Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  "Sväté" médiá.

Skeptik
Zaslal: Št október 24, 2019 3:54 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1197
To, čo nám predvádzajú v poslednom čase niektoré médiá sa nedá ináč, ako svätá inkvizícia. Čo napíšu, je akoby sväté, ich redaktori sú akoby svätí a už im chýba len svätožiara. Teda aj chcú, aby ich písmo a reč ľudia brali, ako písmo sväté a vyhradzujú si právo súdiť, ako nepoškvrnený Kristus. Na počudovanie mnohí, čo to písmo čítajú a počúvajú ich reči sa aj tak správajú a berú napísané a vypovedané, ako keby to bolo zo svätého písma a akoby to hovoril sám Ježiš. Ja mám z nich ale iný dojem. Namiesto svätožiary by mnohým skorej pristali čertovské rohy, pretože sa správajú agresívne, netolerantne, bezohľadne.
Keby také niečo robili vo fungujúcom štáte, ako pranierujú a na verejnosť vynášajú informácie o vysokých štátnych úradníkoch, tak by ich odsúdili za vlastizradu. Na súdenie sú totiž vo fungujúcom štáte iní, nie médiá. Sledovanie denných zvyklostí niekoho je podľa našich zákonov trestné. Niekto to ale robí beztrestne a ešte s tým oboznamuje verejnosť. Keď chce niekto uchopiť moc, využíva všetky prostriedky. Zvyčajne takéto agresívne metódy robia tí, čo nie sú prirodzenou autoritou, nedokážu presvedčiť svojimi schopnosťami a tak sa uchyľujú k násiliu a agresivite tváriacej sa ako svätosť. Ľudia prirodzenú autoritu poslúchajú dobrovoľne, lebo vidia, že ten niekto je od nich oveľa schopnejší, inteligentnejší a preto mu aj veria a dobrovoľne sa ním nechávajú viesť. Neschopní musí používať nezákonné metódy, podrazy,podvody, očierňovanie a tak vytláčať prirodzené autority z ich postov,aby sa on dostal k moci.
Keď štát vedú prirodzené autority a schopní ľudia, je to v prospech všetkých občanov, lebo štát pri nich prosperuje. Neschopní vytvárajú len spory, lebo nedokážu riadiť štát. Kradnú, podvádzajú a terorizujú všelijakými spôsobmi obyvateľov, čo vyvoláva nepokoje a následne aj biedu, prípadne kolaps takého štátu. Prirodzených autorít vo vysokých miestach aj v dôsledku týchto zákerných spôsobov ubúda. Zato nám pribúdajú "svätí" na rôznych vysokých miestach, ale to už zrejme ľudia zmagorení propagandou "svätých" médií ani nevedia rozoznať.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: St január 22, 2020 12:21 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1197
Médiá, ako sa nám to v poslednom čase ukazuje sú viac súčasťou konkurenčného boja, ako zdrojom informácií vo všeobecnom záujme. Mnohokrát stoja na jednej strane barikády a bojujú svojimi zbraňami proti iným. Teda nie sú žiadni svätí, ako sa zvyknú oni samé prezentovať. Kto ich vlastní, je vo výhode. Môže zdiskreditovať konkurenciu a aj ju odstrániť. Kompromitujúce informácie získané pomocou nelegálnych metód sa zrovnávajú pomocou info z verejných zdrojov a hľadá sa tak ich prienik. Niekedy sa také bingo podarí. Veľkú úlohu tu hrá získanie verejnosti na svoju stranu, čo napomôže k získaniu prevahy nad konkurenciou, prípadne dôležitých mocenských postov. Na to, ako sa médiá správali voči mnohým vplyvným a mocným osobám z môjho pohľadu mohlo dôjsť aj k takému drastickému útoku, ako na francúzsky humoristický časopis. Zrejme si to mnohí neuvedomujú, ale aj vo Francúzsku boli z takého činu prekvapení. Mnohí totiž ignorujú červenú hranicu a veria, že po jej prekročení následná reakcia dotknutých bude neškodná. To, aká bude reakcia dotknutých závisí od ich možností, schopností a morálnych vlastností. Nakoľko možnosti mnohých sa značne zvyšujú a morálne hodnoty klesajú, dá sa predpokladať, že chodenie cez čiaru nebude už tak tolerované. Taký vývoj spoločnosti, aby dochádzalo k takým zločinom veru nepotrebujeme. Niekto má rád adrenalín a balansuje na hrane útesu. Je to silný zážitok keď to dopadne dobre a preto je snaha to opakovať. Opäť sme pri príčinách a následkoch. Bez akcie nie je reakcia. Zisťujeme, že najdrahšia je nenávisť. Nenávisť prináša škodu a reakciou je ďalšia škoda. Stojí strašne veľa a doplácajú na ňu väčšinou tí najslabší. Šírenie nenávisti aké je prezentované mnohými médiami zhoršuje teda nielen atmosféru v spoločnosti, ale aj mnohé ekonomické ukazovatele. Ako dať stop nenávisti? Bodovať médiá, ako bodujú ľudí v Číne a kto má slabý kredit, stráca výhody? Také médium by stratilo možnosť prezentácie a zostali by len tie pozitívnejšie. Keďže svet patrí bohatým, obávam sa, že sa dobrých správ nedočkáme.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: So september 05, 2020 8:00 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1197
Mnohí politici sú šokovaní z rozsudku, ktorý vyniesol súd v prípade vraždy novinára Kuciaka a jeho družky Kušnírovej. Také vyhlásenia, ktorými masovo spochybnili justíciu veru nepridávajú k jej dôveryhodnosti a poškodzujú slovenské záujmy v zahraničí. Aký mal byť rozsudok bez dôveryhodných dôkazov? Taký, aký si želali médiá? Keby sa malo súdiť podľa domnienok, tak by bolo na Slovensku veľmi veľa ľudí odsúdených. Bolo by to ako za inkvizície. Mnohí by si možno aj želali také isté exemplárne tresty, ako boli v stredoveku, aby zastrašili ľudí. Obávam sa ale, že justícia znova smeruje k politickým rozsudkom na odstavenie opozície, ako sa to praktizovalo ešte nedávno pri zavádzaní socializmu. Sudcovský zbor bude obsadený len „spoľahlivými“, ktorí nezaváhajú odsúdiť aj nevinného, ak bude taká požiadavka. Zvláštne je to už aj pri súčasnom rozsudku, keď sa pri takom závažnom rozhodnutí neboli sudcovia jednotní.
Mnohí ľudia na Slovensku musia tvrdo pracovať a stačia mnohé, zdanlivé maličkosti, ktoré spôsobujú také obrovské straty , že ľudí musia dusiť ešte viac, aby to nejako ekonomika stíhala. Stačí si obuť tenisky na nevhodnom mieste a ďalšie milióny sú vo vzduchu, pretože kto by chcel takého partnera, ktorý druhých uráža. Stačí pár očierňujúcich článkov v novinách a hneď máme ďalšie miliónové škody pri obchodoch so zahraničím. Potom neostáva len zvyšovať dane, tlačiť hore infláciu, zvyšovať vek odchodu do dôchodku, atď. Zahraničné médiá na Slovensku vlastne prihrievajú polievočku svojich donorov. Robia tak, aby bolo dobre pre nich, nie pre nás. Je to tragédia, že nemáme naše slovenské médiá, ktoré by chránili naše slovenské záujmy.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Ne september 13, 2020 7:24 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1197
Novinári zverejnili rozsudok skorej, ako sudcovia. Tým naznačili, že sudcovia sú na druhom mieste. Novinári môžu aj zverejniť výsledok hlasovania, čo nemôžu sudcovia, pretože by sa dopustili trestného činu. Otázka je, odkiaľ vedeli médiá tieto utajené informácie? Sú tri možnosti:
1. Povedal im ich niektorý sudca.
2. V miestnosti sudcov bolo odposluchové zariadenie. Možno mali sudcovia pri sebe mobily.
3. Novinári blafovali, keďže bolo už jasné, že nie je dostatok dôkazov, bolo jasné, aký bude rozsudok a pomer hlasovania si vymysleli. Nikto totiž nemôže dokázať, ako kto hlasoval, pretože to sudcovia nemôžu povedať. Možno hlasovali všetci traja za nevinu, ale v spoločnosti sa už zakorenil názor, že hlasovali tak, ako to uviedli médiá.
Sú teda vážne podozrenia, že bol hrubo porušený zákon a nikto nič nekoná?
Toto je teda to objektívne informovanie verejnosti, o ktorom tak často hovoria. Bojujú proti hoaxom a fejkom hoaxami a fejkami. Však sú médiá, oni si myslia, že môžu všetko. Tu vidno, ako chýbajú objektívne štátne médiá, ktorých informácie by boli spoľahlivé a pravdivé. Médiá riadené zo zahraničia robia pre svojich chlebodárcov, čo je v rozpore so záujmami ľudu.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.