Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Popredná ateistka zavrhla vlastného syna...

AntropologickaKonstanta
Zaslal: Po máj 21, 2012 8:39 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
...potom čo sa stal kresťanom (a teda odpadol od "pravej" viery), alebo ako sa robí potrat po pôrode

Zakladateľka organizácie American Atheists (Americkcí ateisti) zrejme v duchu etiky humanizmu zavrhla vlastného druhého syna Williama, potom čo sa stal kresťanom (v r. 1980 bol pokrstený v baptistickom kostole v Dallase pred tým ako sa tam stal kazateľom):
Madalyn Murray O'Hair napísal(a):
Môžeme to nazvať popôrodným potratom z matkinej strany...zavrhujem ho celkovo a úplne teraz i na veky vekov. Je to za hranicou ľudského odpustenia.

A akoby tej etiky humanizmu nestačilo, Madalyn Murray O'Hair a jej prvého syna Jon Gartha, ktorý vošiel do histórie svojou žalobou v 60-tych rokoch proti čítaniu Biblie na amerických školách, a prebratím žezla v organizácii American Atheists, uniesol a zavraždil v r.1995 pre peniaze David Waters, manažér amerických ateistov.

Naposledy upravil AntropologickaKonstanta dňa Ut máj 22, 2012 2:22 pm, celkom upravené 3 krát.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Po máj 21, 2012 9:16 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6515 Bydlisko: Mám.
Konštanta, z textu som vyrozumel, že baptistov uznávaš ako kresťanov.

Už to je pokrok u teba, a krôčik k tomu, aby si tak uznal aj jehovistov a mormónov. Smile

Zaslal: Po máj 21, 2012 9:55 pm Odpovedať s citátom
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Lemmy napísal(a):
Konštanta, z textu som vyrozumel, že baptistov uznávaš ako kresťanov.

Už to je pokrok u teba, a krôčik k tomu, aby si tak uznal aj jehovistov a mormónov. Smile

Asi len analfabet by neuznával baptistov ako kresťanov. Jedna z najhlavnejších vetiev protestantizmu, v Amerike 36 miliónov, o.i. Martin Luther King, Bill Clinton (pomerne dosť liberálny Wink); Jimmy Carter.

Jehovovi svedkovia a mormóni určite nie sú kresťania, to by chcelo strašne veľa fantázie aby človek prišiel k takému záveru. Minimálne tých Jehovovych svedkov sme tu už raz mali ako tému, tak hádam to netreba rozoberať nanovo.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Št máj 24, 2012 12:15 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6515 Bydlisko: Mám.
AntropologickaKonstanta napísal(a):
Jehovovi svedkovia a mormóni určite nie sú kresťania, to by chcelo strašne veľa fantázie aby človek prišiel k takému záveru.

Antropologická Konštanta, tvrdíš, že jehovisti nie sú kresťania. Taký je tvoj názor. Jehovisti zasa tvrdia, že sú kresťania, a nachádzajú mnoho svojich dôvodov, prečo tvrdiť, že veľa katolíkov nie sú kresťania.

Jednoducho, aj keď máte v niečom rozdielny názor, ja medzi vašimi názormi v zásade nevidím rozdiel.

Rovnako jehovista obhajuje svoje kresťanstvo ako ty.

Mal by si prečítať Strážnu vežu, ktorá hlása Jehovovo Kráľovstvo, z 1. marca 2012.

Už na obálke píšu:

Čím sa vyznačujú kresťania?

A vo vnútri časopisu uvádzajú 5 dobrých dôvodov, prečo sú jehovisti naozaj kresťania.

Je dosť možné, že keby ste tu mali diskusiu medzi sebou (ty a jehovista), tak by ste so svojimi argumentmi vyšli tak pol na pol.

Jehovisti napríklad sa odvolávajú na katolícky časopis U.S. Catholic, z ktorého citujú jedného cirkevného diakona, ktorý povedal:
Citácia:
„Myslím si, že veľké percento – tipoval by som oveľa viac než 50 percent – tých, ktorí sa prídu dať zosobášiť, už žije spolu.“

Oni to uvádzajú v súvislosti s tým, že „väčšina mladých dospelých katolíkov dnes nesúhlasí s cirkevným učením…“

A dodávajú, že The New Encyclopædia Britannica uvádza, že Jehovovi svedkovia „sa držia vysokých mravných meradiel v osobnom správaní“.

Čo sa týka kresťanskej neutrality, New Catholic Encyclopedia tvrdí:
Citácia:
„Odopieranie [vojenskej služby] z dôvodu svedomia je morálne neprijateľné.“

V jednom článku v novinách Reformierte Presse sa písalo, že podľa správy organizácie pre ľudské práva s názvom African Rights sa na genocíde vo Rwande v roku 1994 zúčastnili všetky cirkvi „s výnimkou Jehovových svedkov“.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: