Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Poprava na STV

Lemmy
Zaslal: Ne november 22, 2009 10:38 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6557 Bydlisko: Mám.

21. novembra 2009 o 20:05 hod. odvysielala Slovenská televízia na stanici STV 2 dokumentárny film Ako sa varia dejiny.

Niekoľko vojakov, asi desať, stojí v lesíku. Pred nimi je o strom uviazaná krava. Jeden z vojakov zobral akési kladivo, a udrel ju po hlave. Zabučala od silnej bolesti. Potom jej podrezali hrdlo. Krave sa podlomili kolená, a v krutej bolesti skonala. Zrejme sa režisér vyžíval v zábere, lebo ešte hodnú chvíľu ukazovali ako z kravy vyteká krv na zem. Zreteľne vidno veľkú kaluž krvi.

S hnusom som vzápätí vypol televízor. Je úlohou verejnoprávnej televízie ukazovať podrobnosti zabitia kravy? Možno má STV záujem, aby diváci znenávideli vojakov, čo by som si mohol vysvetliť ako ich pacifistický postoj. Alebo vzbudiť u diváka odpor k mäsovým výrobkom. Zrejme by to bol príspevok k rôznym hnutiam za práva zvierat, a skrytú podporu vegetariánstva.

Nabudúce, ako pokračovanie po odvysielaní filmu o poprave zvierat odporúčam zaradiť dokumentárny film o právach zvierat.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
InVinoVeritas
Zaslal: Pi jún 25, 2010 10:46 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 25 jún 2010 Príspevky: 5 Bydlisko: MVC
Bol to dokument o tom, ako to vojaci naozaj robia. Mali to kôli tebe vystrihnúť ?

Zaslal: Pi jún 25, 2010 2:29 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 02 september 2007 Príspevky: 33 Bydlisko: Trenčín
zrejme chcel režisér poukázať na krutosť dokumentu a myšlienky(obsah), ktorá bola jeho podstatou ...neviem, dokument som nevidel.

Zaslal: Pi jún 25, 2010 2:40 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 12 január 2007 Príspevky: 194 Bydlisko: BA
Rovnako brutálne sa zabíjajú kravy aj dnes, napríklad na košér jatkách. Jediný spôsob ako z toho von je nejesť mäso.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Po október 01, 2012 2:58 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6557 Bydlisko: Mám.
Ubavíme sa k smrti
Branislav Dudáš napísal(a):
Podľa kritikov televízie robia programy z ľudí hlupákov. Podľa kritikov národa vysielajú televízie presne to, čo si hlupáci pýtajú. Môžu mať pravdu obe strany? Riadi sa chlieb náš mediálny príslovečným „bohatým (duchom) sa pridá a chudobným sa odoberie“? A prečo sa dnes toľko ľudí nedokáže po pár vetách textu sústrediť?

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: