Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Prečo vnímam vieru v darwinizmus a evolúciu ako náboženstvo

AntropologickaKonstanta
Zaslal: Ut apríl 19, 2011 12:03 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Re: Julius Voskár
Ja určite nie, ja som chcel debatovať o kresťanstve, lebo preň mi je tu vyčítané že môj postoj je oproti tomu sekulárne ateistickému "iracionálny", "nevedecký" a "bez dôkazov". V Biblii zakorenené Kresťanstvo je určite aj o historických udalostiach, lebo v tzv. histórii spásy práve jedna udalosť rozdeľuje dokonca aj letopočet na "pred Kristom" a "po Kristu" (označenie neskôr bolo zmenené, neviem či náhodou nie ateistami, na "náš letopočet"). Ja som zatiaľ v našej diskuii nič nevydedukoval a tak to je z Vašej strany manipulácia mi niečo podsúvať, aj keď to že Kristus je pre mňa Boh nepopieram. Ak neviete ako sa máte správať podľa Biblie, t.j. ak máte problémy s jej interpretáciou, môžete si kúpiť výklady Biblie podľa jednotlivých Biblických kníh, tam sa o tom určite dočítate a zároveň sa vyhnete vysokej pravdepodobnosti že niečo úplne prekrútite. Ak chcete byť nábožensky veriaci akosi všeobecne, to sa samozrejme dá, ale to potom sa nebavíme o kresťanstve ale o "náboženskosti". A to podľa mňa ste už aj teraz, lebo z kontextu vášho správania na tomto portáli kedy sa dožadujete dôkazov len a len vo vzťahu ku kresťanstvu sa možno dovtípiť že vášmu náboženskému vkusu vyhovujú rôzne náboženské príbehy onálepkované ako "vedecké" ktoré na rozdiel od kresťanstva necítite potrebu ďalej overovať.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Julius Voskár
Zaslal: Ut apríl 19, 2011 8:14 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 08 júl 2009 Príspevky: 156
A.K. Tak dobre, môžeme trochu debatovať aj o kresťanstve a môžme začať vaším priznaním sa, že pre vás je Kristus Boh. Moje otázky na vás, čo myslíte, vie boh o tom že je Boh, myslím ten váš nebeský? Vedel Kristus pri svojom narodení, že je Boh, alebo to bolo obyčajné nemluvňa? Ak to vtedy nevedel, kedy na to prišiel, pred svojou smrťou, po svojej smrti? A ešte v tejto sérii otázok, jedna posledná. Nemyslíte, že celé kresťanstvo je jeden nesmierny, nehorázny podvod tiahnúci sa dejinami viac ako 2000 rokov, páchaný na plytkomysliacich občanoch?
scirocco
Zaslal: Ut apríl 19, 2011 9:16 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 12 január 2007 Príspevky: 194 Bydlisko: BA
Julius Voskár napísal(a):
celé kresťanstvo je jeden nesmierny, nehorázny podvod tiahnúci sa dejinami viac ako 2000 rokov, páchaný na plytkomysliacich občanoch?

Súhlasím. Shocked
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Ut apríl 19, 2011 9:13 pm Odpovedať s citátom
Re1: Julius Voskár
A.K. Tak dobre, môžeme trochu debatovať aj o kresťanstve a môžme začať vaším priznaním sa, že pre vás je Kristus Boh. Moje otázky na vás, čo myslíte, vie boh o tom že je Boh, myslím ten váš nebeský?

Bodľa Biblie bez akýchkoľvek pochýb, inak by sme tam nenachádzali takéto vyjadrenie:
Druhá kniha Mojžišova - Exodus, 20. kapitola napísal(a):
1 Boh hovoril všetky tieto slová: 2 Ja som Hospodin, tvoj Boh, ktorý som ťa vyviedol z Egypta, z domu otroctva. 3 Nebudeš mať iných bohov okrem mňa!
Ak ste to ale mysleli tak že či Kristus ako Boh-Syn a nielen Boh-Otec o tom vie, o tom tiež podľa Biblického podania nemožno pochybovať:
Evanjelium Podľa Jána 10:30-33 (Nádej pre každého) napísal(a):
30 “~ A ja a Otec sme jedno." 31 Tieto slová Židov tak popudili, že začali zbierať kamene a chceli ho zabiť. 32 Z Božieho poverenia som vykonal veľa dobrých činov, aby som pomohol ľuďom. Pre ktorý z nich ma chcete ukameňovať?" spýtal sa Ježiš. 33 Nechceme ťa zabiť pre tvoje činy, ale preto, že sa rúhaš. Ty, obyčajný človek, sa vyhlasuješ za Boha," vysvetľovali mu Židia.

Na tomto výroku sú hodné povšimnutia dve veci:
1. Biblia necenzuruje opozičné názory a otvorene píše o ľuďoch ktorí mali problém s akceptovaním toho čo Kristus hlásal. Osobne v tom vidím diametrálny rozdiel v porovnaní so sekulárnym ateizmom kde sa vývojová teória predkladá ako hotová vec, nezvratne dokázaná (od prominentných ateistov sa dozvedáme že kto jej neverí je “hlupák”), podobne Veľký Tresk majú ľudia považovať za taký dokázaný ako gravitačný zákon, a len samoštúdiom sa človek môže dozvedieť že veci sa majú úplne inak, fosílne záznamy prechodných druhov údajne dokazujúcich evolučnú teóriu v skutočnosti nejestvujú a teória Veľkého Tresku zápasí s obrovskými problémami a mnohí vedci ju úplne odmietajú. Osobne mi takáto otvorenosť Biblie určite vyhovuje viac ako zatĺkavanie stúpencov evolučného pohľadu na svet.
2. Zdá sa že táto udalosť dvíhania kameňov proti Kristovi má svoju obdobu v symbolickej podobe vždy znova a znova, Krista ktorý sa hájil výrokom o svojich dobrých skutkoch chcú mnohí zniesť zo sveta akurát že kamene nahradili iné prostriedky.
Vedel Kristus pri svojom narodení, že je Boh, alebo to bolo obyčajné nemluvňa? Ak to vtedy nevedel, kedy na to prišiel, pred svojou smrťou, po svojej smrti?

Priznám sa že čo sa nemluvňaťa týka tak nepoznám odpoveď, myslím že sa o tom v Biblii nepíše a tak by som musel začať so špekuláciou čo by nemalo moc veľký význam. Určite niečo vedela Mária a aj Jozef, aspoň tak o tom čítame v evanjeliách (podľa Lukáša, 1. Kapitola: “bude sa volať Syn Boží”, podľa Matúša, 1. Kapitola: ”dáš Mu meno Ježiš; lebo On vyslobodí svoj ľud z ich hriechov”). Čo sa týka otázky o smrti tak jednoznačne podľa Biblie prvé správy o Ježišovom vzťahu k Bohu-Otcu v dospelosti nachádzame minimálne pri krste v rieke Jordán: (Evanjelium podľa Marka, 1.kapitola: “Ty si môj milovaný Syn, v Tebe sa mi zaľúbilo.”), teda ešte pred smrťou na Kríži.
Evanjelium Podľa Jána 10.kapitola (Nádej pre každého) napísal(a):
34 Ježiš sa bránil slovami Písma: Vo vašom Zákone predsa Boh vyhlásil: Ste bohovia.
35 Ak Boh nazýva bohmi tých, ktorým adresoval svoje slová -- a Písmo musí platiť --
36 prečo obviňujete mňa, ktorého Otec posvätil a poslal do sveta, že sa rúham, keď som povedal: Som Boží Syn.
37 Ak som nekonal Otcove skutky, neverte mi.
38 Ale ak by ste ani mne neverili, verte skutkom, ktoré konám, a presvedčte sa, že Otec je vo mne a ja v Otcovi."

Naposledy upravil AntropologickaKonstanta dňa Ut apríl 19, 2011 11:40 pm, celkom upravené 2 krát.
Julius Voskár
Zaslal: Ut apríl 19, 2011 10:27 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Len tak na úvod, tie otázky boli pre vás, nie čo sa píše v Biblii. Vyzerá to potom tak, že vaše názory sú konformné s tým, čo sa píše v Biblii, ktorú zrejme považujete za autoritu. Uvedomujete si že tie texty sú vyprodukované pred viac ako 2500 rokmi hladnými, smädnými nomádmi túlajúcimi sa po Egypte a štyridsať rokov putujúcimi po Strednom východe kde ich pomerne chytrý Mojžiš a vymýšľal komunikáciu s bohom, viackrát aj preto, aby ho súkmeňovci neukameňovali. Namiesto priamych vašich názorov na položené otázky mi predkladáte akésy citáty Biblie, krorá pre mňa nepredstavuje žiadnu autoritu, ktorej by som mal bezvýhradne veriť, tak ako zrejme jej veríte vy. Ato čo niekto napísal o Kristovi, má takú, alebo ešte menšiu výpovednú hodnotu, ako legendy o Jánošíkovi. Ten váš vševedúci boh, boží syn, a ešte všeličomožné, spasiteľ , Kristus bol analfabet? Teda ozaj potom Mojžiš bol chytrejší. Teda ešte raz prosím o vaše odpovede na položené otázky, ale skúste dostatočne dlho o nich porozmýšľať a uplatniť aspoň zdravý sedliacky rozum.
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Ut apríl 19, 2011 10:54 pm Odpovedať s citátom
Re2: Julius Voskár
A ešte v tejto sérii otázok, jedna posledná. Nemyslíte, že celé kresťanstvo je jeden nesmierny, ?nehorázny podvod tiahnúci sa dejinami viac ako 2000 rokov, páchaný na plytkomysliacich občanoch

Imponujeme mi váš dôraz na racionalitu a logiku, v tejto súvislosti by som sa chcel spýtať na základe aplikovania akej vedeckej metódy ste sa dopracovali k danému absolútnemu prehláseniu a použitím akých dôkazov.
Podľa kreacionistov veda nemôže dať odpoveď na otázku č i sa nejaká historická udalosť odohrala alebo nie, podľa nich všetko čo môže spraviť je poskytnúť dáta ktoré možno potom použiť na vyhodnotenie ktorý scenár je v najväčšom súlade s dostupnými dôkazmi. Napr. v otázke vzniku vesmíru je to podľa nich práve ten Biblický ktorý má navrch. V Biblii sa napr. tvrdí že:
Druhý list apoštola Petra, 3. kapitola napísal(a):
3 Predovšetkým vedzte, že posmievači, žijúci podľa svojich žiadostí, prídu v posledné dni s výsmechom 4 a povedia: Čože je so sľubom o Jeho príchode? Veď odkedy otcovia pomreli, všetko tak zostáva od počiatku stvorenia. 5 Skryté im je totiž - lebo tak chcú - že nebesá boli oddávna, aj zem, ktorá z vody a skrze vodu povstala na Božie slovo, 6 a že niekdajší svet, pre nich vodou zatopený, zahynul.

Uznávam že na prvý pohľad to vyznieva dosť bizarne veriť že by Boh mal stvoriť zem z vody a skrze vodu, najmä ak hlavná teória sekulárnych ateistov o pôvode planét ktorú považujú za dokázanú, a síce tzv. hmlovinová teória tvrdí že ľahko látky sa v oblasti obežných dráh tzv. vnútorných alebo terestriálnych planét (z lat. terra – zem) vôbec nemohli udržať a preto jestvuje rozdiel v ich zložení v porovnaní s tzv. vonkajšími alebo tiež joviálnymi planétami (resp. plynní obri [gas giants]).
Rôzni ľudia majú obyčajne rôzne kritériá na to čo je plytkomyseľné. Vám sa takým zrejme javí tvrdenie Biblie, mne zas evolucionistov. Isto budeme mať rozdielne kritériá na to čo je racionálne. Ozaj, ako si vysvetľujete prítomnosť vody na Zemeguli Vy? Biblické tvrdenie ste zamietli, prijali ste tvrdenie evolucionistov o tom že voda sa nevyparí aj keď ostatné látky z ktorých pozostávajú joviálne planéty a ktoré sa skondenzovali až za hranicou vnútorných planét áno? Alebo čo navrhujete že človek má pokladať za skutočnosť ohľadom pôvodu vody na Zemeguli? Alebo má človek také otázky tabuizovať a robiť sa voči nim slepý a to bude už hlbokomyseľné?
Wikipedia napísal(a):
Pod vplyvom tepla sa ľahšie látky z vnútorných častíc vyparili a zostali len atómy ťažších prvkov ako kremíka, železa, horčíka a hliníka (žeby aj vody?-pozn.AK), z ktorých sa utvorili prachové zrná. Slnečný vietor, ktorý vyžarovalo praslnko sa postaral o odstránenie najľahších prvkov - vodíka a hélia - z vnútorných častí disku. Až do vzdialenosti asi 700 miliónov kilometrov od praslnka zostal len prach tvorený ťažšími prvkami. Z nich sa potom formovali pevné, terestrické planéty. Vo väčších vzdialenostiach od Slnka sa vyparené látky opäť skondenzovali. Z tohto dôvodu tam už boli vhodné podmienky na to, aby sa na formovaní telies podieľali aj ľahšie prvky. Tak začali vznikať joviálne planéty. Joviálne planéty nemajú pevný povrch. Dosahujú obrovské hmotnosti (do 80 M J), ale ich hustota býva nízka. Jupiter a Saturn sú zložené prevažne z vodíka a hélia, zatiaľ čo Urán a Neptún majú menej týchto plynov a viac vody. (ktorá sa tak podľa teórie evolucionistov evidentne skondenzovala až na týchto obežných dráhach –pozn. AK)
Kreacionisti takéto výklady nazývajú rozprávanie príbehov rozprávkarmi, alebo v angl.“story-telling”.
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Ut apríl 19, 2011 10:54 pm Odpovedať s citátom
Re2: Julius Voskár
A ešte v tejto sérii otázok, jedna posledná. Nemyslíte, že celé kresťanstvo je jeden nesmierny, ?nehorázny podvod tiahnúci sa dejinami viac ako 2000 rokov, páchaný na plytkomysliacich občanoch

Imponujeme mi váš dôraz na racionalitu a logiku, v tejto súvislosti by som sa chcel spýtať na základe aplikovania akej vedeckej metódy ste sa dopracovali k danému absolútnemu prehláseniu a použitím akých dôkazov.
Podľa kreacionistov veda nemôže dať odpoveď na otázku či sa nejaká historická udalosť odohrala alebo nie, podľa nich všetko čo môže spraviť je poskytnúť dáta ktoré možno potom použiť na vyhodnotenie ktorý scenár je v najväčšom súlade s dostupnými dôkazmi. Napr. v otázke vzniku vesmíru je to podľa nich práve ten Biblický ktorý má navrch. V Biblii sa napr. tvrdí že:
Druhý list apoštola Petra, 3. kapitola napísal(a):
3 Predovšetkým vedzte, že posmievači, žijúci podľa svojich žiadostí, prídu v posledné dni s výsmechom 4 a povedia: Čože je so sľubom o Jeho príchode? Veď odkedy otcovia pomreli, všetko tak zostáva od počiatku stvorenia. 5 Skryté im je totiž - lebo tak chcú - že nebesá boli oddávna, aj zem, ktorá z vody a skrze vodu povstala na Božie slovo, 6 a že niekdajší svet, pre nich vodou zatopený, zahynul.

Uznávam že na prvý pohľad to vyznieva dosť bizarne veriť že by Boh mal stvoriť zem z vody a skrze vodu, najmä ak hlavná teória sekulárnych ateistov o pôvode planét ktorú považujú za dokázanú, a síce tzv. hmlovinová teória tvrdí že ľahkovypariteľné látky sa v oblasti obežných dráh tzv. terestriálnych planét (z lat. terra – zem) vôbec nemohli udržať a preto jestvuje rozdiel v zložení týchto vnútorných planét (Merkúr, Venuša, Zem, Mars) v porovnaní s tzv. vonkajšími alebo tiež joviálnymi planétami (resp. plynní obri [gas giants]).
Rôzni ľudia majú obyčajne rôzne kritériá na to čo je plytkomyseľné. Vám sa takým zrejme javí tvrdenie Biblie, mne zas evolucionistov. Isto budeme mať rozdielne kritériá na to čo je racionálne. Ozaj, ako si vysvetľujete prítomnosť vody na Zemeguli Vy? Biblické tvrdenie ste zamietli, prijali ste tvrdenie evolucionistov o tom že voda sa nevyparí aj keď ostatné látky z ktorých pozostávajú joviálne planéty a ktoré sa skondenzovali až za hranicou vnútorných planét áno? Alebo čo navrhujete že človek má pokladať za skutočnosť ohľadom pôvodu vody na Zemeguli? Alebo má človek také otázky tabuizovať a robiť sa voči nim slepý a to bude už hlbokomyseľné? Alebo má vodu považovať za prízrak?
Wikipedia napísal(a):
Pod vplyvom tepla sa ľahšie látky z vnútorných častíc vyparili a zostali len atómy ťažších prvkov ako kremíka, železa, horčíka a hliníka (žeby aj vody?-pozn.AK), z ktorých sa utvorili prachové zrná. Slnečný vietor, ktorý vyžarovalo praslnko sa postaral o odstránenie najľahších prvkov - vodíka a hélia - z vnútorných častí disku. Až do vzdialenosti asi 700 miliónov kilometrov od praslnka zostal len prach tvorený ťažšími prvkami. Z nich sa potom formovali pevné, terestrické planéty. Vo väčších vzdialenostiach od Slnka sa vyparené látky opäť skondenzovali. Z tohto dôvodu tam už boli vhodné podmienky na to, aby sa na formovaní telies podieľali aj ľahšie prvky. Tak začali vznikať joviálne planéty. Joviálne planéty nemajú pevný povrch. Dosahujú obrovské hmotnosti (do 80 M J), ale ich hustota býva nízka. Jupiter a Saturn sú zložené prevažne z vodíka a hélia, zatiaľ čo Urán a Neptún majú menej týchto plynov a viac vody. (ktorá sa tak podľa teórie evolucionistov evidentne skondenzovala až na týchto obežných dráhach –pozn. AK)
Kreacionisti takéto výklady nazývajú rozprávanie príbehov rozprávkarmi, alebo v angl.“story-telling”.

Naposledy upravil AntropologickaKonstanta dňa Ut apríl 19, 2011 11:43 pm, celkom upravené 2 krát.
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Ut apríl 19, 2011 11:08 pm Odpovedať s citátom
Len tak na úvod, tie otázky boli pre vás, nie čo sa píše v Biblii. Vyzerá to potom tak, že vaše názory sú konformné s tým, čo sa píše v Biblii, ktorú zrejme považujete za autoritu. Uvedomujete si že tie texty sú vyprodukované pred viac ako 2500 rokmi hladnými, smädnými nomádmi túlajúcimi sa po Egypte a štyridsať rokov putujúcimi po Strednom východe kde ich pomerne chytrý Mojžiš a vymýšľal komunikáciu s bohom, viackrát aj preto, aby ho súkmeňovci neukameňovali. Namiesto priamych vašich názorov na položené otázky mi predkladáte akésy citáty Biblie, krorá pre mňa nepredstavuje žiadnu autoritu, ktorej by som mal bezvýhradne veriť, tak ako zrejme jej veríte vy. Ato čo niekto napísal o Kristovi, má takú, alebo ešte menšiu výpovednú hodnotu, ako legendy o Jánošíkovi. Ten váš vševedúci boh, boží syn, a ešte všeličomožné, spasiteľ , Kristus bol analfabet? Teda ozaj potom Mojžiš bol chytrejší. Teda ešte raz prosím o vaše odpovede na položené otázky, ale skúste dostatočne dlho o nich porozmýšľať a uplatniť aspoň zdravý sedliacky rozum.

V tom je možno rozdiel v našom chápaní, ja som naozaj kresťanom na základe toho čo sa píše v Biblii (a teda môžem potvrdiť že moje názory sú naozaj konformné s tým čo sa tam píše, aj keď skutky žiaľ nie vždy), nijaké cudzie hlasy mi v hlave neznejú a tak neviem ako by som mohol písať o Kresťanstve bez Krista a Biblie na základe ktorých je kresťanstvo kresťanstvom, to nejak nedáva logiku. To čo požadujete Vy je voľnomyšlienkárstvo, a to je určite niečo iné ako kresťanstvo. Môžem Vás ubezpečiť že nad svojimi odpoveďami ohľadom Biblie rozmýľam viac-menej celý svoj život od kedy som prišiel do styku s ňou a zodpovedne s uplatnením zdravého sedliackeho rozumu prehlasujem že na nich nemám čo meniť.
Julius Voskár
Zaslal: St apríl 20, 2011 8:58 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
A ešte jedna otázka, máte vedomosti o tom, že sa kvôli vývojovej teórii niekde vraždia? Ja viem, že v minulosti aj teraz, ľudia kvôli náboženstvu, aj kresťanskému trpia a zomierajú. To vám nevadí? Vašu správnu odpoveď už čítam "vadi". Čo vy na to?
Julius Voskár
Zaslal: St apríl 20, 2011 9:14 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Citácia:
Druhá kniha Mojžišova - Exodus, 20. kapitola napísal(a):
1 Boh hovoril všetky tieto slová: 2 Ja som Hospodin, tvoj Boh, ktorý som ťa vyviedol z Egypta, z domu otroctva. 3 Nebudeš mať iných bohov okrem mňa!

Citácia:
V tom je možno rozdiel v našom chápaní, ja som naozaj kresťanom na základe toho čo sa píše v Biblii (a teda môžem potvrdiť že moje názory sú naozaj konformné s tým čo sa tam píše, aj keď skutky žiaľ nie vždy), nijaké cudzie hlasy mi v hlave neznejú a tak neviem ako by som mohol písať o Kresťanstve bez Krista a Biblie na základe ktorých je kresťanstvo kresťanstvom, to nejak nedáva logiku.

Takže vy na základe vášho sedliackeho rozumu a zrejme aj biblickým textom podloženej viery, ste presvedčený o tom, že vami predpokladaný existujúci boh debatoval z Mojžišom? Ozaj len mimoriadne sugestibilný, dôverčivý, plytkomysliaci človek môže mať taký postoj k biblickým textom, ako vy. A to isté platí o otváraní sa nebeskej klenby a hlasu z neba pri Ježišovom krste v Jordáne. Je mi vás ľúto.
scirocco
Zaslal: St apríl 20, 2011 9:23 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
... plytkomysliaci človek...
Krásny eufemizmus! Vráťme sa však k pôvodnému používaniu slov. Prečo to nepovedať rovno: AK je hlupák.
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Pi apríl 22, 2011 9:33 am Odpovedať s citátom
Takže vy na základe vášho sedliackeho rozumu a zrejme aj biblickým textom podloženej viery, ste presvedčený o tom, že vami predpokladaný existujúci boh debatoval z Mojžišom? Ozaj len mimoriadne sugestibilný, dôverčivý, plytkomysliaci človek môže mať taký postoj k biblickým textom, ako vy. A to isté platí o otváraní sa nebeskej klenby a hlasu z neba pri Ježišovom krste v Jordáne. Je mi vás ľúto.

1. Ak je Boh všemocný, potom požiadavka na limitovanie jeho schopností je proti pravidlám logiky. Ak by bolo pre Neho niečo nemožné (aj keď Wilhem Bush úsmevne poznamenáva že chytrácky rozmýšľajúci výrastkovia si ho raz vtipne doberali ako farára otázkou typu reductio ad absurdum či “môže Boh vytoriť taký veľký kameň ktorý by sám nezdvihol”), akoby Ho potom bolo možné nazývať všemocným? To by sa Vám z pohľadu pravidiel logiky zdalo logické? Alebo by ste pre zmenu potom začali kresťanov napádať že veria v všemocného Boha ktorý takéto veci nedokáže?
2. Chcel by som sa spýtať či je vám ľúto aj F. S. Collinsa, vedúceho projektu výskumu ľudského genómu a zároven autora kapitoly “Ako môže racionálne uvažujúci človek veriť v zázraky?” v knihe “Language of God” (Jazyk Boha) v ktorej o.i. píše:
Citácia:
Zázraky nepredstavujú nezmieriteľný konflikt pre veriaceho dôverujúceho vede ako prostriedku na skúmanie prírodného sveta a chápajúcemu že ten ako taký je riadený prírodnými zákonmi.

Zošity humanistov napísal(a):
Collinsova oddanosť genetike je väčšia, ak je to možné, ako Dawkinsova. Je riaditeľom Štátneho ústavu pre výskum ľudského genómu od roku 1993, takže vedie medzinárodný tým 2400 vedcov, ktorý zmapoval 3 miliardy biochemických znakov nášho genetického kódu, čo bol míľnik, ktorý prezident Clinton v roku 2000 uctil ceremóniou v Bielom dome a prirovnal k zmapovaniu Spojených štátov v roku 1804 Meriwetherom Lewisom. Ďalej vedie tento ústav a hľadá priekopnícke uplatnenie výsledkov pre liečebné účely.

3. Vy ste hlbomysliaci a racionálne mysliaci človek, a predsa ste si moje otázky vôbec akosi iracionálne nevšimli, čím sami ukazujete že tá vaša úprimnosť má veľké slabiny. A možno tu práve treba hľadať koreň problému prečo je pre mnohých ľudí pokrytectvo sekulárneho ateizmu neakceptovateľné. Bolo vám niekedy ľúto sekulárnych ateistov prehlasujúcich že napr. že na začiatku Veľkého Tresku prestali platiť (resp. ešte nezačali) fyzikálne zákony, čo oni nazývajú “singularitou”? Čo iné ako “zázrak” je udalosť odporujúca fyzikálnym zákonom?
4. Osobne mi vyhovuje viac systém viery ktorý otvorene priznáva že to čo hlása je ťažko uveriteľné a podáva k tomu logické zdôvodnenie ako systém ktorý tvrdí že verí len dokázanému a racionálnemu, pričom v skutočnosti forsíruje úplne nedokázané a často logike či racionalite odporujúce tvrdenia, ako napr. tie že Zem vznikla z hmloviny z istých ťažkých prvkov ktoré boli odolné voči odpareniu a pritom na Zemi máme vodu ktorá takúto odolnosť nevykazuje.
Prvý list apoštola Pavla Korintským, 1. kapitola napísal(a):
18 Slovo o kríži je totiž bláznovstvom tým, čo hynú, ale nám, ktorí dosahujeme spasenie, je mocou Božou. 19 Veď je napísané:
Zničím múdrosť múdrych
a zmarím rozumnosť rozumných.

20 Kde je múdry? Kde zákonník? Kde mudrlant tohto veku? Či Boh neobrátil múdrosť sveta na bláznovstvo? 21 Keďže svet (vlastnou) múdrosťou nepoznal Boha v Jeho múdrosti, zaľúbilo sa Bohu spasiť veriacich bláznovstvom kázania (o Kristovi): 22 lebo aj Židia žiadajú znamenia, aj Gréci hľadajú múdrosť, 23 my však kážeme ukrižovaného Krista - Židom síce pohoršenie, pohanom bláznovstvo, 24 ale povolaným, aj Židom aj Grékom Krista, Božiu moc a Božiu múdrosť. 25 Veď Božie bláznovstvo je múdrejšie ako ľudia a Božia slabosť silnejšia ako ľudia. 26 Pozrite len svoje povolanie, bratia! Nie mnohí ste múdri podľa tela, nie mnohí mocní, nie mnohí urodzení, 27 ale čo je svetu bláznivé, vyvolil si Boh, aby múdrych zahanbil; čo je svetu slabé, vyvolil si Boh, aby mocných zahanbil; 28 čo je svetu neurodzené a opovrhnuté, vyvolil si Boh, a čoho niet, (vyvolil si), aby zničil to, čo je, 29 aby sa nikto nechválil pred Bohom. 30 Z Neho aj vy ste v Kristovi Ježišovi, ktorého nám Boh učinil múdrosťou a spravodlivosťou a posvätením a vykúpením, 31 aby (platilo), čo je napísané: Kto sa chváli, nech sa chváli v Pánovi.

5. Ak je vaša úprimnosť úprimná v tvrdení že Vám je ma ľúto tak Vás opäť vyzývam aby ste sa pokúsili ešte raz racionálne si všimnúť moje položené otázky:

5.1 Imponujeme mi váš dôraz na racionalitu a logiku, v tejto súvislosti by som sa chcel spýtať na základe aplikovania akej vedeckej metódy ste sa dopracovali k danému absolútnemu prehláseniu (“celé kresťanstvo je jeden nesmierny, nehorázny podvod tiahnúci sa dejinami viac ako 2000 rokov, páchaný na plytkomysliacich občanoch”) a použitím akých dôkazov?
    5.2 Ozaj, ako si vysvetľujete prítomnosť vody na Zemeguli Vy? Biblické tvrdenie ste zamietli, prijali ste tvrdenie evolucionistov o tom že voda sa nevyparí aj keď ostatné látky z ktorých pozostávajú joviálne planéty a ktoré sa skondenzovali až za hranicou vnútorných planét áno? Alebo čo navrhujete že človek má pokladať za skutočnosť ohľadom pôvodu vody na Zemeguli? Alebo má človek také otázky tabuizovať a robiť sa voči nim slepý a to bude už hlbokomyseľné? Alebo má vodu považovať za prízrak?

Nepovažujem to za veľmi etické ak si diskutujúca strana vyberá len hrozienka z koláča ktoré sa jej hodia a pred tým čo sa jej nehodí schováva hlavu do piesku ako pštros. Takýto spôsob ignorantského prístupu významne prispieva k vnímaniu sekulárneho humanizmu ako systému v rozpore s vlastnými hodnotami (pre bývalého ateistu A. Flewa to bol napr. Sokratov princíp "Choď za argumentmi kam ťa povedú", on si však dal záležať na tom, aby sa s ním nedostal do rozporu). Vaša úprimná ľútosť, ak je skutočná, by sa najlepšie prejavila zaregistrovaním položených otázok a hľadaním odpovedí na ne.
Julius Voskár
Zaslal: Pi apríl 22, 2011 3:09 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Citácia:
5.1 Imponujeme mi váš dôraz na racionalitu a logiku, v tejto súvislosti by som sa chcel spýtať na základe aplikovania akej vedeckej metódy ste sa dopracovali k danému absolútnemu prehláseniu (“celé kresťanstvo je jeden nesmierny, nehorázny podvod tiahnúci sa dejinami viac ako 2000 rokov, páchaný na plytkomysliacich občanoch”) a použitím akých dôkazov?
5.2 Ozaj, ako si vysvetľujete prítomnosť vody na Zemeguli Vy? Biblické tvrdenie ste zamietli, prijali ste tvrdenie evolucionistov o tom že voda sa nevyparí aj keď ostatné látky z ktorých pozostávajú joviálne planéty a ktoré sa skondenzovali až za hranicou vnútorných planét áno? Alebo čo navrhujete že človek má pokladať za skutočnosť ohľadom pôvodu vody na Zemeguli? Alebo má človek také otázky tabuizovať a robiť sa voči nim slepý a to bude už hlbokomyseľné? Alebo má vodu považovať za prízrak?

1. Tie dôkazy vám vyplynú z toho čo máte v súvislosti s kresťanskou vieroukou veriť a aj tu, na týchto stránkach s vami uvádzaných citátov z Biblie. Realita je totiž iná ako to píše "slovo božie".Nedajte sa klamať!!!
2. Žiaľ realita je taká ako to tvrdia vedci a evolucionisti.Ale ak sa tá voda udrži na rotujúcej Zemi pôsobením boha, budem aj tak spokojný, ale aj tak nebudem vystrájať nezmysly ako to robia veriaci kresťania
Julius Voskár
Zaslal: Pi apríl 22, 2011 6:21 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
A ešte jedna poznámka, ak vás niekto oklame, to vždy požadujete vedecký dôkaz o tom, že ste klamaný? Nestačí vám porovnanie klamlivého tvrdenia s realitou? Odporúčam vám to uplatniť v súvislosti s biblickými textami. Podotýkam, že niektoré časti dotýkajúce sa niektorých historických faktov aj udalostí, môžu byť pravdivé. A na moju otázku o Kristovom božstve ste mi tiež neodpovedali a v súvislosti s "veľkou nocou" je tu otázka : ku komu sa Kristus modlil, keď bol Boh? K sebe?
scirocco
Zaslal: So apríl 23, 2011 11:09 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
ku komu sa Kristus modlil, keď bol Boh? K sebe?

Jasné že k sebe! Jeho pôvodné slová "Eloi Eloi Lama Sabachthani" boli nesprávne preložené ako: "Božemôj, božemôj, prečo si ma opustil?" Správny
preklad je: "Ja, ja, prečo som sa opustil?"

Very Happy Very Happy Shocked Confused Laughing

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 4 z 6
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: