Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Bizarná tragédia

Lemmy
Zaslal: Ne október 24, 2010 6:00 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6889 Bydlisko: Mám.
Jedenásť ľudí vyskočilo z okna. Báli sa diabla

Štvormesačné dieťa zomrelo a niekoľko ľudí sa vážne zranilo po tom, čo 11 členov rodiny vo Francúzsku vyskočilo z bytu na druhom poschodí. Dôvodom tohto kroku bola snaha uniknúť pred mužom, ktorého považovali za diabla, informovali o tom francúzski vyšetrovatelia. Bizarná tragédia sa odohrala v sobotu na parížskom predmestí La Verriere…

V byte sa nachádzalo 13 ľudí. Jeden z nich začul plakať dieťa, nahý vstal, aby ho utíšil a zrazu ho všetci začali pokladať za diabla. Napadli ho nožom a vystrčili z dverí. Keď sa chcel dostať späť do bytu, zachvátila ich panika a „zo strachu pred diablom“ vyskočili z okna, opísala situáciu hovorkyňa. Polícia v byte žiadne drogy nenašla. Prípad je predmetom vyšetrovania.

Viac: Webnoviny

Zaslal: Po október 25, 2010 7:17 am Odpovedať s citátom
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
J.Novotný napísal(a):
„Legrační stránkou Romanovy argumentace je, jak přejímá od fanatiků nějaké víry právě to nejhorší – přesvědčení, že jejich víru musí „každý“ sdílet.“
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: So október 22, 2011 9:28 pm Odpovedať s citátom
Autor: Rudolf Sivý

Osud dvojročnej Wang Jüe sa stal jedným z najsledovanejších príbehov v Číne.

BRATISLAVA 22. októbra (WEBNOVINY) – Dvojročné dievčatko z Číny, ktoré zrazili dve autá a potom okolo nej prešlo 18 ľudí, zomrelo v nemocnici. Informovala o tom agentúra AFP.

Tragédia sa odohrala 13. októbra v mestečku Fuo-šan v provincii Kuang-tung a po zverejnení článku v China Daily sa zdvihla vlna pobúrenia po celom svete.

Šokujúcu udalosť pritom zachytila priemyselná kamera a video sa okamžite začalo šíriť po sociálnych sieťach.

Bezvládnej Wang Jüe pomohla až upratovačka, ktorá okamžite privolala pomoc a začala hľadať rodičov zraneného dievčatka. Tragédia spustila v najľudnatejšej krajine sveta veľkú diskusiu o rýchlosti urbanizácie vidieckych oblastí a miere sebeckosti medzi ľuďmi.

Zaslal: So október 22, 2011 9:44 pm Odpovedať s citátom
Na China Daily som našiel: Toddler's fate remains in limbo

Na "The Huffington Post" je to dosť podrobné: Chinese Toddler Run Over, Ignored By Passers-By, Dies Amid Outrage

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: