Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Mýty Ateizmu a pokrok v spoločnosti

AntropologickaKonstanta
Zaslal: Ne október 31, 2010 12:30 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Mýty Ateizmu

Mýtus č.1 o tom že vzostup Kresťanstva spôsobil úpadok antickej vedy
Mýtus č.2 o tom že stredoveká kresťanská cirkev potláčala rozvoj vedy
Mýtus č.3 o tom že stredovekí kresťania si predstavovali Zem ako dosku
...
svaty_certisko napísal(a):
Viem, že viera v Boha a vyznávanie Biblie a veci s tým spojené mali za následok historické pozastavenie pokroku v celej spoločnosti.

Podľa najnovších zistení humanistov spoločnosť v regiónoch nebrzdených vyznávaním Biblie zaznamenala nevídaný pokrok (viď obr.).
Podľa prognóz však v najbližšom obdobií príjde k pozitívnemu trendu vo vývoji a zmenšeniu tempa zaostávania krajín dosiaľ brzdených vierou v Boha časťou jej populácie. Podľa celkových očakávaní keď podiel zastúpenia tejto brzdiacej časti populácie v spoločnosti klesne pod určitú prahovú hodnotu, príde k takému odpichu na ceste pokroku, že úrovne s týmito vyspelými spoločnosťami sa razom zrovnajú, aj keď niektorí odborníci-skeptici poukazujú na fakt že náskok je už tak obrovský že ich možno nedobehneme ani keby nám išli oproti.

Naposledy upravil AntropologickaKonstanta dňa Ne október 31, 2010 12:55 pm, celkom upravené 1 krát.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne október 31, 2010 12:52 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7011 Bydlisko: Mám.
Si humorista? Alebo sú za tým drogy? Inde si naznačil, že ti ide o humor, tak teraz neviem. Rolling Eyes

Zaslal: Po november 01, 2010 3:55 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Si humorista? Alebo sú za tým drogy? Inde si naznačil, že ti ide o humor, tak teraz neviem. Rolling Eyes

Na margo tých drog - nie vždy je namieste uplatňovať pravidlo "podľa seba súdim teba" Wink To čo som inde naznačil platí.
Lemmy
Zaslal: Po november 01, 2010 4:15 pm Odpovedať s citátom
Tak ukáž súvislosť medzi tým, čo je na obrázku a najnovšími zisteniami humanistov.
AntropologickaKonstanta napísal(a):
Podľa najnovších zistení humanistov spoločnosť v regiónoch nebrzdených vyznávaním Biblie zaznamenala nevídaný pokrok (viď obr.).

Zaslal: Ne november 07, 2010 1:37 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Tak ukáž súvislosť medzi tým, čo je na obrázku a najnovšími zisteniami humanistov.

Súvislosť sa dá ukázať nasledovne:
1. Na obr. je spoločnosť v Papua Novej Guinei ktorej prevažná časť v celej svojej histórii až do dnešných dní nevyznávala Bibliu (nemala akú, nepoviem však že všetci, lebo podľa brzdičov pokroku z Wycliffovej spoločnosti zaoberajúcej sa prekladom Biblie do rôznych jazykov nejakí vyznavači by sa od konca 20.stor., kedy táto spoločnosť začala miestnym kmeňom pomáhať s kodifikovaním ich jazyka počas prekladu brzdičky Biblie, možno už nájdu). Správu o tejto brzdiacej aktivite možno nájsť na Internete, pre slovenčinu je potrebné použiť nejaký prekladač ako napr. Google translator.

2. Najnovšie zistenia humanistov ohľadom práve takejto vyššie uvedenej spoločnosti, ktorá teda až do čias pôsobenia misionárov nebola brzdená vyznávaním Biblie, sú vyjadrené v tejto správe:
Viem, že viera v Boha a vyznávanie Biblie a veci s tým spojené mali za následok historické pozastavenie pokroku v celej spoločnosti.

Naposledy upravil AntropologickaKonstanta dňa Ne november 07, 2010 2:36 pm, celkom upravené 8 krát.
Lemmy
Zaslal: Ne november 07, 2010 1:42 pm Odpovedať s citátom
Najnovšie zistenia humanistov ohľadom práve takejto vyššie uvedenej spločnosti, ktorá teda až do čias pôsobenia misionárov nebola brzdená vyznávaním Biblie, sú vyjadrené v tejto správe:

No, až budeš mať niečo hodnoverné k veci, tak sa ozvi. Zatiaľ si poskytol mizerný názor na to, že akú to má súvislosť. Veľmi chatrne odkazuješ len na to, čo napísal svaty_certisko. Ale žiaľ, to nestačí! Potvrdil si mi iba, že to, čo dosiaľ tvrdíš, je tvoja vlastná bujná fantázia, a spájaš si kde čo pre podporu svojich názorov, čo aj ako chybných.

Zaslal: Ne november 07, 2010 2:07 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
No, až budeš mať niečo hodnoverné k veci, tak sa ozvi. Zatiaľ si poskytol mizerný názor na to, že akú to má súvislosť. Veľmi chatrne odkazuješ len na to, čo napísal svaty_certisko. Ale žiaľ, to nestačí! Potvrdil si mi iba, že to, čo dosiaľ tvrdíš, je tvoja vlastná bujná fantázia, a spájaš si kde čo pre podporu svojich názorov, čo aj ako chybných.

Ja za to nemôžem že svaty_certisko je pre ostatných humanistov nehodnoverný zdroj ich názorov, keby som to vedel skúšal by som hľadať nejaký iný ktorý by bol pre nich hodnovernejší.
Lemmy
Zaslal: Ne november 07, 2010 2:18 pm Odpovedať s citátom
Ja za to nemôžem že svaty_certisko je pre ostatných humanistov nehodnoverný zdroj ich názorov…

Čo zasa táraš? Akých ostatných? Veď tu diskutujeme koľkí? Jeden, dvaja, traja. Tak netáraj už!

Ani neprekrucuj moje slová. Ja hovorím, aby si poskytol nejaký hodnoverný zdroj, lebo to, čo si dosiaľ poskytol, je chybné spájanie toho, čo povie svaty_certisko s tým, čo je na obrázku, ktorý si priložil. Ty sám totiž na neho odkazuješ zdôraznením: (viď obr.).

Tak prestaň tárať!

Chceš druhých osočovať, že majú akési mýty, ale zatiaľ sa ti podarilo ukázať len toľko, že sám trpíš vlastným mýtom.

Mýtus o tom, že ak niečo povie svaty_certisko, tak ty si môžeš potom hravo dať do súvislosti obsah, čo je na obrázku http://www.ocestovani.cz/images/GalleryModule/2007-08-31_15-51-12_0.jpg
s jeho slovami, a akosi záhadne si z nich odvodíš nový mýtus: Podľa najnovších zistení humanistov spoločnosť v regiónoch nebrzdených vyznávaním Biblie zaznamenala nevídaný pokrok (viď obr.).

Expresívny význam slova mýtus je, že je to výmysel podávaný ako pravda. A toto sa ti podarilo zatiaľ „podať“. Wink

Zaslal: Ne november 07, 2010 2:23 pm Odpovedať s citátom
Aký máš problém sa opraviť?

Môžeš sa opraviť, a uviesť svoj vlastný názor na správnu mieru, a bude pokoj:

Podľa najnovšieho zistenia svateho_certiska spoločnosť v regiónoch nebrzdených vyznávaním biblie zaznamenala nevídaný pokrok (viď obr.).

Zaslal: Ne november 07, 2010 2:54 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Aký máš problém sa opraviť?

Môžeš sa opraviť, a uviesť svoj vlastný názor na správnu mieru, a bude pokoj:

Podľa najnovšieho zistenia svateho_certiska spoločnosť v regiónoch nebrzdených vyznávaním biblie zaznamenala nevídaný pokrok (viď obr.).

Ak som Ťa správne pochopil, tak chceš naznačiť že v Tvojom článku o Zošitoch humanistov si namiesto:
Lemmy napísal(a):
Napríklad teraz o amerických vojakoch, a kresťanoch, teda doslova o bojových teistoch:

Seržant Jeffery Humphrey patrí do bojovej skupiny, čo sa samí nazývali „Prvkami viery“ [the Faith element].
Citácia:
Humphrey bol v Samarre už mesiac ... „Počul som, že niektorí chlapci hanobili mešity,“
chcel vlastne napísať:
Citácia:
Napríklad teraz o amerických vojakoch, spomedzi ktorých sa niektorí správajú ako malí chlapci
a uviesť tak celú záležitosť na pravú mieru.
Lemmy
Zaslal: Ne november 07, 2010 3:03 pm Odpovedať s citátom
Nie, nepochopil si správne.

Tí vojaci sa samí považujú za kresťanov. Iba ak by sme pre meritum diskusie pripustili, že ak ma nechceš správne pochopiť, tak nemôžeš považovať pomaly nikoho (okrem seba) za kresťana. Aspoň dosť často v diskusii to tak nejako naznačuješ, že ten, ani tamten, nie sú podľa teba kresťania. Žiaľ, prax je iná, a tvoj názor v spoločnosti neobstojí.

Inak, vážne, prestáva ma baviť tvoja hra so slovami. Začni písať rozumne, ale si nájdi niekoho iného, koho budeš obšťastňovať so svojimi výplodmi fantázie.

Zaslal: Ne november 07, 2010 3:33 pm Odpovedať s citátom
Re: Lemmy

A vari svaty_cert sa za humanistu nepovažuje? Asi preto potom tak horlivo píše o pozitívnom humanizme?
Lemmy
Zaslal: Ne november 07, 2010 3:49 pm Odpovedať s citátom
Lenže aj javy treba vedieť správne spájať.

Takže zatiaľ je táto veta len tvoja vlastná fabulácia: Podľa najnovších zistení humanistov spoločnosť v regiónoch nebrzdených vyznávaním Biblie zaznamenala nevídaný pokrok (viď obr.).

Keby si si nevymýšľal, nevznikalo by také handrkovanie…

Zaslal: Ne november 07, 2010 9:38 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Lenže aj javy treba vedieť správne spájať.

Takže zatiaľ je táto veta len tvoja vlastná fabulácia: Podľa najnovších zistení humanistov spoločnosť v regiónoch nebrzdených vyznávaním Biblie zaznamenala nevídaný pokrok (viď obr.).

Keby si si nevymýšľal, nevznikalo by také handrkovanie…

Veď práve, keď svaty_cert ako predstaviteľ humanistov svojím vedeckým pozorovaním došiel k záveru že dochádza k javu brzdenia spoločnosti vierou v Bibliu, tak práve výsledky jeho zistení som sa pokúsil dať do súvislosti s reálnou situáciou ktorá spĺňa počiatočné podmienky z jeho pozorovania - spoločnosť na ceste pokroku bez brzdiaceho pôsobenia vyznavačov Biblie a následný príchod takýchto brzdičov zo zabrzdenej spoločnosti, kde už nejaký ten čas svojim brzdením pôsobili. Ja som vlastne chcel len v dobrom zmysle poukázať na správnosť jeho teórie o brzdiacom účinku vyznavačov Biblie na pokrok v spoločnosti, nič iné.
svaty_certisko
Zaslal: Ut november 09, 2010 6:49 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 01 september 2009 Príspevky: 207 Bydlisko: Slovensko
Mýty Ateizmu
Mýtus č.1 o tom že vzostup Kresťanstva spôsobil úpadok antickej vedy
Mýtus č.2 o tom že stredoveká kresťanská cirkev potláčala rozvoj vedy
Mýtus č.3 o tom že stredovekí kresťania si predstavovali Zem ako dosku

... vzostup kresťanstva priamo obmedzoval všetky názory (vrátane vedeckých), ktoré neboli v prospech svojich dogiem
... str. kresťanská cirkev potláčala rozvoj vedy, ktorý nebol v súlade s katolíckou náukou a to aj tými najtvrdšími prostriedkami
... kresťanský hodnostári tvrdo potláčali iné názory na svet, okrem tých, ktoré podporovali cirkevné dogmy
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 3
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: