Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Aký dôsledok má interupcia?

brotherrr
Zaslal: Po júl 16, 2012 7:00 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 19 november 2011 Príspevky: 77
http://pekaraul.blogspot.sk/2008/06/interrupcie-homosexulne-zvzky.html

http://www.tv-mis.cz/vypis.php?klic=63&vse=1
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut júl 17, 2012 8:53 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7173 Bydlisko: Mám.
Pýtaš sa, aký má dôsledok, ale potom nič nehovoríš o tom, aký má vlastne dôsledok. Akurát odkazuješ na nejaké pochybné táraniny o tom, že nejaká matka čosi povedala Jožkovi.

Keď už niečo seriózne, tak napríklad zo Zošitov humanistov.
Henry Morgentaler napísal(a):
Je čas, aby som písal o morálnych dôvodoch pre potrat. Mnohí ľudia zo skupiny „pre slobodu voľby“ si myslia, že boj je vyhraný, že prerušenie tehotenstva je možné, že ženy získali právo kontroly svojich reprodukčných schopností a oslobodili sa od utláčateľských predpisov patriarchálnych vlád. Nie je to celkom tak.

Ešte stále je na svete veľa vlád, ktoré podrobujú ženy dogmatickým náboženským výnosom teokracií. Ešte stále sú ženy ochotné vystaviť svoje zdravie, budúcu plodnosť a dokonca aj svoj život do nebezpečenstva, ak ide o to, aby ukončili nechcené tehotenstvo. Náboženská pravica a hnutia proti potratom získavajú pôdu na našom kontinente a inde na svete.

Zaslal: Ut júl 17, 2012 12:50 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 15 marec 2011 Príspevky: 69
Veď je vidieť, že vôbec nemá záujem o diskusiu, len sem dáva nejaké odkazy bez vysvetlenia a potom zase zmizne... proste typický spamer...
AntropologickaKonstanta
Zaslal: St júl 18, 2012 5:16 pm Odpovedať s citátom
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Lemmy napísal(a):
ženy získali právo kontroly svojich reprodukčných schopností

Priznám sa že tomuto celkom nerozumiem, konkrétne na reprodukčné schopnosti podľa mňa treba dvoch, t.j. pár, a ja som ešte nepočul že by v súčasnej spoločnosti niekto niekomu odopieral právo na párenie.
Lemmy
Zaslal: St júl 18, 2012 5:37 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7173 Bydlisko: Mám.
AntropologickaKonstanta napísal(a):
Lemmy napísal(a):
ženy získali právo kontroly svojich reprodukčných schopností

Priznám sa že tomuto celkom nerozumiem, konkrétne na reprodukčné schopnosti podľa mňa treba dvoch, t.j. pár, a ja som ešte nepočul že by v súčasnej spoločnosti niekto niekomu odopieral právo na párenie.

Obávam sa, že si tak chápavý v slovách ako Cibrinka, ktorý dodnes nechápe význam slova zásadový.

Pod kontrolou sa chápe, či bude tehotná alebo nebude.

To nijako nesúvisí s tým, že si nepočul, že by v súčasnej spoločnosti niekto niekomu odopieral právo na párenie.

Reč je o tom, či po sexuálnom styku môže sama žena si určiť (to je to jej právo), či otehotnie alebo nie.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: