Obsah fóra Diskusne forum humanistov

Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Kontrola odtlačkov prstov už aj v kostole

Lemmy
Zaslal: So jún 25, 2011 6:40 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7013 Bydlisko: Mám.
Poľskí duchovní kráčajú s dobou a technickým pokrokom!

Istý poľský farár si na svoj kostol nechal nainštalovať elektronické čítacie zariadenie, ktoré monitoruje účasť školákov na omšiach snímaním odtlačkov prstov.

Kontroverzný systém ma zefektívniť systém zaznamenávania účasti žiakov, ktorí budú kostol navštevovať počas troch rokov. Pokiaľ ich dochádzka za toto obdobie vykáže „aspoň“ 200 účastí na omši, nebudú musieť písať test, pre získanie birmovky. V prípade, že budú mať v systéme odtlačkov menej, majú smolu.

Deťom z mesta Gryfow Slaski sa ale údajne systém snímania odtlačkov prstov veľmi páči. „Je to veľmi pohodlné. Nemusíme už stáť v dlhých radoch a čakať na podpis uja farára (ktorým sa potvrdzovala účasť na omši) do našich birmovných zošitov,“ reagoval na otázku denníka jeden zo žiakov.

Poľsko je v súčasnosti pravdepodobne najsilnejšie nábožensky založená krajina v Európe a kostoly sú počas nedieľ pravidelne naplnené. Správu priniesol denník Gazeta Wyborcza.

Zdroj: Ciboha.sk, Reuters, Priest checks fingerprints for mass attendance

Foto: Reuters

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: