Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  To je problém!

Lemmy
Zaslal: Št október 06, 2011 11:09 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7101 Bydlisko: Mám.
Barack Obama zabíja amerických občanov a nikoho to nevzrušuje
Daniel Veselý napísal(a):
Je to škandálne. Biely dom prostredníctvom svojho tlačového hovorcu Jaya Carneya priznáva (pozrite si video záznam WHITE HOUSE SAYS: „ We Dont Have Evidence Of Anwar Al-Awlaki's guilt.“), že nemá priame dôkazy o tom, že by moslimský klerik Anvár al-Avlakí, ktorý sa narodil v USA a ktorý bol na príkaz prezidenta Obamu minulý týždeň usmrtený pri nálete bezpilotného lietadla v Jemene, spáchal teroristické aktivity či pokusy o ne, ako americká vláda tvrdila. Prezident Obama zabil pravdepodobne nevinného človeka s americkým občianstvom. Pri útoku bol usmrtený taktiež vydavateľ časopisu Inspire Samir Khan, tiež rodený Američan. To si nedovolil ani Obamov nepopulárny predchodca George W. Bush, ten „len“ väznil, mučil a vraždil Neameričanov. Domnievam sa, že táto škandálna udalosť by mala byť široko diskutovaná v „headlinoch“ masových oznamovacích prostriedkov a je hanbou, že tomu tak nie je.

Bolo dojímavé sledovať, ako korešpondent „majnstrímovej“ stanice ABC News Jake Tapper doslova ugriloval hovorcu Bieleho domu Jaya Carneya, keď sa ho opýtal, ako je možné, aby americká vláda bez dôkazov a riadneho súdneho pojednania mohla usmrtiť amerického občana, ako je možné, aby bývalý vysokoškolský pedagóg Barack Obama, ktorý sa zaoberal ústavným právom, ignoroval Ústavu Spojených štátov (a to nielen v tomto prípade – poznámka autora)? Carney sa ošíval ako len mohol, ale nedokázal prísť s pádnymi dôkazmi o tom, že by Avlakí skutočne stál za teroristickými činmi, z ktorých ho obviňovala Bushova a teraz i Obamova vláda. Som veľmi rád, že sa našiel skutočne odvážny novinár, ktorý je inak pevne vkorenený do Systému a ktorý ešte nestratil súdnosť. Niemenej české masmédiá vospolok mlčia ako hroby, aj keď ide o skutočne zásadnú a prelomovú udalosť.

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.