Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Deň narcisov 2011

Lemmy
Zaslal: Ne apríl 17, 2011 3:45 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6557 Bydlisko: Mám.
Podľa prvých neoficiálnych výsledkov vyzbierali dobrovoľníci počas jubilejného 15. ročníka Dňa narcisov len v Bratislave vyše 215 000 eur. Definitívna suma zbierky Ligy proti rakovine za celé Slovensko bude známa do piatich týždňov.

Viac v článku o dobrovoľníkoch počas Dňa narcisov 2011.

Zaslal: So jún 25, 2011 3:39 pm Odpovedať s citátom
LPR zorganizuje zo zbierky prvý letný tábor pre detských pacientov

Bratislava 25. júna (TASR) – Do letných aktivít pre deti sa zapája aj Liga proti rakovine (LPR), ktorá vďaka podpore aprílovej zbierky Deň narcisov zrealizuje prvý letný tábor pre detských onkologických pacientov. Uskutoční sa v spolupráci s občianskym združením Klub Detskej Nádeje, ktoré sa stará o organizačnú stránku pobytu.

Tábor, ktorý sa uskutoční od 17. do 30. júla v Sanatóriu Tatranská kotlina, je pre onkologických pacientov veľmi dôležitý, uviedla Eva Kováčová z Ligy proti rakovine. Vysvetlila, že zo zážitkov z táborov čerpajú deti silu po celý rok, aj v prípade, že sa vrátia do nemocnice.

„Pamätám si na svoj prvý šok, keď bola večer diskotéka a mňa prišiel do tanca vyzvať mladý muž na vozíku, ktorému to absolútne nerobilo problém. Ten, kto mal problém aklimatizovať sa na tú nôtu, som bola ja,“ uviedla Kováčová. Dodala tiež, že bežný návštevník si prítomnosť medzi chorými deťmi neuvedomuje. Mnohí z pacientov, ktorí sa zabávajú ako bežné deti, sa do tábora vracajú aj v dospelom veku ako inštruktori tábora, konštatovala.

Kým tohtoročný pobyt sa uskutoční v prostredí Tatier, miesta tábora sa podľa Kováčovej menia v závislosti od ústretovosti ľudí poskytujúcich priestory. Miesto pobytu tiež pravidelne navštevuje lekár a nachádza sa v dosahu zdravotníckeho zariadenia.

Celkovo LPR vyčlenila na tábory pre detských pacientov zo Dňa narcisov sumu 35 000 eur. Podpore onkologických pacientov sa ako nezisková organizácia venuje už dvanásty rok. Tábory organizuje v spolupráci s občianskym združením Klub Detskej Nádeje, ktoré drží patronát nad oddeleniami onkológie a kardiológie v Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave.

Zaslal: Pi apríl 13, 2012 8:54 am Odpovedať s citátom
Koncert vďaky

Na piatok – 13. apríla počas Dňa narcisov – pripravuje Liga proti rakovine 3. ročník „Koncertu vďaky“. I týmto spôsobom chce poďakovať širokej verejnosti, partnerom, dobrovoľníkom, prispievateľom za podporu Dňa narcisov i dlhoročnú podporu a dôveru 22-ročnému pôsobeniu Ligy proti rakovine na Slovensku.

Koncert sa uskutoční na Nám. SNP v Bratislave s oficiálnym začiatkom o 16.00 h a predpokladaným ukončením o 20.00 h.

Viac v článkoch: Koncert vďaky a 13. apríla môže pomôcť každý

Liga proti rakovine ďakuje za podporu.

Zaslal: St december 12, 2012 1:24 pm Odpovedať s citátom
Liga proti rakovine realizuje v dňoch 14. a 15. decembra 2012 III. Fórum onkologických pacientov s cieľom vytvoriť priestor na osobný dialóg medzi onkologickými pacientmi, lekármi a zástupcami zdravotníckych i štátnych inštitúcií.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: