Obsah fóra Diskusne forum humanistov

Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Klérobolševizmus

AntropologickaKonstanta
Zaslal: Po apríl 11, 2011 7:04 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Julius Voskár napísal(a):
K vašim názorom nemám čo povedať, SÚ TO VAŠE NÁZORY a to čo som ja napísal, sú moje názory na podobné otázky.

Ale potom mi vlastne dávate za pravdu napr. v tvrdení že "Navyše si protagonisti tzv.sekulárneho školstva odporujú, pretože práve o viere v evolučnú teóriu ako nutnosti píše ich veľký vzor Dawkins (na ktorého internetovú stránku majú aj odkaz na ich vlastnej), a to napriek opačným deklaráciám (o nepotrebnosti viery) ktoré potom vyznievajú len ako prázdne gesto" lebo inak by ste sa ho snažili vyvrátiť nejakou logickou argumantáciou alebo tvrdenie "V tejto súvislosti si dovolím poznamenať že sekulárni humanisti na tomto portáli sa viac krát vyhli otázke definície náboženstva, akoby to bolo pre nich tabu" by ste sa snažili vyvrátiť poskytnutím takejto definície.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scirocco
Zaslal: Po apríl 11, 2011 7:15 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 12 január 2007 Príspevky: 194 Bydlisko: BA
AntropologickaKonstanta napísal(a):
Ale potom mi vlastne dávate za pravdu.

Ty si strašný demagóg. Z teba by bol dobrý inkvizítor. Že si sa ty nenarodil o 4 storočia skôr!
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Po apríl 11, 2011 9:47 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
scirocco napísal(a):
AntropologickaKonstanta napísal(a):
Ale potom mi vlastne dávate za pravdu.

Ty si strašný demagóg. Z teba by bol dobrý inkvizítor. Že si sa ty nenarodil o 4 storočia skôr!

Neviem či si počul o takom prísloví: kto mlčí ten svedčí. Ty si veľmi dobrý v nálepkovaní rôznymi prívlastkami, ale argumentovať nevieš. V čom má moja demagógia spočívať? Ak poviem pravdu že sek.ateisti nevedia poskytnúť definíciu náboženstva vo svojom vlastnom ponímaní a tejto otázke sa vyhýbajú? Alebo Ty mi ju tu napíšeš? Skús napísať odôvodnenie prečo považuješ moje vyjadrenie za demagógiu:
1. Evolucionisti nepíšu o nutnosti veriť v evolučnú teóriu, porovnaj:
1.1 Dawkins: "Ak stretnete niekoho, kto o sebe hovorí, že neverí na evolúciu, môžete o ňom s istotou povedať, že je nevedomec, hlupák alebo blázon (možno aj klamár, ale túto možnosť radšej neberiem do úvahy)"
1.2 "Biologist must constantly keep in mind that what they see was not designed, but evolved." (biológovia musia mať neustále na pamäti že to čo vidia nebolo nadizajnované, ale sa vyvinulo) Francis Crick, Noble laureate, DNA research
"must" vyjadruje v atesitickej logike dobrovoľnosť, však?
2. Vyššie uvedené výroky sú podľa ateistickej "logiky" v plnom súlade s výrokom: "Sekulárna škola je o poznaní nie o viere" takže keď som písal že si ateisti odporujú, veľmi som sa mýlil a v tom spočívala tá moja demagógia, všakže, lebo sekulárni evolucionisti nemanipulujú druhých čo si majú myslieť ale ich slobodne nechajú samých sa rozhodnúť na základe predložených dôkazov?

Inými slovami, ak stretnete niekoho kto neverí na evolúciu, a vystrašíte ho natoľko označením za hlupáka že v ňu radšej veriť začne, potom to treba jednoznačne chápať v tom zmysle že seklárny humanizmus je o poznaní a nie o viere. A to je logické racionálne uvažovanie najvyššieho stupňa.
Julius Voskár
Zaslal: Ut apríl 12, 2011 9:11 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 08 júl 2009 Príspevky: 156
Pre A.K. osobne sa nevyznám v biológii a vývojovej teórii na takej úrovni, aby som mohol s biológom, na úrovni, diskutovať, ale ani od vás som nepočul (nevidel napísané) argumenty, ktoré by vyvracali vývojovú teóriu vzniku živých organizmov. Tiež si uvedomujem, že kreativisti nepredložili ani také slabé dôkazy o vzniku živých organizmov ako evolucionisti. Teda súdny človek (ak nie je blázon) bude považovať vývojovú teóriu za dôverihodnejšiu, ako ničím nepodložené tvorenie iluzórneho, hypotetického boha.
Čo sa týka náboženstva, náboženskej viery, môj názor je taký, že sa jedná o taký stav mysle náboženského človeka, ktorý bol vytvorený nekritickým prijatím určitého náboženského učenia sprostredkovaného ľuďmi, alebo textami, predstavujúcimi pre veriaceho určitú autoritu a dôverihodnosť (rodič, kňaz, písaný text, Biblia), ktoré prijal za pravdivé a dôležité pre jeho súčasný a posmrtný život. Takýto veriaci má snahu toto svoje náboženstvo obhajovať, brániť, šíriť, lebo dáva iluzórnu nádej na večný, blahobytný život. Náboženstvá majú trvalý zdroj svojej existencie práve v tom, že jednoduchý človek nechce pripustiť svoj nezvratný a trvalý zánik smrťou a náboženstvá mu v tom dávajú nádej. Čo všetko ponúkajú v tejto súvislosti jednotlivé náboženstvá veriť , je veriacemu nepodsttatné a rád to príjme.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Pridať novú tému

Prejdi na: