Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Voľby

Lemmy
Zaslal: Pi október 22, 2010 9:58 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6557 Bydlisko: Mám.
Pavol Fabian napísal(a):
Na základe čoho si volič vyberá stranu, ktorú bude voliť? Na základe racionálnej úvahy nad programom tej ktorej strany, alebo podľa kvality a nápaditosti marketingu? Prečo je hlavnou potrebou demokratických politických strán zohnať (na voľby) toľko peňazí? Pretože vďaka absencii jasného ideového vymedzenia sa od seba jednotlivé strany odlišujú nanajvýš svojou marketingovou stratégiou. A to je nákladné.

Ponuka je široká, akurát niet koho voliť (1)

Zaslal: Ut október 25, 2011 2:51 pm Odpovedať s citátom
Tu si budem postupne ukladať správy, ktoré sa týkajú volieb. Wink

Zaslal: Ut október 25, 2011 2:52 pm Odpovedať s citátom
POLITIKA: I. Radičová nebude kandidovať v predčasných voľbách

Bratislava 25. októbra (TASR) – Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) nebude kandidovať v predčasných parlamentných voľbách, ktoré sa uskutočnia 10. marca budúceho roka. Strane ponúkla aj svoj podpredsednícky post. Formálne má k výmene na podpredsedníckom mieste dôjsť na Kongrese, ktorý sa uskutoční po marcových voľbách.
Radičová napísal(a):
„Rozhodla som sa, že v nastávajúcich predčasných parlamentných voľbách nebudem kandidovať a nebudem sa uchádzať o dôveru občanov,“ povedala na dnešnej tlačovej konferencii Radičová po rokovaní Prezídia SDKÚ-DS.

Svoje rozhodnutie odôvodnila tým, že jej vláde nebola vyslovená dôvera a ona sama si nemyslí, že v takejto situácii má právo opäť sa uchádzať o hlasy voličov, prípadne o premiérsky post.
Radičová napísal(a):
„Všetky svoje schopnosti a silu som vložila do výkonu premiérskej funkcie. Skončili sme vyslovením nedôvery vláde. Pre mňa je to príliš závažný fakt na to, aby som mohla urobiť iné rozhodnutie, ako som urobila,“ poznamenala s tým, že dovedie Slovensko do predčasných volieb ako premiérka.

Radičová by sa nemala objavovať na predvolebných billboardoch.

Po voľbách sa chystá na dovolenku s dcérou. Čo bude robiť potom nekonkretizovala. Pripustila, že sa vráti k prednášaniu na univerzite. Pokiaľ ide o jej ďalšie pôsobenie v strane, poznamenala:
Radičová napísal(a):
„Máme za sebou šesťročnú spoločnú púť a myslím, že úspešnú.“

Založiť si vlastnú stranu Radičová podľa vlastných slov neplánuje. Určite sa však chce vrátiť k civilnému životu.

Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda Radičovej rozhodnutie nekandidovať chápe, no tvrdí, že bol by omnoho radšej, keby s ňou bol na spoločnej kandidačnej listine. Pokiaľ ide o voľby a prípadnú povolebnú spoluprácu so Smerom-SD, Dzurinda povedal, že pre SDKÚ-DS platí Generálna línia, ktorú strana prijala. Tá hovorí sociálnym demokratom nie. Dzurinda a jeho strana plánuje voličom ponúknuť „prácu, široké odborné zázemie, skúsenosť, zodpovednosť, odvahu a silu“.

Stranu povedie do predčasných volieb volebný líder, ktorého si SDKÚ-DS zvolí 12. novembra. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 2. novembra. Podpredseda Ivan Mikloš ani podpredsedníčka Lucia Žitňanská sa o pozíciu uchádzať nebudú. Ak o post volebného lídra nebude v strane záujem, predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda je pripravený stranu do volieb viesť.

V júni 2010 kandidovala Radičová do parlamentných volieb z prvého miesta kandidátky SDKÚ-DS, keďže v primárnych voľbách porazila podpredsedu Ivana Mikloša. Líder SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda sa pre kauzu financovania strany stiahol a do parlamentu nekandidoval.

Zaslal: So október 29, 2011 10:42 pm Odpovedať s citátom
Iveta Radičová končí v SDKÚ-DS

ZVOLEN 29. októbra (WEBNOVINY) – Premiérka Iveta Radičová odchádza z SDKÚ-DS.

Oznámila to dnes na tlačovej besede vo Zvolene po rokovaní ústrednej rady strany.

Zo strany vystúpi na kongrese SDKÚ-DS, ktorý sa podľa stanov strany koná vždy po voľbách.

Ako ďalej dodala, myslí si, že už nemá právo uchádzať sa o dôveru občanov v nadchádzajúcich voľbách.

Zaslal: Po november 07, 2011 11:11 am Odpovedať s citátom
Vo voľbách bude kandidovať aj strana Sloboda a Solidarita (SaS). Ich šéf Richard Sulík si na kandidátku pribral aj rockového muzikanta Mariána Greksu, a umiestnil ho na kandidátku s číslom 69.

Tak pribudla do politickej agendy okrem povolenia ľahkých drog a homosexuality aj ďalšia sexuálna téma symbolicky vyjadrená číslom 69, ktorú Sulík považuje za takú „rockerskú“.
Sulík napísal(a):
Bola to spoločná dohoda. Ešte to oslávime, som rád, že ide s nami. Ak sa má niekto prekrúžkovať, tak to bude on.

A prečo vybral číslo 69?
Sulík napísal(a):
„Je to také rockerské,“ dodal s úsmevom.

Politik napísal(a):
Včera kandidoval Greksa za Mečiara a Slotu, dnes za Sulíka. Jazykom vedenia SaS je to také zásadové, pardon také rockerské, rovnako ako povaliť vlastných ministrov vo vlastnej vláde. To sú jednoducho zásady SaS.

Zaslal: Ne november 20, 2011 11:39 pm Odpovedať s citátom
Galko (za SaS) by mal podať demisiu!!!

Denník Pravda odpočúvali Galkovi ľudia

Nora Slišková, šéfredaktorka denníka Pravda napísal(a):
Denník Pravda, jeho redaktorov, odpočúvalo Vojenské obranné spravodajstvo. Získali sme informácie usvedčujúce vojenskú tajnú službu, že sledovala novinárov niekoľko mesiacov v tomto roku. Posledné odpočúvanie bolo zastavené tesne po vyslovení nedôvery vláde v polovici októbra.

Nora Slišková napísal(a):
Ministerstvo obrany si vyfabulovalo nepriateľa štátu, denník Pravda. Tajní oprášili praktiky ŠtB, nechutne odpočúvali, konšpirovali, sledovali, nahrávali redaktorov Pravdy, ktorí si poctivo robili svoju prácu. Tú si môže každý, vrátane dotyčných, nájsť denne v našich novinách.

Je len ťažko predstaviteľné, že by sa tak dialo bez vedomia či priameho pokynu ministra obrany Ľubomíra Galka. Nesie plnú zodpovednosť za toto škandalózne konanie, ktoré sa nekončí pri denníku Pravda. Podľa informácií, ktoré máme, bola mašinéria nasadená na ďalších ľudí.

Odpočúvanie novinárov Pravdy nariadil šéf vojenskej tajnej služby. Z akého dôvodu? Že niekto na ministerskej stoličke nezvláda kritiku? V mene toho zneužíva funkciu, právomoci verejného činiteľa, porušuje zákony? Čo také tajní zistili? Zo súkromných a pracovných rozhovorov. Prečo sa odpočúvanie zastavilo po vyslovení nedôvery vláde? A čo malo byť pointou? Väzenie pre nepohodlných novinárov? Absurdnosť, nad ktorou sa rozum zastavuje.

Až takto hlboko táto krajina klesla. Zásluhou liberálnej SaS, ktorá tu poúča o novej kultúre, zákonnosti, ochrane demokracie a slobody. Toto je aj jej veľké zlyhanie. Vo svojom zatiaľ krátkom životopise si môže odteraz uvádzať, že za pôsobenia jej ministra tajná služba sledovala novinárov a že vyrobila kauzu, akú od roku 1989 ešte nikto.

Pre nás je to právne, profesionálne aj ľudsky šokujúce zneužitie moci a pokus o zastrašovanie. Samotné odôvodnenia sú neprípustné, rovnako ako sledovanie ďalších osôb, vyhotovovanie záznamov a prepisov.

Denník Pravda robí kroky na ochranu svojich redaktorov a vydavateľstva, pripravujeme trestné oznámenie pre podozrenia z porušovania zákonov, spáchania trestných činov. Očakávame, že kauza bude vyšetrená, vyvodí sa zodpovednosť voči tým, ktorí sa na nej podieľali, predovšetkým voči ministrovi obrany a riaditeľovi Vojenského obranného spravodajstva.

Metódy, ku ktorým sa znížili, nepatria do slušnej spoločnosti. Nedá sa to nazvať inak ako strata súdnosti. Zlyhanie štátneho aparátu, ktorý má chytať zločincov a nie prenasledovať novinárov a ďalších nevinných ľudí. Nehovoriac o tom, že na toto sa míňali peniaze daňových poplatníkov.

Je to výpoveď o tom, aký krehký máme právny štát. Títo ľudia prekročili zákonné a etické hranice, zasiahli do nášho povolania, spochybnili slobodu tlače, právny štát a bezprecedentne narušili osobné životy redaktorov.

Ľubomír Galko by mal opustiť ministerstvo obrany a politiku vôbec, zdá sa, že je nebezpečný nielen pre spoločnosť, ale aj sám pre seba.

Naposledy upravil Lemmy dňa So marec 04, 2017 12:31 am, celkom upravené 1 krát.

Zaslal: Po november 21, 2011 9:37 pm Odpovedať s citátom
Pravda napísal(a):
V prípade, že sa potvrdia informácie o nelegálnom odpočúvaní novinárov, minister obrany Ľubomír Galko (SaS) by už nemohol ostať vo svojej funkcii. Uviedol to prezident Ivan Gašparovič po stretnutí so šéfom rezortu obrany v Prezidentskom paláci.

Ak je pravda, čo tvrdí Pravda. Wink

Ale Gašparec to vyjadril výstižne:

Naposledy upravil Lemmy dňa So marec 04, 2017 12:22 am, celkom upravené 1 krát.

Zaslal: Ut november 22, 2011 7:30 pm Odpovedať s citátom
Predsedníčka vlády SR Iveta Radičová v utorok 22. novembra 2011 o cca 16.00 h v priestoroch Úradu vlády SR v Bratislave poskytla médiám vyjadrenie, v ktorom navrhla odvolanie Ľubomíra Galka z funkcie ministra obrany SR.

Brífing predsedníčky vlády SR Ivety Radičovej

Prečítajte si aj: Iveta Radičová: Je potrebné dôkladne prešetriť podozrenia z údajného odpočúvania novinárov

Zaslal: Po december 12, 2011 10:41 am Odpovedať s citátom
Vo voľbách chce kandidovať 26 strán a hnutí

Takže, už sa to rysuje na politickej scéne.

Zoznam strán a hnutí

V predčasných parlamentných voľbách chcú kandidovať: 99 percent občiansky hlas, Komunistická strana Slovenska (KSS), KDH, Ľudová strana – HZDS, Ľudová strana – Naše Slovensko, Most-Híd, Národ a spravodlivosť – naša strana, Obyčajní ľudia – nezávislé osobnosti, Právo a Spravodlivosť, Robíme to pre deti – SF, SDKÚ-DS, Sloboda a solidarita (SaS), Smer-SD, SNS, Strana demokratickej ľavice (SDĽ), Strana maďarskej koalície (SMK), Strana občanov Slovenska (SOS), Strana slobodné slovo – Nory Mojsejovej, Strana + jeden hlas, Strana zelených, Náš kraj, Strana rómskej únie na Slovensku, Strana živnostníkov Slovenska, Zelení, Obyčajní ľudia, Zmena zdola Demokratická únia Slovenska.

Podrobnosti: Webnoviny

Zaslal: Ut december 13, 2011 2:52 pm Odpovedať s citátom
Prehľadný zoznam politických strán a hnutí, ktoré kandidujú, nájdete aj v článku Predčasné parlamentné voľby 2012.

Zaslal: Št december 15, 2011 3:56 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 12 január 2007 Príspevky: 25 Bydlisko: Pétržka
Lemmy napísal(a):
Galko (za SaS) by mal podať demisiu!!!

Lemmy, Ty si sklamaný volič SaS, že Ťa tak serú?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Št december 15, 2011 4:00 pm Odpovedať s citátom
filip napísal(a):
Lemmy, Ty si sklamaný volič…

Nie. Ale môžem skonštatovať, že je to jeden z dobrých vložených príspevkov na toto fórum, pretože kohosi zaujal.

Mnohé iné nezaujali.

Zaslal: Št december 15, 2011 4:08 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 12 január 2007 Príspevky: 25 Bydlisko: Pétržka
Skor ma zaujala Tvoja jednostrannost. Mas SaS v zuboch, akokeby si ich volil a nasrali Ta. Mne sa skor pacil ten prispevok o Greksovi, to bolo aspon vtipne a menej nasrane. A vobec by sa mi pacil celkovy vypis zaujimavych postaviciek na jednotlivych kandidatkach...

A nepatri to skor do "Aktuálne", ako do "Polemika o viere a ideológii".
Lemmy
Zaslal: Št december 15, 2011 4:21 pm Odpovedať s citátom
filip napísal(a):
Skor ma zaujala Tvoja jednostrannost.

O akej jednostrannosti hovoríš? Čítaš príspevky povrchne, a tak si zaujal aj chybný postoj.

Opakujem, mnohé iné príspevky nezaujali. A podľa toho, čoho si sa práve ty chytil, môžem usúdiť, že len teba to zaujalo. Nič viac. Wink

Zaslal: So december 17, 2011 12:38 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 12 január 2007 Príspevky: 194 Bydlisko: BA
filip napísal(a):
Skor ma zaujala Tvoja jednostrannost. Mas SaS v zuboch, akokeby si ich volil a nasrali Ta.

Nazdar Filipe! Že ťa zasa vidím po rokoch! Wink

Inak Lemmy a bývalý volič SaS? Nežartuj! Iba ak volič KSS. Wink

Naposledy upravil scirocco dňa So december 17, 2011 4:39 pm, celkom upravené 1 krát.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 5
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: