Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  O jednej fóbii

Lemmy
Zaslal: Po apríl 18, 2011 2:52 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7172 Bydlisko: Mám.
Nie, vysvetlil som to len a len tebe. Neotočíš to, aj keď sa o to usilovne snažíš. Namáhaš sa zbytočne.

To, že som ti to vysvetlil, ale nepochopil si to… je už iná vec. 8)

Zaslal: Po apríl 18, 2011 7:48 pm Odpovedať s citátom
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Lemmy napísal(a):
Nie, vysvetlil som to len a len tebe. Neotočíš to, aj keď sa o to usilovne snažíš. Namáhaš sa zbytočne.

To, že som ti to vysvetlil, ale nepochopil si to… je už iná vec. 8)

Napriek tomu že si to vysvetlil len a len mne, som presvedčený že p. Oľga Pietruchová ako inteligentná žena dokáže nájsť odpoveď na svoju medziriadkovú otázku práve medzi riadkami Tvojej odpovede adresovanej len a len mne.

Inak ak si to už tak dobre podarilo vysvetliť, možno že dokážeš rovnako dobre vysvetliť aj otázku pôvodne adresovanú xsove na ktorú zatiaľ neprichádza žiadna odpoveď, a síce že v čom má spoločnosť považovať za pozitívny jav hodný obdivu, kladného postoja a ochrany, ak niekto po vulgárnych výrokoch začne trhať listy z Biblie? Vopred ďakujem.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Po apríl 18, 2011 7:55 pm Odpovedať s citátom
AntropologickaKonstanta napísal(a):
Napriek tomu že si to vysvetlil len a len mne, som presvedčený že p. Oľga Pietruchová ako inteligentná žena dokáže nájsť odpoveď na svoju medziriadkovú otázku práve medzi riadkami Tvojej odpovede adresovanej len a len mne.

Fajn, tak ja zasa budem „presvedčený“, že okrem teba to všetci pochopili. OK? Laughing

Ale verím, že až raz budeš inteligentný muž, že dokážeš… oj, keby si vedel, ako sa mi páčia tvoje vzletné slová. Si roztomilý. Wink

Zaslal: Po apríl 18, 2011 9:31 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 15 marec 2011 Príspevky: 69
Už som tu Very Happy
Na toto fórum nechodím každý deň, ani nemám čas prečítať si všetky príspevky tu, tak sa ospravedlňujem, že to s odpoveďou môže trvať trochu dlhšie. Zatiaľ len toľko, ja samozrejme nesúhlasím s prenasledovaním kresťanov, ani iných ľudí, v žiadnej krajine, lenže nie všetko je také jednoduché, ako sa zdá a ako o tom píšu naše média (možno niekedy o tom napíšem článok, ak sa mi bude dať).
Nesúhlasím so správaním tých umelcov a sama sa vždy snažím v diskusii s veriacimi správať slušne, ale to nejde o to, či sa nám to páči alebo nie, ale či to má byť trestné, a to je veľký rozdiel! Myslím že pokiaľ nejde o výzvu k násiliu alebo inej trestnej činnosti, by to nemalo byť trestné - na tom sa snáď zhodneme. Veď keby to bolo naopak a nejaký kresťan by verejne roztrhol knihu známeho ateistu, tiež by ho neodsúdili za "urážku nenáboženského cítenia" ateistov. Neobhajujem islam, lenže práve takéto zákony, ktoré obmedzujú slobodu slova, mi pripomínajú zákony v islamských krajinách, kde sa rúhanie trestá ešte oveľa prísnejšie. Nedávno jedna kresťanka z Pakistanu bola odsúdená k smrti, proti tomu naši kresťanskí aktivisti protestovali (a samozrejme aj ja som proti jej odsúdeniu) a žiadali zrušenie tohto nespravodlivého zákona, a tu v Európe niečo také obhajujú? Nie je to pokrytectvo?
Potom predložili kresťanskí politici vyhlásenie parlamentu, ktorým odsúdili násilie proti kresťanom vo svete... a zase sa musím pýtať... prečo výhradne proti kresťanom? Prečo nemohli proste odsúdiť akékoľvek násilie proti ľuďom na základe ich náboženského, alebo nenáboženského svetonázoru? Takto to zase vyzerá, že ich zaujímajú len kresťania a násilie proti iným ich nezaujíma... Nakoniec prišli ešte aj nezmyselné tvrdenia o tom, že v EÚ sú kresťania rovnako utláčaní ako za komunizmu, čo je vlastne aj urážka obetí minulého režimu, a že za prenasledovanie kresťanov v Egypte vlastne môže sekularizmus v Európe, aj toto som čítala vo viacerých diskusiách... V skutočnosti je to ale presne naopak – len tam kde neexistuje žiadne "jedine správne" štátne náboženstvo a štát nepropaguje žiadnu ideológiu, môže byť náboženská sloboda pre všetkých...
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Po apríl 18, 2011 10:30 pm Odpovedať s citátom
Re: xsova
Mrzí ma to ale musím s vami vo viacerých bodoch nesúhlasiť. Nemám z toho ktovieaký pocit ak musím ísť proti niekoho názorom, ale svoje svedomie zradiť tiež nepovažujem za dobré.
xsova napísal(a):
Nesúhlasím so správaním tých umelcov a sama sa vždy snažím v diskusii s veriacimi správať slušne, ale to nejde o to, či sa nám to páči alebo nie, ale či to má byť trestné, a to je veľký rozdiel!

Citácia:
V záběru se objeví alkoholem zmožený svatý otec, který se válí u vrat garáže, škytá a něco brblá. Video skoro celou dobu doprovází tlumený smích kameramana a jeho společníků.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/video-polsti-stredoskolaci-parodovali-papeze-mohou-skoncit-za-mrizemi-1nf-/zahranicni.asp?c=A110221_141544_zahranicni_btw
Ja by som sa chcel spýtať či tento počin nakoniec bol uznaný ako trestný, lebo tá mediálna stať to tam neuvádza, a tak je ťažko diskutovať o niečom čo mohlo byť nafúknuté len po bulvári a senzáciách chtivom denníku. Podľa môjho názoru sa jednalo o mladícku nerozvážnosť a podľa toho sa verím k tomu postavili aj tí čo mali moc prípad rozhodnúť, ak sa mýlim prosím aby ste ma uviedli na pravú mieru.
Čo sa týka druhého prípadu s hudobníkmi, podľa vás vulgárne prejavy na pódiu pred mladými ľuďmi by mala spoločnosť nechávať bez povšimnutia alebo ako navrhujete že by sa k takým prípadom mali postaviť verejné poriadkové sily, nechať to bez povšimnutia a úplne nič nerobiť a garantovať právo na také verejné prejavy? Ja osobne by som si určite neprial aby deti boli vystavované takým prejavom, kde nejaký satanista vulgárne nadáva a nakoniec začne vytrhávať listy z Biblie, nemyslím si že to je zrovna dobrý príklad výchovy k tolerancii, ale ak je to tak želateľné v ateistickej etike, nemôžem vám samozrejme v tom brániť, ak získate verejnosť na svoju stranu. Ak len prehlásite že sa vám to tiež nepáči, ale neponúknete žiadne iné riešenie danej situácie že ako sa mali poriadkové sily zachovať a v mene čoho ak nie zákona (ak by teda nijaký zákon ich nemal oprávňovať k akcii), taká kritika z vašej strany je nekonštruktívna. Alebo sa dožadujete toho aby v sále plnej mladistvých 15-ročných polodetí poriadkové sily garantovali právo na vulgárne prejavy a so založenými rukami sa prizerali na takú situáciu?
xsova napísal(a):
Nedávno jedna kresťanka z Pakistanu bola odsúdená k smrti, proti tomu naši kresťanskí aktivisti protestovali (a samozrejme aj ja som proti jej odsúdeniu) a žiadali zrušenie tohto nespravodlivého zákona, a tu v Európe niečo také obhajujú? Nie je to pokrytectvo?
Nenapísali ste za čo bola odúdená, azda za vulgárne nadávky na verejnosti? Neuvádzate aký nespravodlivý zákon mal byť zrušený, azda daná znevažovala nejaké náboženstvo? Prosím aby ste uviedli ktorí kresťanskí aktivisti tu v Európe obhajujú odsúdenie k smrti, toto počujem prvý raz a tak by som poprosil ďalšie podrobnosti. "bola odsúdená k trestu smrti" a "hrozí pokuta" sú predsa len dosť významovo odlišné kategórie, ale keď je to pre vás to isté nebudem brániť vášmu názoru. Osobne to považujem za dosť krutý cynizmus ak ľudský život je dávaný na úroveň hodnoty pár mincí.
Citácia:
Nakoniec prišli ešte aj nezmyselné tvrdenia o tom, že v EÚ sú kresťania rovnako utláčaní ako za komunizmu, čo je vlastne aj urážka obetí minulého režimu, a že za prenasledovanie kresťanov v Egypte vlastne môže sekularizmus v Európe
Ja si osobne nemyslím že je to nezmysel, rozprával som sa s aktivistkou organizácie Open Doors a oni naozaj evidujú prípady kedy ich ľudia kontaktovali po tom čo boli vyhodení z práce len za to že zastávali kresťanské hodnoty ktoré ich zamestnávateľom neboli po chuti.
xsova napísal(a):
len tam kde neexistuje žiadne "jedine správne" štátne náboženstvo a štát nepropaguje žiadnu ideológiu, môže byť náboženská sloboda pre všetkých...
Lenže taký štát neexistuje a aj tí čo niečo také deklarujú v štýle utópie, v skutočnosti preferujú svoju vlastnú ideológiu (v prípade sekulárnych ateistov takou štandardnou súčasťou ich "balíčka" býva napr. evolučná teória ktorú sa snažia všade tlačiť deťom do hlavy), a tú forsírujú potom do celej spoločnosti vrátane škôl.
xsova
Zaslal: Ut apríl 19, 2011 8:04 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 15 marec 2011 Príspevky: 69
Ale veď to je v poriadku, že nemáme na všetko rovnaký názor... Práve kvôli tomu je tu diskusné fórum, nie? Ja tiež neočakávam, že každý bude so mnou súhlasiť, len vysvetľujem svoj názor...
Neviem ako dopadol ten prípad s poľskými študentmi, či sa už konal súd alebo nie, ale súdy väčšinou pracujú dosť pomaly, takže asi nie. Vulgárne prejavy želateľné nie sú, aspoň podľa mňa, ale zakázať ich zákonom by nemalo zmysel. To je skôr úloha rodičov vychovať svoje deti tak, aby ich nepoužívali, a prípadne ich nepustiť na takýto koncert.
Netvrdím že výska trestu je všade rovnaká alebo porovnateľná, to je jasne, že v Pakistane je to oveľa horší a že kresťanskí aktivisti tu nemôžu presadzovať trest smrti za rúhanie, v našej spoločnosti by im to ani neprešlo, lebo cirkev už dávno nemá takú moc akú kedysi mala. Porovnávala som „trestný čin“ ako taký a nie výšku trestu. Proste si myslím, že „rúhanie“ by nemalo byť trestné nikde. Aj tak každé náboženstvo pod tým rozumie niečo iné, a je to nezmysel, lebo z pohľadu ateistov nieto poškodeného a z pohľadu veriaceho je Boh predsa všemohúci a môže sa brániť sám. Nakoniec to dopadne tak, že sa zakazuje kritika určitej organizácie, ako v prípade tých poľských študentov, ktorí si parodovali pápeža, a nie náboženstvo ako také.
K tomu vyhodeniu z práce za to že zastávali kresťanské hodnoty – je otázka čo presne sa stalo, lebo za obľúbeným pojmom „kresťan“ sa často skrývajú aj kadejakí sektári, klérofašisti a iní fanatici, s ktorými väčšina kresťanov ani nesúhlasí a ktorí svoje vierovyznanie používajú len ako zástierku pre niečo iné (napr. aby sami mohli diskriminovať druhých). Ak má niekto výhrady k určitej časti svojej práce, mal by sa s tým dopredu dohodnúť so zamestnávateľom. Ale nemôžem napríklad podpísať pracovnú zmluvu, kde je napísané, že budem pracovať v nedeľu, a potom to odmietať s tým, že som kresťanka a je to proti môjmu svedomiu, a potom sa sťažovať keď ma zamestnávateľ vyhodí.
Vedecké teórie nie sú ateistické a nevidím dôvod, prečo by sa nemali vyučovať v školách. Nepropagujú žiadnu ideológiu, a ak vedci zistia niečo, čo je v rozpore s nejakým náboženstvom, je to skôr náhoda. Okrem toho vedecké teórie nie sú dogmatické a stále sa vylepšujú podľa najnovších poznatkov, ani evolučná teória už nie je presne taká ako bola v čase jej vzniku. Ak sa to veriacim nepáči, majú možnosť buď tomu prispôsobiť svoje náboženstvo (katolícka a evanjelická cirkev tvrdia, že táto časť biblie nie je doslovná) alebo dokázať pred vedeckou komisiou, čo presne na tej konkrétnej vedeckej teórii je nepravdivé. Ak sa im to nepodarí, je to ich problém a nie chyba ateistov alebo vedy.
AntropologickaKonstanta
Zaslal: St apríl 20, 2011 12:00 am Odpovedať s citátom
xsova napísal(a):
Ale veď to je v poriadku, že nemáme na všetko rovnaký názor... Práve kvôli tomu je tu diskusné fórum, nie? Ja tiež neočakávam, že každý bude so mnou súhlasiť, len vysvetľujem svoj názor...
Neviem ako dopadol ten prípad s poľskými študentmi, či sa už konal súd alebo nie, ale súdy väčšinou pracujú dosť pomaly, takže asi nie.

A to je práve to že sekulárni ateisti veľmi radi vyhľadávajú podobné správy bulvárneho charakteru v ktorých ani nejde o to čo sa naozaj odohralo ale ktoré sa majú využiť len ako zámienka na napádanie kresťanstva a vytváranie negatívnych nálad voči nemu. Ja taký postoj považujem za prejav morálneho relativizmu, keď ľudia ktorým sa nakoniec možno ani nič nestalo sú vykresľovaní ako obete "možných pokút a trestov" (tak veľmi im bolo ublížené že ich ďalší osud spravodlivo rozhorčených ateistov nakoniec ani vôbec nezaujíma) ale pritom to na základe čoho sa ocitli v takej pozícii sa úplne bagatelizuje a schvaľuje, hoci v skutočnosti si za to v akej situácii sa ocitli môžu sami a ich správanie je v prevažnej väčšine prípadov úplne odsúdeniahodné. Človek potom nadobúda dojem že vulgárne prejavy sú súčasťou etiky ateistov a že práve tak by si predstavovali budúcnosť spoločnosti, t.j. aby sme sa všetci jeden po druhom začali k sebe správať vulgárne, to je asi ich cieľ a preto za ním tak idú.
xsova napísal(a):
Vulgárne prejavy želateľné nie sú, aspoň podľa mňa, ale zakázať ich zákonom by nemalo zmysel. To je skôr úloha rodičov vychovať svoje deti tak, aby ich nepoužívali, a prípadne ich nepustiť na takýto koncert.
Žiadny koncert nemá na plagáte napísané že sa tam budú diať vulgárnosti a tak neviem ako by rodičia mali predvidieť že k niečomu takému dôjde. Predstavte si situáciu: Niekto sa začne správať vulgárne na verejnosti, pričom to nikto neočakával. Súhlasím s vami že mať zákon o rúhaní nie je ideálne riešenie, ale na druhej strane nečinne sa prizerať a garantovať také možnosti správania sa tiež nevyznieva ako ktovieaká alternatíva. Podľa môjho osobného názoru ateisti a tí ktorých radi zastupujú veľmi radi provokujú, posilňujú si tak svoje ego a potom keď sa niekto nechá vyprovokovať celý nadšení to roztrúbia do celého sveta akí su oni chudáci utlačovaní nezmyselnými zákonmi ktoré vydal niekto kto nevedel čo si má s takými antispoločenskými prejavmi počať. A to je choré že ich to baví.
Teda skúsme si to zosumarizovať:
Situácia: Niekto nepredvídateľne na koncerte pred mladistvými začne s vulgárnymi prejavmi. Čo navrhujete aby poriadkové sily spravili:
A. Nečinne sa prizerali lebo vďaka ateistom takéto prejavy by sa mali tolerovať a ochraňovať
B. Mali by nejako zakročiť a na taký zákrok by mali mať nejakú právnu oporu.
Ak je pravda že nesúhlasíte s danými vulgárnymi prejavmi potom by ste mali navrhnúť alternatívne účinné riešenie takých situácií, a keď žiadne alternatívne riešenie navrhnúť neviete, potom by ste mali uznať že tí čo vám vadia robia najlepšie čo vedia a nič lepšie neviete vymyslieť ani vy, len úplné zloženie zbraní a pasívne tolerovanie takých prejavov vedúcich k celospoločenskému marazmu, čo uznajte nie je vôbec žiadne riešenie a ktoré si môže dovoliť hlásať len ten čo pred verejnosťou či spoločnosťou nemá žiadnu zodpovednosť. Výchova rodičov je podľa vás do akej miery učinná, ak by to atesiti chytili do rúk a organizovali takú výchovu skrze rodičov, koľko by trvalo aby také prejavy vymyzli - mesiac, rok, desaťročie, nikdy? Ja osobne považujem vieru v účinnosť takého kvázi-riešenia za úplnú utópiu.
xsova napísal(a):

Netvrdím že výska trestu je všade rovnaká alebo porovnateľná, to je jasne, že v Pakistane je to oveľa horší a že kresťanskí aktivisti tu nemôžu presadzovať trest smrti za rúhanie, v našej spoločnosti by im to ani neprešlo, lebo cirkev už dávno nemá takú moc akú kedysi mala.
Prosím aby ste uviedli ďalšie podrobnosti kto z kresťanov presadzuje trest smrti za "rúhanie". To sa mi zdá za vami vymyslené v snahe očierniť kresťanstvo a v úplnom rozpore so skutočnosťou.
xsova napísal(a):

Porovnávala som „trestný čin“ ako taký a nie výšku trestu.
A to je práve to zaujímavé že na moju otázku za aký čin bola odsúdená na smrť kresťanska v islamskej krajine ste nevedeli odpovedať ale to že je porovnateľný s vulgárnymi prejavmi na javisku to už viete.
xsova napísal(a):

Proste si myslím, že „rúhanie“ by nemalo byť trestné nikde. Aj tak každé náboženstvo pod tým rozumie niečo iné, a je to nezmysel, lebo z pohľadu ateistov nieto poškodeného a z pohľadu veriaceho je Boh predsa všemohúci a môže sa brániť sám.
V tomto môžem s vami plne súhlasiť, jednako si zároveň myslím že mnohé prejavy ktoré sa podsúvajú ako "slobodné" vyjadrenie názoru sú v skutočnosti veľmi dekadentné prejavy s cieľom ponižovať druhých a o to smutnejšie je že ateisti ich chcú podporovať, aj keď to kamuflujú figovým listom "boja za slobodu prejavu".
xsova napísal(a):

Nakoniec to dopadne tak, že sa zakazuje kritika určitej organizácie, ako v prípade tých poľských študentov, ktorí si parodovali pápeža, a nie náboženstvo ako také.

Prosím aby ste mi vysvetlili čo sa kritizovalo pri vulgárnych prejavoch plných nadávok a vytrhávaní stránok z Biblie, lebo obávam sa že takúto "konštruktívnu" kritiku by asi sotva kto pochopil. Podobne Kristus na Coca-cole my nedáva zmysel ak sa prezentuje ako ateistami protežovaná kritika hodná povšimnutia. Prosím aby ste vysvetlili čo sa nápisom "toto je moja krv" na Coca-cole na cirkvi kritizovalo, že čo podľa vás by mala zmeniť ako výsledok tejto kritiky, lebo mne to už nejak moc nepáli.
xsova napísal(a):

K tomu vyhodeniu z práce za to že zastávali kresťanské hodnoty – je otázka čo presne sa stalo, lebo za obľúbeným pojmom „kresťan“ sa často skrývajú aj kadejakí sektári, klérofašisti a iní fanatici, s ktorými väčšina kresťanov ani nesúhlasí a ktorí svoje vierovyznanie používajú len ako zástierku pre niečo iné (napr. aby sami mohli diskriminovať druhých). Ak má niekto výhrady k určitej časti svojej práce, mal by sa s tým dopredu dohodnúť so zamestnávateľom. Ale nemôžem napríklad podpísať pracovnú zmluvu, kde je napísané, že budem pracovať v nedeľu, a potom to odmietať s tým, že som kresťanka a je to proti môjmu svedomiu, a potom sa sťažovať keď ma zamestnávateľ vyhodí.
Na tejto reakcii je zaujímavé že čím menej o danom prípade viete, tým viac ste schopná o ňom napísať bez toho aby Vás zaujímalo o čo tam v skutočnosti vôbec išlo.
xsova napísal(a):

Vedecké teórie nie sú ateistické a nevidím dôvod, prečo by sa nemali vyučovať v školách. Nepropagujú žiadnu ideológiu, a ak vedci zistia niečo, čo je v rozpore s nejakým náboženstvom, je to skôr náhoda. Okrem toho vedecké teórie nie sú dogmatické a stále sa vylepšujú podľa najnovších poznatkov, ani evolučná teória už nie je presne taká ako bola v čase jej vzniku.
Aby sme nejakú teóriu mohli označiť za vedeckú, museli by sme si najprv stanoviť pojem vedecká teória. Osobne som presvedčený že mnohé ateistami protežované "teórie" by potom také stanovené kritériá nespĺňali. Ako dôvod prečo by sa nemali vyučovať na školách by mohlo byť to že nie sú v súlade so skutočnosťou a neexistujú pre ne žiadne dôveryhodné dôkazy, a napriek tomu sú ateistami falošne predkladané nie ako hypotetické teórie ale ako "nezvratne dokázané" čím zavádzajú mladú generáciu. Ak sa vedecké teórie vylepšujú a nie sú také aké boli pôvodne tak to znamená že neboli v súlade so skutočnosťou ale že to boli sebaklamy ich autorov, neoverené lži (vyznieva to príkro ale keď sa ukázali ako nepravdivé s potrebou nahradenia inými nedajú sa inak nazvať, pravdivé teórie netreba nahrádzať) ktorými nainfikovali aj svoje okolie a celú spoločnosť. A učiť deti klamstvám od malička, to nie je ktovieaká perspektíva do budúcna.
xsova napísal(a):

Ak sa to veriacim nepáči, majú možnosť buď tomu prispôsobiť svoje náboženstvo (katolícka a evanjelická cirkev tvrdia, že táto časť biblie nie je doslovná) alebo dokázať pred vedeckou komisiou, čo presne na tej konkrétnej vedeckej teórii je nepravdivé. Ak sa im to nepodarí, je to ich problém a nie chyba ateistov alebo vedy.
Chcel by som sa teda opýtať pred akou vedeckou komisiou mám možnosť dokázať že to čo ateisti chcú deťom tlačiť do hlavy v školách je nepravdivé a dosiahnuť zrušenie takých zavádzaní. To by ma naozaj zaujímalo a do toho by som určite rád šiel s plnou energiou. Prosím aby ste dokázali že takú možnosť mám. Vopred ďakujem.
Lemmy
Zaslal: Pi december 02, 2011 11:07 am Odpovedať s citátom
Extrémna xenofóbia

Praha – „V Českej republike je uplatňovaný princíp kolektívnej viny na rôzne skupiny obyvateľov. Či už na Rómov, moslimov, Rusov alebo radových komunistov,“ hovorí bloger česko-sudánsko-egyptského pôvodu Vít Hassan. I on sám si užil svoje, ako prezradil vo svojom príbehu.

Ste aktívny bloger, vo svojich textoch sa zaoberáte predovšetkým xenofóbiou. Ako je na tom v tomto smere Česká republika?

Vít Hassan napísal(a):
V Českej republike je extrémna xenofóbia, ktorá sa týka rôznych skupín ľudí. Stačí to, aby bol niekto polovičný cudzinec, mal po svojom otcovi moslimské meno alebo vyzeral ako Arab a je neznalými automaticky braný za „neprispôsobivého“ či moslima a je odsudzovaný. Môže pritom ísť aj o arabského kresťana či ateistu. Často je uplatňované absurdné a nespravodlivé hľadisko: Arab rovná sa moslim a moslim rovná sa terorista.

Viac: Andrea Cerqueirová, EuroZprávy.cz

Zaslal: Po marec 26, 2012 7:52 am Odpovedať s citátom
Oľga Pietruchová napísal(a):
Namiesto toho, aby sa hovorilo o tragických následkoch náboženskej a rasovej neznášanlivosti a katolícka cirkev si spytovala svedomie zo slovenského klérofašizmu, jej satelitné organizácie otrepávajú bibliu o hlavu žien.

Zaslal: So jún 30, 2012 7:52 am Odpovedať s citátom
Výraz náboženská sloboda je synonymum pre výraz pliaga ľudstva.

Ako inak si možno vysvetliť náboženskú slobodu, ktorú vykonávajú dospelí rodičia na maloletých deťoch? Je to zločin, ktorý sa skrýva pod rúško náboženskej slobody.

Politici, ktorí sa snažia brániť takéto zločiny, by mali odísť na smetisko.

Citácia:
Nemecký minister zahraničných vecí kritizuje zákaz obriezok

BERLÍN 29. júna (WEBNOVINY) – Nemecký minister zahraničných vecí Guido Westerwelle v piatok skritizoval kontroverzné rozhodnutie súdu v Kolíne, ktorý rozhodol, že vykonávanie obriezky na neplnoletých chlapcoch je ilegálne.

Westerwelle si myslí, že verdikt narúša princíp náboženskej slobody v Nemecku.

„Ujasnime si to: Náboženské tradície sú v Nemecku chránené,“ ubezpečil politik vo svojom príspevku na internetovej sieti Twitter.

Verdikt vyniesli ešte v utorok v procese s kolínskym lekárom, ktorý vykonal obriezku na štvorročnom moslimskom chlapcovi na žiadosť jeho rodičov. Niekoľko dní po zákroku museli mladého Nemca hospitalizovať pre neustávajúce krvácanie. Prokuratúra následne lekára obvinila z ublíženia na zdraví, súd nižšieho stupňa ho však oslobodil, keďže sa údajne len riadil vôľou rodičov.

Súd sa neskôr namiesto toho začal zaoberať obriezkou ako takou, keďže v tejto oblasti panuje v Nemecku právne vákuum. Utorňajšie rozhodnutie súdu nahnevalo nemeckú židovskú obec, podľa ktorej je to zasahovanie do náboženskej slobody v krajine. Podobne reagovali aj zástupcovia tamojších moslimov.

Zaslal: So jún 30, 2012 8:04 pm Odpovedať s citátom
Na margo tohoto:
Lemmy napísal(a):

-keď náboženskú slobodu považujú stúpenci náboženstva nového veku za "synonymum" pre "pliag[u] ľudstva" má sa pod tým rozumieť že lepší by bol návrat starých [pre nich zrejme "dobrých" ?!] časov náboženského prenasledovania, teda v ich ponímaní "pozitívnej snahy"?

Julius Voskar napísal(a):
Aj keď neschvaľujem metódy presadzovania ateizmu v ZSSR a socialistických krajinách a perzekúciu veriacich, bola to pozitívna snaha o odbúranie náboženských povier z vedomia ľudí.

Starý známy Voltairov syndróm?
Voltaire napísal(a):
Už sa mi sprotivilo stále počúvať, že 12 ľudí založilo kresťanstvo. Chcem dokázať, že jeden človek stačí na to, aby ho zničil.

Lemmy
Zaslal: So jún 30, 2012 8:23 pm Odpovedať s citátom
AntropologickaKonstanta napísal(a):
Na margo tohoto:
Lemmy napísal(a):

-keď náboženskú slobodu považujú stúpenci náboženstva nového veku za "synonymum" pre "pliag[u] ľudstva" má sa pod tým rozumieť že lepší by bol návrat starých [pre nich zrejme "dobrých" ?!] časov náboženského prenasledovania, teda v ich ponímaní "pozitívnej snahy"?

Neviem, kto ti má rozumieť.

Chytil si sa jednej vety, ale píšeš čudne. Letná horúčava? Piješ? Neviem. Confused

Zaslal: St júl 18, 2012 9:56 pm Odpovedať s citátom
Webnoviny napísal(a):
Súd sa neskôr namiesto toho začal zaoberať obriezkou ako takou, keďže v tejto oblasti panuje v Nemecku právne vákuum.

A máme to tu!
Max Blaustein napísal(a):
Německá kancléřka Angela Merkel sdělila své straně, že Německu hrozí, že bude „k smíchu“ kvůli soudnímu rozhodnutí, které kriminalizuje obřízku z náboženských důvodů. Informaci přinesly deníky Financial Times Deutschland a Bild.

Zaslal: St september 26, 2012 5:11 pm Odpovedať s citátom
Nemci pripravili paragraf o obriezke, hemofilikom však predkožka ostane

Niekoľkomesačný spor o obriezku v Nemecku sa zrejme chýli ku koncu. Ministerstvo spravodlivosti prišlo s návrhom zákona, ktorý by odborné odstránenie predkožky legalizoval. Návrh už privítala ústredná rada Židov v Nemecku, ktorá spolu s tamojšími moslimami po takom opatrení hlasito volala.

Viac: iDNES.cz

Zaslal: So február 02, 2013 9:29 pm Odpovedať s citátom
(TASR) – Francúzsky parlament schválil dnes zmenu článku v zákone o manželstve, ktorým sa upravuje jeho definícia na zväzok akýchkoľvek dvoch osôb.

Ako uviedla agentúra DPA, zmenou definície sa odstránila najhlavnejšia prekážka v legalizácii manželstiev rovnakého pohlavia, ako aj pri adopciách detí takýmto dvojiciam.

Za zmenu hlasovalo 249 poslancov Národného zhromaždenia, proti bolo 97 zákonodarcov.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: