Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Veda a jej význam v spoločnosti  ~  Vytváranie zabijakov (killológia)

Lemmy
Zaslal: Pi august 17, 2007 10:54 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7062 Bydlisko: Mám.
NittaSajury napísal(a):
Deckam sa velmi krivdi. Poznam chalanov ktory hravaju strielacky, krvave hry, vseliake totalne brutalnosti, ale su to mierumilovny ludia. Vyburia sa v hrach... Navyse to clovek berie ako hru, nie ako skutocnost, co sa teda niekedy o televizii povedat neda. Televizia a filmy casto podstrkuju ludom nazory, pohlady na svet a ludia ich nevedomky preberaju.

A asi je aj lahsie hodit vsetko na pocitacove hry a potom ich deckam zakazat ako sa s problemami naozaj zaoberat a riesit ich. Rolling Eyes
Odporúčam pozrieť si paródiu na počítačovú hru Counter Strike. Wink3

Napríklad v ukážke na YouTube hráč „hádže“ granátom. Pozri sa, čo za granát to používa… Made in Coca-cola. Spineyes
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut apríl 20, 2010 1:52 pm Odpovedať s citátom
To len tak, na okraj, lebo ma to zaujíma. Prebehla nedávno vedecká konferencia, a zaujali ma tieto výstupy:

…upozornil, že podľa prieskumov má trest smrti podporu u 64 percent obyvateľov SR, preto o tejto otázke treba diskutovať.

Potrebujem poznať spomínaný prieskum. Má ho niekto?

Slota spomenul v diskusii prípad Ondreja Riga, vraha, ktorý sa po Havlovej amnestii v roku 1990 dostal na slobodu a zabíjal ďalej. Svojim obetiam najprv znetvoril ťažkým predmetom tvár a keď boli mŕtve, súložil s nimi. O život takto prišlo napríklad len štrnásťročné dievča.
„Svojou podstatou sa blíži viac k zvieraťu ako k homo sapiens,“ povedal o Rigovi Slota.

Potrebujem poznať, ktoré zvieratá znetvorujú iné zvieratá zo svojho druhu, a keď sú mŕtve, tak súložia s nimi. Uveďte príklady. Vďaka.Wink

Zdroj: SITA, aktualne.sk

Zaslal: So máj 22, 2010 9:10 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 01 september 2009 Príspevky: 207 Bydlisko: Slovensko
Počítačvé bojové hry sú častokrát nevhodné svojím agresívnym zameraním pre maloletých. Za revolúciu násilia v počítačových hrách sa považuje Doom I. II., Uken Duken 3D, Wolfstein. Tieto hry podali ako prvé tvrdé prvky násilia. Dá sa uvažovať či na detskú psychiku pôsobí dobre keď hrajú resp prežívajú rezanie pílou súperov, rozstrielanie protivníka spolu s vzdychmi a krvavými efektami, vnútornosti roztrúsené po prostredí... Pochybnosťou k rozvoju morálnych vlastností je aj simulácia popráv okoloidúcich digitálnych "spoluobčanov". Ďalšími hrami, ktoré sa kedysi dostávali do detských rúk bola napríklad Resident Evil I. II. V tejto skĺbenine akcie a hororu sa vyskytujú prvky extrémneho násilia na "zombíkoch", konkrétne táto hra bola označovaná ako od 18, ale najčastejšími hráčmi boli opäť deti. S tejto hry, rovnako ako z Doom-u, vznikli filmy, ktoré sú svojím obsahom výrazne naklonené žánru hororu a rozhodne nie sú vhodné pre duševný rozvoj detí.

Pre rodičov je rada len jedna: vedomé filtrovanie toho, čo dieťa hrá. Niektoré "strielačky" sú skutočne neškodné. Iné dokážu významne emotívne pôsobiť na city maloletého. Záleží na schopnosti dieťaťa rozlíšiť medzi realitou a fikciou. Najnevhodnejšie sú hry s hororovými prvkami, príp. s hororovými a akčnými prvkami. Prežívanie takejto alternatívnej reality môže u dieťaťa vyvolať nepriaznivé dôsledky. Pre rodiča je selektovania vhodnosti počítačových hier podobné ako filtrácia televíznych programov.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lemmy
Zaslal: So máj 22, 2010 11:02 pm Odpovedať s citátom
Keď pozerám na hru Modern Warfare, som prekvapený, aká je realistická. Vývoj počítačových hier veľmi pokročil. Pomaly ako keby som film pozeral.

Zaslal: St august 04, 2010 3:38 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 10 január 2007 Príspevky: 163
Neviem, či hranie počítačových hier deťom škodí. Určite sú ale poriadne premotivované. Zopár legendárnych videí, čo sa stane s dieťaťom, ktoré nemôže hrať svoju hru:

http://www.youtube.com/watch?v=tWAuBULP7Go
http://www.youtube.com/watch?v=zV2y4sUQ2tM

A jedno vystrašené decko na ukážku toho, ako to v deťoch počas hrania vrie:
http://www.youtube.com/watch?v=Jz9ZITYY314

Zaslal: Št august 05, 2010 9:47 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 12 január 2007 Príspevky: 194 Bydlisko: BA
Mona napísal(a):

A jedno vystrašené decko na ukážku toho, ako to v deťoch počas hrania vrie:
http://www.youtube.com/watch?v=Jz9ZITYY314

Rovnako reagujem ja, keď čítam príspevky veriacich na diskusných fórach.
Laughing Laughing

Inak som rád Monika, že si sa zasa ukázala, chýbala nám tu múza. Wink
Lemmy
Zaslal: Po august 09, 2010 9:50 pm Odpovedať s citátom
Mne sa zasa páči video Angry Kid play Counter Strike.

Ten maník dáva riadne zabrať. Rollface Prežíva to! Laughing

Zaslal: St august 11, 2010 6:45 pm Odpovedať s citátom
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
scirocco napísal(a):

Rovnako reagujem ja, keď čítam príspevky veriacich na diskusných fórach.

A to si ešte ani nečítal moju poslednú reakciu na Tvojho "Allaha" v téme o Islame, to ešte len bude reakcia... Wink

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Pridať novú tému

Prejdi na: