvojOponent to nevie pochopiť, pretože podľa neho sú všetci veriaci. Aj bezbožníci. Rolling Eyes

Zaslal: Št júl 18, 2013 9:07 pm Odpovedať s citátom
Robi, s používaním slova cirkev je to zložitejšie, než by si očakával. Nielen kresťania, či satanisti majú cirkvi, ale v USA existuje aj Prvá cirkev ateistov.

Aspoň tak som sa dočítal v článku Náboženstvá a cirkvi na zasmiatie od Rastislava Škodu.

22. 2. 2010 som tam napísal pod článok príspevok:
Citácia:
Na Slovensku nemáme povestný zmysel pre humor. Zato v Maďarsku sú na tom v tomto smere lepšie: Medzi riadne zaregistrované náboženské hnutia v Maďarsku patria napríklad Slobodná cirkev mosta budúcnosti, Cirkev hlas ticha, Nezávislý duchovný rád Spoločnosti žitej energie, Cirkev ezoterických náuk, Cirkevná spoločnosť veriacich v cudziu, vyvinutejšiu inteligenciu, Cirkev Boh je láska, Cirkev kozmickej univerzálnej lásky, Maďarský zväz bosoriek, Spoločnosť neskorého dažďa Maďarsko, Spoločnosť olivovníkov, Pramaďarská šamanská cirkev či Vesmírna cirkev.

Zaslal: Po júl 22, 2013 11:52 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Túžba ateistov po morálnom kódexe ktorý nemajú ich viedla k založeniu svojej cirkvi v ktorej bol kódex definovaný.
Ale pár byrokratických úradníkov na M:V: prekazilo tento veľkolepý plán.

Mám ale riešenie pre tých autorov projektu.

Drahí členovia ateistickej cirkvi nesmúťťe ale pridajde sa ku mne do taoistického združenia.

Viera Vám zostáva presna taká akú máte teda ateizmus
a ako bonus dostanete morálny kódex LA-OC kvôli ktorému ste zakladali svoju ateistickú cirkev.
vlastne som preto prišiel na tento web aby som pomohol týmto ateistickým sirotám ktoré sú bez cirkvi a duchovného vedenia.
Aby prešli pod taoistické združenie ku mne a Vaša túžba po cirkvi a morálnom kódexe tak bude naplnená.
robi
Zaslal: Po júl 22, 2013 12:35 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Inak našiel som na nete niečo presne k tejto téme možno ste to už čítali a možno nie:

http://zivot.azet.sk/clanok/2282/chcem-mat-cirkev.html

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: