Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Rovnosť príležitostí pre všetkých

administrátor
Zaslal: Ut júl 27, 2010 10:05 am Odpovedať s citátom
Administrátor Administrátor
Založený: 11 január 2007 Príspevky: 155
Predstavitelia EÚ plánujú rokovať rovnako s teistickými aj humanistickými organizáciami.

Novinár Imrich Gazda nás oslovil, aby sme poskytli stanovisko k prebiehajúcim rokovaniam predstaviteľov Európskej únie s teistickými a svetskými organizáciami. Poskytol nám aj odkaz na TK KBS, kde sa píše, že hlavnou témou rozhovorov bude boj proti chudobe.

Vo svojom článku s názvom Cirkvi v Bruseli vystriedajú slobodomurári cituje aj časť zo Stanoviska v boji s chudobou, ktoré sme mu poskytli 20. júla 2010.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť WWW stránky autora
Lemmy
Zaslal: Ut júl 27, 2010 10:58 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6927 Bydlisko: Mám.
K článku Cirkvi v Bruseli vystriedajú slobodomurári:

Toto porovnávanie humanistov so slobodomurármi je pomýlené. Ak niekoho zaujíma, že čo na to môžu hovoriť humanisti, že sú „hádzaní“ do jedného vreca so slobodomurármi, možno povedať zhruba to, o čom som sa zhováral s priateľom:

Čo vravíme na to, že sme podľa bruselských úradníkov v jednom vreci so slobodomurármi? To, čo napríklad kresťania hovoria na to, že sú v jednom vreci so sikhami, také jednoduché je to. Ich vec, ak v tom vidia problém – my ho nemáme. Wink3

Zaslal: So júl 31, 2010 8:55 am Odpovedať s citátom
Na udalosti okolo rokovaní predstaviteľov EÚ s teistickými a humanistickými organizáciami reaguje aj Rastislav Škoda s príspevkom uverejneným v denníku Pravda.

Zaujalo ma najmä:
Rastislav Škoda napísal(a):
Traja európski predstavitelia (prezident EK, europarlamentu a Rady Európy) a dvaja eurokomisári sa 19. júla stretli s 24 biskupmi, rabínmi a muftimi (ako to robili od roku 2005 každý rok), no tentoraz aj so zástupcami komunity hindov a sikhov, nad čím vraj reprezentanti katolíckej cirkvi ohŕňali nos. Rokovali o boji proti chudobe.

Zaslal: Ut október 12, 2010 7:23 pm Odpovedať s citátom
Takmer 80 miliónov Európanov žije pod prahom chudoby, píše sa v článku 2010 – Európsky rok boja proti chudobe.

Zaslal: Ut október 12, 2010 7:27 pm Odpovedať s citátom
Podpíš petíciu proti chudobe aj ty!

Formulár sa nachádza na Zero Poverty s označením „Sign the petition“. Vyplnenie je veľmi jednoduché. Vyžaduje si zadať štyri údaje v poradí: 1. meno, 2. priezvisko, 3. krajinu (vyberiete si zo zoznamu podľa miesta bydliska, napr. Slovakia), 4. mail.

Zaslal: Št máj 24, 2012 3:31 pm Odpovedať s citátom
Hromadná pripomienka Slovenskej siete proti chudobe k aktualizovanému Národnému programu reforiem

Slovenská sieť proti chudobe podáva Hromadnú pripomienku k návrhu aktualizovaného znenia Národného programu reforiem 2012, ktorý bol dňa 22. mája 2012 predložený do skráteného pripomienkového konania.

Viac na: www.changenet.sk

Slovenská sieť proti chudobe pri posudzovaní Národného programu reforiem 2012 vychádza z poznania, že chudoba je komplexný fenomén, ktorý negatívne zasahuje početné oblasti ľudského života a preto účinné stratégie znižovania chudoby musia byť taktiež komplexné a okrem zamestnanosti riešiť aj dostatočný príjem pre tých, čo nemôžu pracovať, dostupnosť služieb rôzneho druhu, vrátane bývania, verejnej dopravy, vyrovnávacích programov pre najviac znevýhodnených a taktiež podporu občianskej a politickej participácie tých, ktorých núdza vyčleňuje na okraj spoločnosti.

Podpísať možno od 23. 5. 2012 do 22. 6. 2012.

Zaslal: Po december 03, 2012 9:43 pm Odpovedať s citátom
Každý piaty Slovák žije na hranici chudoby, Česi nás tromfli

(WEBNOVINY) – Počet obyvateľov Európskej únie žijúcich na hranici chudoby alebo sociálneho vylúčenia vzrástol v roku 2011 na takmer 120 miliónov, uviedla v pondelok štatistická agentúra Eurostat v čase, keď dlhová kríza naďalej podkopáva ekonomiku krajín.

Podľa Eurostatu v roku 2011 žilo až 119,6 milióna ľudí alebo 24,2 percenta populácie 27 krajín EÚ na pokraji chudoby a sociálneho vylúčenia. V roku 2010 to bolo 23,4 percenta.

Najpostihnutejšie bolo Bulharsko so 49 percentami chudobných občanov, potom nasleduje Rumunsko so 40 percentami, Litva s 33 percentami nasledované Gréckom a Maďarskom s rovnako 31 percentami. Najnižšie hodnoty má Česká republika s 15 percentami chudobnej populácie, potom Holandsko a Švédsko obaja so 16 percentami, potom Luxembursko a Rakúsko s rovnako 17 percentami obyvateľov na hranici chudoby.

Najväčšia ekonomika EÚ Nemecko má 19,9 percenta chudobnej populácie, v roku 2008 to bolo ešte 20,1 percenta. Vo Francúzsku sa počet chudobných zvýšil z 18,6 percenta v roku 2008 na 19,3 percenta v roku 2011. Na Slovensku žije 20,6 percenta populácie na hranici chudoby.

Podľa Eurostatu z 500 miliónov obyvateľov EÚ približne 17 percent žije z nízkeho príjmu, zatiaľ čo 9 percent žije vo veľkej chudobe.

Zaslal: Po február 04, 2013 8:44 pm Odpovedať s citátom
Jozef Kmeťo napísal(a):
Sto najbohatších ľudí na svete zarobilo v roku 2012 cez 240 miliárd dolárov (180 miliárd eur). Tieto peniaze by stačili na to, aby ukončili extrémnu chudobu na celom svete štvornásobne. Informáciu prináša organizácia Oxfam.

„Zatiaľ čo 100 najbohatších ľudí sveta zarobilo vlani 240 miliárd dolárov (180 miliárd eur), ľudia žijúci v extrémnej chudobe museli prežiť z menej než 1,25 dolára (1 euro) na deň.“

Celý svet sa zmieta v chudobe a chorobe, ale predstava bohatého života nás neopustila. Kapitalizmus je len pre vyvolených a pre zvyšok sveta kapitalizmus znamená robiť sluhov tým, ktorí žijú život, aký sme si predstavovali my v roku 1989 na našich námestiach…

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: