Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  SNS chce zakázať doplnok budov, ktoré na Slovensku nie sú

Lemmy
Zaslal: Pi september 02, 2011 6:17 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7173 Bydlisko: Mám.
Islamská nadácia: SNS chce zakázať doplnok budov, ktoré na Slovensku nie sú

Bratislava 2. septembra (TASR) – SNS chce zakázať doplnok budov, ktoré na Slovensku nie sú, náboženskej komunite, ktorú slovenská legislatíva nepozná a ktorá má v súčasnosti na Slovensku len asi 5 000 členov. Týmito slovami reagovala na iniciatívu SNS zakázať minarety Islamská nadácia na Slovensku (INS).
Citácia:
„Je možné pochopiť, že problematika rómskej a maďarskej menšiny už prestáva byť populárna a SNS zrejme nechcela zaostať za ostatnými politickými predstaviteľmi, keďže jej tlačová konferencia nasledovala len dva dni po vyjadrení ministra vnútra Daniela Lipšica o zlyhaní tzv. projektu multikulturalizmu,“ reaguje INS na dnešnú tlačovú konferenciu podpredsedu národniarov Andreja Danka.

Podľa nadácie možno SNS chcela vyvolať dojem, že je „in“, keďže otázka moslimov momentálne v Európe veľmi rezonuje.
Citácia:
„To žiaľ nie je možné v krajine s úplne odlišnou demografickou skladbou, akú má Francúzsko, Nemecko, Belgicko, Holandsko, Veľká Británia či iné západoeurópske krajiny,“ dodáva INS vo svojom stanovisku.

Zástupcovia moslimov na Slovensku pripomínajú, že minarety, ktoré chce SNS zakázať, sú architektonickým doplnkom mešít, no ani jedna mešita na Slovensku nestojí.
Citácia:
„Jej výstavba v Bratislave bola mestským zastupiteľstvom opakovane zakázaná,“ podčiarkla INS.

Nadácia tiež reaguje na slová Danka, podľa ktorého v Bratislave nie je miesto pre mešity.
Citácia:
„Nastáva otázka, prečo je pre ne miesto v Paríži, v Londýne či v USA, ktoré sú kolískou liberálnej demokracie. A naopak, prečo by v Bratislave nemalo byť miesto pre minarety, keď je dostatok miesta pre kostoly s vežami v Damasku, Bejrúte, Jakarte či Káhire,“ pýtajú sa zástupcovia islamskej nadácie.

Podľa INS tiež nie je šťastné, že sa SNS vyjadruje v mene všetkých Bratislavčanov, pričom časť z nich by s minaretmi určite problém nemala.
Citácia:
„Obzvlášť vzhľadom na to, že v minulosti už predsa mešita s minaretom v Bratislave stála,“ dodáva INS.

Islamská nadácia si myslí, že by bolo viac namieste, ak by sa SNS zaoberala pálčivejšími problémami, ktorých je na Slovensku viac ako dosť, než aby vytvárala zbytočnú publicitu okolo pseudokáuz, ktoré pre život slovenských občanov nemajú žiadny reálny význam.

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.