Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Odbory

svaty_certisko
Zaslal: Pi október 15, 2010 5:39 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 01 september 2009 Príspevky: 207 Bydlisko: Slovensko
hehe Very Happy

Bič strachu zostáva... fyzicky to vyšlo z módy, ale ekonomicky o to sviští silnejšie
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lemmy
Zaslal: Pi november 05, 2010 4:22 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7173 Bydlisko: Mám.
Problém bol podľa nej v tom, že aj tam, kde majú na pracovisku povinnosť zo zákona rokovať s odborármi, vládne strach. „Nečudujem sa, že sa ľudia boja prihlásiť, pretože tým riskujú svoje zamestnanie,“ vyhlásila Krútka, ktorá túto situáciu považuje za neúnosnú.

Webnoviny.sk

Zaslal: Št december 23, 2010 10:23 am Odpovedať s citátom
Vždy bude snaha nejako potláčať úlohu odborov v práci. Napríklad zaujímavo, povedal by som totalitne, sa správa Ústav pre štúdium totalitných režimov v Česku.

Britské listy napísal(a):
„Vedení naší odborové organizace pokládá udělení výpovědí zaměstnancům ÚSTR za nezákonné. Hermanovo vedení sice svolalo jednání o propouštění, ale na něm nesdělilo ani jména propouštěných lidí, ani jejich pracovní pozice, ačkoliv jsme se na ně opakovaně dotazovali,“ říká předsedkyně ZO ÚSTR Kateřina Volná. Podle ní je tento postup v rozporu se zákonem, který konstatuje, že je povinností zaměstnavatele projednat výpověď určitému zaměstnanci s odbory, a to před tím, než ji zaměstnanci předá. „Na jednání s vedením jsme se dozvěděli jen jedno jméno, dále nám sdělili, že další pozice a zaměstnanci k propuštění jsou ještě v jednání. Nemohli jsme to tedy projednat tak, jak ukládá zákon,“ dodává Volná a upozorňuje, že mezi propouštěnými jsou i členové odborové organizace, kterou zastupuje. Ani ti neměli možnost, aby se k jejich výpovědi odbory vyjádřily. Navíc na dokumentech jejich výpovědí Herman nepravdivě uvedl, že vše bylo s odbory projednáno.

Zaslal: Ut február 28, 2012 9:05 am Odpovedať s citátom
Odbory sa správajú ako predajné dievky.

KOZ chce opäť podpísaním zmluvy o spolupráci kolaborovať s jednou politickou stranou, so stranou SMER – sociálna demokracia.

Je to bieda robotníkov (členov odborov), že im to nevadí. Crying or Very sad

Zaslal: Ut august 14, 2012 9:36 pm Odpovedať s citátom
Dobrý postreh:
Andrea Kaľavská napísal(a):
Ja si myslím, že by sme nemali mať malé ciele. Poďme lekárom príkladom aj my, ostatní občania. Také Združenie spotrebiteľov keby navrhlo odznak „Nekradnem“. A kto si ráno nepripne odznak, bude to jasné priznanie viny. V jednoduchosti je krása.
Wink

Zaslal: Pi november 30, 2012 12:28 pm Odpovedať s citátom
Nevzdelané stádo politikom vyhovuje, znelo pred úradom vlády

(WEBNOVINY) – Viac ako tisícka študentov a pracovníkov 12 škôl, hlavne gymnázií a stredných škôl, sa dnes zišla pred úradom vlády v Bratislave, aby protestovali proti tomu, že vláda s odborármi pripravuje dohodu o požiadavkách zamestnancov školstva poza ich chrbát.

Študenti si doniesli transparenty s textami Nevzdelané stádo politikom vyhovuje, Podpor aj ty učiteľský štrajk, Kvalitné vzdelávanie – o dôvod menej utekať za hranice, Komenský – učiteľ národov, Naša vláda – vymetač názorov alebo len jednoducho Stačilo!

Citácia:
„My jednoducho chceme vytvoriť tlak aj na odborárov aj na vládu, aby tie požiadavky, ktoré samotné odbory deklarujú, boli splnené,“ zdôraznil šéf odborovej organizácie na Gymnáziu L. Sáru Slavomír Drahoš.

Prezradil, že zvažujú možnosť striedavej formy štrajku.
Citácia:
„Každý deň by štrajkovala len jedna škola,“ spresnil s tým, že finančný tlak je veľký a týždeň štrajku im odoberá 160 – 170 eur v čistom z platov.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Pridať novú tému

Prejdi na: