Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Tornádo v USA zanecháva za sebou spúšť

Lemmy
Zaslal: Št apríl 28, 2011 6:43 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6927 Bydlisko: Mám.
Tornádo v USA zanecháva za sebou spúšť: Počet mŕtvych sa zvýšil na 202!

Počet obetí série ničivých tornád na juhu Spojených štátov sa vyšplhal na 202. Najhoršie postihnutý je štát Alabama, ktorý napočítal až 164 mŕtvych.

Víchrice sprevádzané dažďom alebo tornádami napáchali mohutné škody. Guvernéri štátov Alabama, Arkansas a Tennessee vyhlásili stav núdze. Miestni meteorológovia sa navyše obávajú ďalších tornád a lokálnych záplav.

Viac: Čas.sk

Zaslal: Ne marec 04, 2012 2:36 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6927 Bydlisko: Mám.
Američania sa spamätávajú po tornádach, v poli našli batoľa

Obyvatelia postihnutých oblastí spomínajú na hororové chvíle, ktoré zažili počas piatkového vyčíňania série tornád.

Územím Spojených štátov sa v piatok prehnalo až viac ako 60 tornád, ktoré pripravili o život najmenej 27 ľudí. Najnovšie tornáda zasiahli celkovo päť štátov USA. Jedným z nich je Indiana, odkiaľ hlásia 13 obetí. Podobne je na tom Kentucky s 12 mŕtvymi.

Tornádo tam úplne zničilo mestečko Marysville nachádzajúce sa asi 40 kilometrov od najľudnatejšieho Louisville.
Webnoviny napísal(a):
„Podľa informácií, ktoré máme, Marysville už neexistuje,“ citovala televízna stanica CNN amerického senátora Dana Coatsa.

Tornáda zasiahli aj štáty Alabama, Ohio a Tennessee.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: