Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Poriadok je pre debilov, inteligent sa vyzná aj v chaose

Lemmy
Zaslal: Po január 10, 2011 10:35 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6818 Bydlisko: Mám.
Poriadok je pre debilov, inteligent sa vyzná aj v chaose

(úvaha)

Pred napísaním úvahy som sa rozhodol najprv si spraviť poriadok vo vlastných myšlienkach. Predpokladal som, že takto napíšem lepšie úvahu. Ale keď som sa hlbšie (asi 7,5 cm) zamyslel nad názvom témy, uvedomil som si, že ak by som si spravil poriadok, potvrdil by som, že som debil. Síce to je pravda, ale prečo to dávať najavo. Však! Inteligentný to vie, a debilom je aj tak zbytočné čosi o tom vysvetľovať. Takže som zmenil svoj pôvodný zámer, a rozhodol som sa napísať úvahu bez ladu a skladu. Teda neporiadne, ako sa na inteligentných ľudí patrí.

Pozor, nie bez ľadu (mám to rád chladené), ani bez skladu v Lelesi. Beztak vyhorel, tak čo už… Požiar má na svedomí neznámy páchateľ, a nie je ani známy spôsob, akým požiar založil. Kto sa nudí, nech si prečíta správu.

Kde sme to prestali? Ahá, úvaha. Takže… inteligent sa vyzná v chaose. Zrejme je to pravda. Veď už len to, že sa v niečom vyzná, svedčí o minimálnej inteligencii. Debil sa nevyzná v ničom, preto je odkázaný na poriadok. To dá rozum. Komu? Neviem, asi mne nie. Hmm, škoda, zišiel by sa. Načo? Neviem. Ešteže tak!

Chaos je podľa počutia, ktosi o tom čosi počul, počul som to, že ktosi už o chaose čosi počul… veľmi zložitý jav. A v zložitých veciach sa vyzná lepšie inteligent ako debil. Napríklad, nemáte dojem pri čítaní, že čítate teraz zložité vety? Áno? Tak to je neklamný znak toho, čo zložité javy nie sú vašou doménou. Zložitý jav je aj chaos, a v chaose sa vyzná inteligent. Zrejme vám čosi počas čítania uniklo. Alebo vám čosi chýbalo už pred čítaním. To neviem, ale viem, že ak si spravíte poriadok vo vlastných myšlienkach, aby ste získali schopnosť chápať moju úvahu, tak zistíte, že keď poriadok je pre debilov, a vy máte poriadok, tak ste…

Prajem príjemné zážitky z poznávania chaosu.

Neviem, kedy som toto napísal(a):
Venujem to neznámej dobrej duši, ktorá sa dnes (10. 1. 2011 o 19.56) zaregistrovala v diskusnom fóre, a nakoľko má už 111 rokov a pochádza zo zahraničia, a tak pekne poprosila, že som neodolal, a vyšiel jej v ústrety napísaním úvahy. Nech jej padne na úžitok. Wink

prosiiim napísal(a):
Prosiiim... pomozte my... mam napisat sloh na temu Poriadok je pre debilov inteligent sa vyzná aj v chaose, má to byt uvaha....prosiiim...

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: