Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Veda a jej význam v spoločnosti  ~  Testovanie evolučnej teórie

Lemmy
Zaslal: Ne február 13, 2011 11:06 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7124 Bydlisko: Mám.
Kenneth R. Miller: Testovanie evolučnej teórie

Dávam do pozornosti vysvetlenia o testovaní tejto teórie od Kena Millera na stránke Život, vesmír a vôbec.
Kenneth R. Miller napísal(a):
Mnohí z vás možno vedia, že pred niekoľkými mesiacmi bol publikovaný celý genetický kód šimpanza. Preto môžeme porovnať náš genóm s týmito našimi príbuznými spomedzi primátov. Čo sme zistili? Teraz vám ukážem jeden významný objav spred asi roka. Viete, že podľa evolúcie zdieľame spoločných predkov s ľudoopmi – šimpanzmi, gorilami a orangutanmi. Nuž, ak je to pravda, mali by tu byť genetické podobnosti, a ony tu naozaj sú. Ale je tu niečo, čo je ozaj zaujímavé, a ak by to bolo pravdivé, má to potenciál protirečiť evolúcii. Ide o to, že máme o dva chromozómy menej než ľudoopy. My máme 46, ľudoopy majú 48. To je veľmi zaujímavé. Ale čo to naozaj znamená?

Zaslal: Ne február 13, 2011 12:32 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 13 február 2011 Príspevky: 1
Nema to ziaden potencial protirecit evolucii.
My mame 46 chromozomov, pretoze sa u nasich predkov dva chromozomy zlucili do jedneho. Simpanzom ostalo 48. Nie je na tom nic zahadne...
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Ne február 13, 2011 10:27 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Rikaja napísal(a):
Nema to ziaden potencial protirecit evolucii.
My mame 46 chromozomov, pretoze sa u nasich predkov dva chromozomy zlucili do jedneho. Simpanzom ostalo 48. Nie je na tom nic zahadne...

Ja by som sa chcel spýtať či by sa o tom zlúčení dalo napísať niečo podrobnejšie že ako prebiehalo, lebo zatiaľ vyššie uvedené vyjadrenie možno vnímať len ako náboženskú vieru v nejakú udalosť, o ktorej nateraz neboli predložené žiadne dôveryhodné dôkazy. Vo svojom živote som sa veľa krát stretol s prípadmi že čím vehementnejšie niekto niečo deklaroval, tým vzdialenejšie to bolo realite, a nerád by som sa dal nachytať aj hore uvedeným silným deklaratívnym tvrdením.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: