Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Čierna kniha katolíckej cirkvi

xsova
Zaslal: So marec 03, 2012 7:54 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 15 marec 2011 Príspevky: 69
Citácia:
Katolícka cirkev si už dvetisíc rokov nárokuje vedúcu pozíciu vo sférach morálky a duchovna – a pritom veriacich podchvíľou znepokojuje škandálmi.

Cirkevní predstavitelia reagujú vždy rovnako: tvária sa, že nič nevidia a nepočujú.

Michael Hebeis poukazuje na to, že túžba po moci a ignorovanie obetí majú korene v systéme katolíckej cirkvi.

V knihe uvádza zoznam hriechov a prešľapov, ktoré siahajú od antisemitizmu až po pedofíliu, a naznačuje, ako bezohľadne cirkev v niektorých prípadoch presadzuje svoje záujmy. Mali by si ju prečítať nielen kritici cirkvi, ale aj sklamaní veriaci.

Dr. Michael Hebeis je právnik zaoberajúci sa históriou cirkvi, katolík. Napísal dizertačnú prácu na tému cirkevných dejín, pôsobí v Drážďanoch v slobodnom povolaní ako poradca. Dlhé roky pracuje v cirkevných združeniach a nadáciách.

Michael Hebeis: Čierna kniha katolíckej cirkvi, Noxi

http://kultura.pravda.sk/michael-hebeis-cierna-kniha-katolickej-cirkvi-fai-/sk-kkniha.asp?c=A120228_174916_sk-kkniha_p46
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: So marec 03, 2012 9:44 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7173 Bydlisko: Mám.
Citácia:
Cirkevní predstavitelia reagujú vždy rovnako: tvária sa, že nič nevidia a nepočujú.

Nielen predstavitelia, ale i laická verejnosť z radov kresťanov, radoví pobožní, jednoducho väčšina z nich. Crying or Very sad

Avšak z výsledkov sčítania je možné sa dovtípiť, že ak od roku 2001 do roku 2011 odišlo z radov Rímskokatolíckej cirkvi viac ako 360 000 ľudí, že medzi nimi je možné nájsť i tých, ktorí vidia a počujú

Zaslal: Po júl 30, 2012 1:39 pm Odpovedať s citátom
O tejto knihe píše i Katarína Olejárová v článku Pochybenia cirkvi alebo Neuveď nás do pokušenia.
Katarína Olejárová napísal(a):
Preukázané, ale aj nepotvrdené škandály katolíckej cirkvi, vzbudzujú čoraz viac otázok u veriacich i ateistov.

Zaslal: St august 08, 2012 2:35 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 15 marec 2011 Príspevky: 69
Ďalšia zaujímavá recenzia Čiernej knihy katolíckej cirkvi:
http://buno.blog.sme.sk/c/305037/Cierna-kniha-katolickej-cirkvi.html

Citácia:
Je to skvelé čítanie od križiackych výprav ako nástroja cirkevnej politiky, cez rituálne vraždy, nepriateľstvo voči Židom, pachtenie sa za mamonom až po súčasný boj cirkvi proti modernej dobe. Je to prehliadka zastierania, zahmlievania a popierania. Autor však nechcel touto knihou znevážiť cirkev, ponížiť kňazov, biskupov... sám Michael Hebeis dlhé roky pracuje v cirkevných združeniach a nadáciách, zaoberá sa históriou cirkvi.
Jeho Čierna kniha katolíckej cirkvi má otvoriť oči a nastaviť zrkadlo, aby videla priepasť, ktorá sa rozširuje medzi jej zbožnými ideálmi a trpkou realitou.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne november 25, 2012 12:45 pm Odpovedať s citátom
Poľský kňaz stál na čele zločineckej organizovanej skupiny

Obrali banky o približne sto miliónov eur

Na osem rokov do väzenia poslal súd v Legnici na juhozápade Poľska kňaza Ryszarda M.

Zdroj: Novinky.cz

Zaslal: Po december 10, 2012 10:11 am Odpovedať s citátom
Misionárska poloha: Matka Tereza v teórii a praxi

Z knihy Christophera Hitchensa napísal(a):
Pán Keating bol usvedčený zo sprenevery 17 osôb, ktoré obral o viac ako 900 000 dolárov. Týchto 17 osôb je reprezentačnou vzorkou 17 000 jednotlivcov, ktorých Keating okradol o 252 000 000 dolárov.

Tento citát pochádza z listu, ktorý poslal Matke Tereze pracovník prokuratúry s výzvou, aby dar vrátila.

Viac: recenzia knihy od Branislava Dudáša

Zaslal: Po december 10, 2012 10:20 am Odpovedať s citátom
V Zošitoch humanistov nájdete pod tagom matka Tereza i tieto články:

Christopher Hitchens – Menej ako zázrak

Daniel van Biema – Kríza viery matky Terezy

Interview s Christopherom Hitchensom – Posvätná krava: Tmavá strana Matky Terezy

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: