Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Veda a jej význam v spoločnosti  ~  Neskeptickí skeptici nielen na západ od rieky Morava

AntropologickaKonstanta
Zaslal: Ne apríl 10, 2011 10:47 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
svaty_certisko napísal(a):
Motto: Čo sa týka viery, tak máš pravdu. Aj humanisti veria v mnohé veci. Spájajú ALE svoje presvedčenie/vieru s minimálne vysokou pravdepodobnosťou. (sic) Uži si preto konštatovanie, že humanisti majú v sebe kus viery, "chýba" im však tá vaša úbohá náboženská viera.

“Minimálne vysoká pravdepodobnosť “ vyjadrená v číslach samotných evolucionistov je:
Evolucionista Harold Morowitz na Yale, a v súčasnosti profesor biológie a prírodnej filozofie na George Mason University, odhadoval pravdepodobnosť formovania najmenších a najjednoduchších živých organizmov ako jedna z 10 na 340,000,000 (Morowitz, Harold J.: Entropy for Biologists; s.99; New York: Academic Press; r.1970).
O niekoľko rokov po týchto výpočtoch Morowitza dnes už zosnulý renomovaný evolucionista Carl Sagan vytvoril svoj vlastný odhad pravdepodobnosti, že život by sa mohol vyvinúť na akejkoľvek ľubovoľnej planéte: vyšlo mu číslo jedna z 10 na 2 miliardy (10 na 2 000 000 000; Sagan, Carl, ed., Communications with Extra-terrestrial Intelligence; s.46; Boston, MA: MIT Press; r.1973)!

scirocco napísal(a):
Zatiaľ to síce nie je Nobelova cena, ale len anticena "Blb", teda Bludný balvan, českého skeptického klubu Sisyfos,
A ani ju nedostal nejaký špičkový a renomovaný "vedec" ako Behe & comp., ale len český nedouk Kábrt, ale niekde treba začať! Trochu ma len sklamalo, že ide iba o striebornú cenu, zlato by bolo lepšie.

http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1301101496

Všetky ocenenia nájdete na hlavnej stránke Sisyfa:
www.sysifos.cz

Tento inak veľmi “skeptický” klub tvrdí že:
Citácia:
Darwinismus nikdy nebyl radikální ideologií, …, ale vědeckou hypotézou, která byla úspěšně a všestranně testována (sic) a stala se evolučními biology všeobecně akceptovanou teorií, stále rozvíjenou a zdokonalovanou.

K tejto všeobecnej akceptácii českým (pseudo?)-„skeptickým“ klubom zrejme došlo na základe zásadne hlboko skeptického postoja k pravdepodobnosti jedna z 10 na 2 miliardy vyjadreného Adamom Romanom inak aj v termínoch „grandióznej náhody“, resp. mimoriadne nepravdepodobnej udalosti:
adam.humanisti.sk napísal(a):
Domnievam sa, že niet dôvodu a priori vylúčiť možnosť, že život na Zemi vďačí za svoj vznik grandióznej náhode, mimoriadne nepravdepodobnej udalosti.


Pozn.1:
Slovník Slovenského Jazyka napísal(a):
skepticizmus, -mu m.
1. filoz. idealistický filozofický smer pochybujúci o možnosti hodnoverného poznania, o možnosti dopátrať sa objektívnej pravdy;
2. pochybovanie o všetkom, pochybovačnosť, nedôvera: intelektuálsky s.;
skeptik, -a, mn. c. -ci m.
1. prívrženec skepticizmu;
2. o všetkom pochybujúci, nedôverčivý človek;
skeptický príd. preniknutý skepticizmom, o všetkom pochybujúci, nedôverčivý: s. človek;

Pozn.2: Všeobecne sa má za to, že Darwin sa vo svojej teórii vyhol otázke vzniku života a narábal s ním už ako s existujúcou entitou v rámci ktorej sa sústredil na tzv. vývoj druhov (species). Definícia živočíšneho druhu je veľmi ošemetnou témou a najčastejšie sa táto kategória rozlišuje podľa schopnosti prirodzeného párenia sa medzi jedincami opačného pohlavia (napr. opice sa s ľuďmi nepária). Tu sa názory tzv.kreacionistov a evolucionistov značne rozchádzajú, zástancovia evolučnej teórie tvrdia v protiklade k absentujúcim fosílnym záznamom tzv.prechodných živočíšnych foriem že vývoj medzi druhmi je dokázaný, neuvádzajú však v čom má daný dôkaz spočívať, kreacionisti naopak tvrdia že to čo evolucionisti považujú za dokázaný evolučný prechod medzi druhmi je vskutočnosti len mikroevolúcia resp. mutácia v rámci len jedného druhu, podobne ako sa v Biblii píše o ľudskej rase ako jednom živočíšnom druhu v intenciách rôznych kmeňov a národov. Podľa kreacionistov človek môže byť beloch, černoch, indián, aziat, mulat a pod. ale nikdy sa vplyvom mutácií či kríženia z neho nestane nič iné ako človek (žiadna vyššia vývojová forma) v protiklade k tomu čo učí evolučná teória o vývoji druhov a v čo veria jej zástancovia, zrejme aj tí zo „skeptického“ klubu sysifos. Inými slovami kreacionisti zrejme tvrdia že evolucionistom sa nepodarilo dakázať platnosť Darwinovej teórie o vývine druhov (t.j. o prechodoch medzi nimi), ale Biblického verša uvedeného v skutkoch apoštolov:
Sk. Apoštolov, 17.kapitola napísal(a):
• 26 On urobil z jednej krvi všetky pokolenia ľudské
, t.j. o spoločnom pôvode rôznych foriem v rámci toho istého druhu.
Teóriu možného vzniku života z neživých chemických prvkov zástancovia evolučnej teórie nazývali donedávna chemickou evolúciou a zrejme až pod ťarchou protiargumentov o nelogickosti akceptovania evolúcie ako „nezvratne dokázanej teórie“ v ktorej existuje stále viac otáznikov ako odpovedí napr. čo sa týka pôvodu cukrov („The ultimate origin of sugars is a huge problem for those who believe abiogenesis/chemical evolution“) túto neskôr premenovali na tzv.abiogenézu (definovanú evolucionistom Kerkutom ako „teória o tom že všetky živé formy vo svete povstali z jedného zdroja ktorý samotný pochádza z anorganickej formy“), aby spravili výrazný predel medzi domenele „dokázanou“ evolučnou teóriou a s obrovskými problémami zápasiacou chemickou evolúciou. Chemická evolúcia alias abiogenéza je považovaná za súčasť tzv. všeobecnej evolučnej teórie.
Prísne vzaté, ak by sa Sysifos sústredil len na tzv.mikroevolúciu či mutácie v rámci jedného živočíšneho druhu (čo však evidentne nie je presne to čo mal Darwin na mysli píšuc o vývoji "druhov"), asi by mu nebolo čo vyčítať, opak je však pravdou, vo svojom texte Sysifos preukázateľne stavia otázku stvorenia života do protikladu s evolučným chápaním, teda evolúciu posúva do oblasti vzniku života čo je neodškriepiteľná parketa chemickej evolúcie:
Citácia:
jeho [Darwinova] geniální myšlenka, že se život vyvíjí přirozeným výběrem a nikoli stvořením, a která je podstatou a východiskem evoluční teorie, je nezpochybnitelná
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scirocco
Zaslal: Po apríl 11, 2011 11:10 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 12 január 2007 Príspevky: 194 Bydlisko: BA
AntropologickaKonstanta napísal(a):
Všeobecne sa má za to, že Darwin sa vo svojej teórii vyhol otázke vzniku života a narábal s ním už ako s existujúcou entitou v rámci ktorej sa sústredil na tzv. vývoj druhov (species).

Áno, pretože evolúcia sa vznikom života nezaoberá. Tou sa zaoberá iná vedná disciplína, protobiológia.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Ut apríl 19, 2011 8:13 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
scirocco napísal(a):
AntropologickaKonstanta napísal(a):
Všeobecne sa má za to, že Darwin sa vo svojej teórii vyhol otázke vzniku života a narábal s ním už ako s existujúcou entitou v rámci ktorej sa sústredil na tzv. vývoj druhov (species).

Áno, pretože evolúcia sa vznikom života nezaoberá. Tou sa zaoberá iná vedná disciplína, protobiológia.

Čím sa potom zaoberajú chemická evolúcia a abiogenéza?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.