Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Mýtus o mýte

Lemmy
Zaslal: So január 08, 2011 10:18 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6411 Bydlisko: Mám.
david.kahn napísal(a):
Mýtus o cirkvi ako „hlásateľke plochosti Zeme“

Vyvrátenie často sa objavujúceho mýtu o „tmárskej“ Cirkvi, ktorá údajne v stredoveku upaľovala všetkých, ktorí si dovolili tvrdiť, že Zem má tvar gule. Autor v tomto krátkom článku vyvracia toto nezmyselné a ahistorické tvrdenie.

A možno sa raz objaví článok: Mýtus o cirkvi ako „hlásateľke kreacionizmu“. Vyvrátenie často sa objavujúceho mýtu o „tmárskej“ Cirkvi, ktorá údajne v novoveku odmietala uznať darvinizmus (učenie o všeobecných zákonitostiach vývinu organizmov, podľa Ch. Darwina), t. j. hlásateľov, ktorí si dovolili tvrdiť, že napríklad ľudia a moderné opice majú spoločného predka. Autor v tomto krátkom článku vyvracia toto nezmyselné a ahistorické tvrdenie.

Zaslal: Ut január 11, 2011 11:33 pm Odpovedať s citátom
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Lemmy napísal(a):
ktorí si dovolili tvrdiť, že napríklad ľudia a moderné opice majú spoločného predka.
Ja by som sa chcel spýtať či by si nám vedel o tomto spoločnom predkovi povedať aj niečo viac. Historicky to myslím mali byť napr. aj taký Zinjanthropus boisei, Australopithecus africanus ktorí však nakoniec skončili ako slepá vetva (t.j. ako nepredkovia človeka). Aspoň J.Sarfati niečo také tvrdí a aj v Tvojom vývojáku skončili v slepej vetve neandertálci aj homo erectusovia. http://creation.com/the-greatest-hoax-on-earth/main.php
Citácia:
Neuvediem ani Homo Neanderthalensis, lebo podľa dnešného názoru evolucionistov neboli článkom vývoja, ale len slepou cestou žijúcou paralelne s Homo Sapiens. -Ku tejto zmene názoru ich donútili nové nálezy kostier neandertalcov zmiešané s homo sapiens v jednej vrstve (plus rozbor DNA). Viď.: http://cs.wikipedia.org/wiki/Homo_neanderthalensis a predovšetkým nálezy v Předmostí u Přerova - viď. TU - (časť: "Prehľad najvýznamnejších paleolitických nálezov - bod: Hromadný hrob").

Lemmy napísal(a):
Nič ti nehovorí piltdownský človek? Išlo o podvrh s fosíliou, ktorou neznámy človek zmiatol paleontológov v roku 1912. Jej nepravosť bola odhalená až v roku 1953.
Ak boli zmätení vtedy ako si človek môže byť istý že nie sú zmätení aj v ostatných bodoch svojej teórie?

Homo Erectus —Vyfabrikovaná trieda 'Opico-človeka'

Naposledy upravil AntropologickaKonstanta dňa Ut január 11, 2011 11:39 pm, celkom upravené 1 krát.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut január 11, 2011 11:38 pm Odpovedať s citátom
AntropologickaKonstanta napísal(a):
Ja by som sa chcel spýtať či by si nám vedel o tomto spoločnom predkovi povedať aj niečo viac.

Koľkokrát som už o tom hovoril, a stále to bolo ako hádzať hrach na stenu. Wink

Zaslal: So december 31, 2011 11:46 am Odpovedať s citátom
No, dobre, teraz sa píše o druhu Australopithecus sediba. Objavili ho v lete tohto roku, takže ešte sa názory na tento objav môžu meniť, ale už teraz vedci pozorujú zaujímavé črty.
Odborníčka na hominidov Leslie Aiellová napísal(a):
Noha vyzerá ako opičia, ale členok je ako ľudský. Keby som videla tieto dve časti od seba oddelené, nikdy by som nepovedala, že patria jednému tvorovi starému dva milióny rokov.

Výskum a vykopávky ďalej pokračujú a časom rozhodnú, kto je skutočne naším spoločným predchodcom. „Sediba je však veľmi silný kandidát,“ tvrdí Berger neochvejne.

Toľko správa, ktorú napísal Miroslav Vajs, a bola dnes uverejnená v denníku Pravda.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: