Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Odviatie vetrom

AntropologickaKonstanta
Zaslal: Ne apríl 01, 2012 11:27 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Odviatie vetrom - alebo ako to redakcia neustála

Nie tak veľmi dávno sme si o autorovi recenzie knihy Delúzia Boha mohli prečítať:
Citácia:
…racionalista, ktorý uspokojuje svoju potrebu iracionálna praktizovaním pohanských kultov: člen Prvého Česko-Sloveského chrámu cirkvi Satanovej a občianskeho združenia Dávny obyčaj.

Po následnej diskusii:
scirocco napísal(a):
AntropologickaKonstanta - Tvoj osobny nazor nikoho nezaujima. Ale to ze na humanisti.sk dostava priestor aj "člen Prvého Česko-Slovenského chrámu Cirkvi Satanovej" a aj stari bolsevici povazujem za divne aj ja. Wink

sme sa dozvedeli:
Citácia:
Redakcia si stojí za tým, že čo je tam uverejnené, a vie, že je to ich zodpovednosť.
(http://forum.humanisti.sk/viewtopic.php?t=291)
resp. o intelektuáloch s "s nezvládnutou traumou z totality". Jednako nie je úplne jasné kam sa podel neochvejne pevný postoj redakcie, žeby údaj o autorovi prestal byť aktuálny v dôsledku jeho možného prejdenia na inú formu uspokojovania svojej potreby iracionálna alebo že by sa táto potreba úplne vyparila?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Po apríl 16, 2012 7:12 pm Odpovedať s citátom
Jaroslav A. Polák v (Novopohanství a satanismus) napísal(a):
Já, Jaroslav A. Polák známý též jako Kojot, vzývám pohanské bohy a současně jsem satanista. A jsem na to patřičně hrdý!
Zdroj: http://www.cirkevsatanova.cz
Redakcia humanisti.sk ale už asi nie až tak moc.
Zmluva s diablom - satanizmus okom religionistiky napísal(a):
Laveyovský satanizmus existoval v Československu už za boľševikov, ale až po roku osemdesiat deväť sa mohol zlegitimizovať. 1. 10. 1991 vyhlásil Veľkňaz Jiří Valter (pseudonym Big Boss, je kapelníkom skupiny Root) žijúci v Brne založenie pobočky First Church of Satan aj u nás. Kandidáti na členstvo sú preverovaní, vypĺňajú dotazník a nie každý prejde výberovým konaním. Valter tvrdí, že deviantov, psychopatov, pedofilov, či inak narušené osoby odmietajú. Cirkev Satanova má na svete takmer dva milióny členov, v Česku a na Slovensku okolo päťsto.
Pred niekoľkými mesiacmi sa v našich krajinách Cirkev Satanova premenovala na Prvý Česko-Slovenský Chrám Cirkvi Satanovej a jej činnosť sa ubrala k ešte mäkkšiemu ponímaniu prírodnej filozofie. Jej manifest tvrdí: „Nebuďte slepou opozíciou. Stretol som sa s človekom, ktorého Satan spočíval v spálení kresťanského kríža na záhrade. Nie, o tom to skutočne nie je. Nie je to ani o boji proti iným náboženstvám, či filozofiám. Neuchyľujme sa k týmto lacným krokom. Nezabudnime, ako bol Satan ako symbol popísaný. Je to predovšetkým vyvažujúci hybný faktor v prírode, symbol pokroku a to nemá nič spoločné s ničením čohokoľvek a odmietaním iných postojov, ktoré nás môžu obohatiť. Načúvajme tajomným hlasom prírody.“
Zdroj: Juraj Jordán: Zmluva s diablom - satanizmus okom religionistiky
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Št apríl 26, 2012 8:55 pm Odpovedať s citátom
Já, Jaroslav A. Polák známý též jako Kojot, vzývám pohanské bohy a současně jsem satanista. A jsem na to patřičně hrdý!
W.Bush (Ježiš náš osud) napísal(a):
Aj to je znamením posledných čias, že ľudia sa neriadia podľa slova Božieho a preto ich diabol mätie. ... Strašný je ten náboženský zmätok!
Lemmy
Zaslal: Št apríl 26, 2012 9:04 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6880 Bydlisko: Mám.
Koľkokrát ti mám zdôrazňovať, že jeho si cením práve pre správne myšlienky, ktoré citujem.

Zaslal: Ne apríl 29, 2012 2:52 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 19 január 2010 Príspevky: 9
AntropologickaKonstanta napísal(a):
W.Bush (Ježiš náš osud) napísal(a):
Aj to je znamením posledných čias, že ľudia sa neriadia podľa slova Božieho a preto ich diabol mätie. ... Strašný je ten náboženský zmätok!

Aha tohle... Já, Jaroslav A. Polák, jsem už někde jinde - viz:
http://kojot.name/927091-moje-spiritualni-cesty-tam-a-zase-zpatky.php
Nicméně tak jako tak je to připitomnělý ad hominem argument, na který reaguji jen proto, že jsem na něj byl upozorněn a mám právě chvilku času.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Ne apríl 29, 2012 7:49 pm Odpovedať s citátom
kojot napísal(a):
Aha tohle... Já, Jaroslav A. Polák, jsem už někde jinde - viz:
http://kojot.name/927091-moje-spiritualni-cesty-tam-a-zase-zpatky.php
Nicméně tak jako tak je to připitomnělý ad hominem argument, na který reaguji jen proto, že jsem na něj byl upozorněn a mám právě chvilku času.

Nie je to ad hominem argument, ja nemám nič proti Tebe, v prvom rade kritizujem to keď niekto napíše že si za niečím stojí, spomína traumu z totality, a potom to nakoniec zmaže takže sa ukáže že v skutočnosti si vôbec za ničím nestojí. Ad hominem sa viaže na nejaký argument partnera v diskusii, neviem ktorý svoj argument považuješ za ten proti ktorému bolo použité v Tvojom ponímaní "ad hominem", to by si žiadalo vysvetlenie.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: