Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Veda a jej význam v spoločnosti  ~  Nebezpečný vírus ohrozuje

Lemmy
Zaslal: So marec 14, 2020 9:53 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7343 Bydlisko: Mám.
Skeptik napísal(a):
Číňania vírus zvládli pomerne rýchlo aj napriek masívnemu rozšíreniu. Vďačia za to masívnemu nasadeniu zdrojov a ľudí. Možno majú aj nejakú vakcínu. U nás sú zdroje minimálne a aj personálne je to úbohé. Disciplína ľudí štvaných politikou a finančne žmýkaných klesá úmerne týmto pomerom a preto ich nariadenia nerešpektujú. Zdravotný personál má rodiny, nie, ako nasadená čínska armáda, ktorá nemohla z tohto bojiska odísť. Preto aj následky budú horšie a pravdepodobne aj dlhšie trvajúce, ak sa nestane niečo, čo vírus obmedzí. Čínsky hovorca verejne obvinil Američanov z rozšírenia tohto vírusu. Nakoľko oblasť Wu Han má asi najväčšie rozšírenie 5G a je tam sledované všetko kamerami a asi aj najlepšie vyhodnocovacie systémy dát na svete, môžu zistiť príčinu rozšírenia, ak staršie záznamy nezmazali. Človek by predpokladal, že od r 2003, kedy bol SARS niekto vyvinie vakcínu. Stal sa opak, zrejme niekto vyvinul nový vírus. Možno je na svete aj vakcína, ale asi len pre vyvolených. Samozrejme, že štát, ktorý by to použil by tiež vykazoval obete vírusu, aby nebol podozrivý a v každom štáte sa nájdu skupiny, ktorých by sa vládnuca trieda rada zbavila, teda obete z "vlastných" radov nie je núdza. Zdravotníctvo má problémy bojovať s oveľa väčšími baktériami, napr. tuberkulóza, borelióza, ktorá tiež bola údajne rozšírená a unikla z vojenského výskumu v USA. Podivne nieto na ne liek. Pritom sa hrajú na bohov a skúšajú to s vírusmi, ktorých veľkosť je ešte rádovo menšia a jednoducho nedovolí človeku odhaliť všetky ich tajomstvá. Keď sa pozrieme niekedy za slnečného dňa na vznášajúci sa prach za oknom, ktorý je niekoľko miliónov krát väčší, ako vírusy, tak odporúčania, aby ľudia dodržiavali od seba metrovú vzdialenosť, aby sa nenakazili sú smiešne. Pri kýchnutí letia kvapky nadzvukovou rýchlosťou aj sedem metrov. Niektorých ľudí zacítim, aj keď už odišli z obchodu a to teda nie je meter. Človek vydýcha bežne bez záťaže cez deň dva deci tekutiny. Naviac vypotí podľa záťaže a teploty tela niekedy naviac niekoľko litrov vody, ktorá sa odparuje a tvorí aerosol, v ktorom sú pravdepodobne tiež vírusy. Nevieme, aká koncentrácia vírusov je potrebná na nakazenie človeka, podobne, ako pri baktériách, kde si s určitým množstvom imunitný systém poradí. Preto ma zaráža konanie lekárov, ktorí vyšetrujú bez ochranných prostriedkov. Chýbajú peniaze a o vybavení ambulancií a čakární kvalitnou vzduchotechnikou a trebárs aj dezinfekciou úv žiarením, ktoré zabije baktérie a vírusy aj v zlomku sekundy, ak má zariadenie väčší výkon. Samozrejme, že by sa taká dezinfekcia musela vykonávať bez prítomnosti ľudí, lebo poškodzuje oči a pokožku. Videl som hygienu v nemocnici a je úbohá. Ešte aj vyškolený personál vám kľudne nosí a podáva tabletky holými rukami. Opäť si to odnesú obyčajnú ľudia, lebo bohatí, ktorí nákazu doniesli majú lepšie predpoklady na vyliečenie.

Vždy sa nájdu krikľúni, ako si ty, ktorí budú skuvíňať, a tárať, že to a to je zlé. Je to tak pri voľbách, v politike, v bežnom živote, musíte furt len hundrať. Nasaď si diskusné ochranné rúško, aby si druhých nenakazil svojimi hlúposťami.

Eru

I keď situácia je vážna, a vôbec nie je na smiech. Len sa, skeptik, pokojne vyškoľuj, aby si následné diskusie zvládol bez ujmy na zdraví.

Zaslal: Ne marec 15, 2020 8:25 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1164
Lemmy napísal(a):

I keď situácia je vážna, a vôbec nie je na smiech. Len sa, skeptik, pokojne vyškoľuj, aby si následné diskusie zvládol bez ujmy na zdraví.

Mnohí myslia len na seba. Taká je už naša kultúra. V Japonsku myslia na iných a preto si z úcty k nim dávajú rúška. Aj keď zabránia len určitému počtu nákaz, každý jeden sa počíta. V Taliansku už majú vyše 20 000 nakazených a to boli s Japoncami asi na rovnakom počiatočnom množstve nákaz. Podľa jedného odborníka sa nákaza šíri podľa vzorca za tri dni dvojnásobok nakazených. Tu je vidieť rozdiel medzi krajinami a ich kultúrou. Teda v Taliansku budú mať pravdepodobne o tri dni 40 000 a o 6 dní 80 000 nakazených. Aktuálny stav nakazených je stav asi spred 6 dní, lebo ochorenie sa prejaví spravidla za 5,1 dňa. Teda tých 80 000 už majú teraz, len o nich ešte nevedia.
Ja by som každého, kto prichádza zo zahraničia poslal povinne cez saunu. Podľa mňa ten vírus sauna zabije. Aj keď mobilné sauny asi nemáme a určite nie v takom počte. Možno ani nie je záujem o liečenie, pretože ľudí pribúda a mocipáni ich chcú preriediť. Od r. 2008 pribudla na svete 1 miliarda ľudí. Tento vírus veru nezabije priamo toľko ľudí, koľko pribudne, ale asi ich zabijú vojny, ktoré spôsobí.
Na doplnenie prevencie proti vírusom by som odporučil jesť varené jedlá, nie tepelne neupravené potraviny, na povrchu ktorých môže byť všeličo. Aj ovocie, ako napr. pomaranče by som radšej pasterizoval, pretože ak ošúpem pomaranč a hneď si dám z neho tými istými rukami do úst, tak sa dá preniesť všeličo. S tým mám svoje skúsenosti.

Zaslal: Ne marec 15, 2020 2:19 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Možno ani nie je záujem o liečenie, pretože ľudí pribúda a mocipáni ich chcú preriediť.

Toto je na tebe škaredé, ako zákerne uvažuješ. Namýšľaš si hlúposť, že politikom záleží na vraždení obyvateľstva. Si len obyčajný idiot.

Zaslal: Ut marec 17, 2020 4:42 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Toto je na tebe škaredé, ako zákerne uvažuješ. Namýšľaš si hlúposť, že politikom záleží na vraždení obyvateľstva. Si len obyčajný idiot.

K. Kryl povedal:" Politikom sa neverí. Politici sa kontrolujú." To by ale platilo v demokracii. Teraz politici nechcú byť kontrolovaní, ale oni chcú mať absolútnu kontrolu nad ľuďmi. Politici sú ale vlastne len bábky v rukách mocných, ktorí prostredníctvom nich robia svoju agendu. Vytváranie výnimočných stavov môže priniesť veľmi nebezpečné situácie, ak sa moci ujmú nejakí psychopati. Uvidíme,či vzniknutá situácia niekomu "náhodou" nedá všetky tromfy do rúk a extrémne získa. Potom sa ukáže, či to bola náhoda, alebo úmysel.
Prečo niekto investuje také veľké prostriedky a vytvára také nebezpečné vírusy? Pretože chce ľuďom len dobre? Prečo hľadali hroby mŕtvych po španielskej chrípke a vyhrabávali ostatky ? Prečo hľadali v nájdených mamutoch práve prastaré vírusy? Videl som viac dokumentov o tom. Prečo práve neďaleko Wu Hanu v jaskyniach netopierov, kde je metrová vrstva starých výkalov brali vzorky vírusov v špeciálnych oblekoch, lebo ináč by vážne ochoreli? Potom ich zobrali do labákov a množili, čo našli. Následne ich potrebovali otestovať. Na opiciach testy preukázali, že si vytvoria imunitu a aj pri dávke milión jednotiek vírusu opice neochoreli a mali už imunitu. Opice sú ale trocha odlišné od ľudí. Jedny druhy testov sú založené na zisťovaní protilátok. Ich vytváranie v tele trvá asi 10 dní, takže pri teste na tieto látky do 10 dní je vzorka neoveriteľná. Nedávno som videl, ako pripravujú testy na zisťovanie corona vírusu podľa inej metódy. Najskôr vzorku, teda vírus museli rozmnožiť, aby mali dostatočné množstvo na indikáciu. Tuším k tomu používali polymerizáciu. Čo ma zarazilo bolo to, aké mali na sebe biedne ochranné prostriedky. Namnožia niečo, čo ani nevidia a možno je medzi tým malá časť niečoho oveľa viac nebezpečného, ako si myslia a veľký problém je na svete. Taký postup používa množstvo laboratórií vo svete. Nevedia bojovať proti komárom a kliešťom a zahrávajú sa s niečím, čo je oveľa extrémne menšie. Niektorí "vedci" viackrát narobili viac škody ľudstvu, ako osohu. Kto vie, povedať, aký je mikrokozmos a ako funguje, aké má zákonitosti a kde končí. Aj malosť môže ísť do ešte väčšej malosti. Naše zmysly sú obmedzené a žijeme vo svojom vnemovom pásme rozmerov. Aj v malosti môže existovať inteligencia, ktorú si ani nevieme predstaviť.
Tento vírus síce vyzerá byť ešte pochopiteľný, ako malý vodný tvor, ktorý prežije vo svojom jazierku- kvapke vody dosť dlho. Keď kvapka vyschne, prežije len malá časť, ale vďaka vysokej reprodukčnej schopnosti pri zlepšených podmienkach a strave rýchlo straty nahradí.

Zaslal: Št marec 19, 2020 12:56 am Odpovedať s citátom
Toto je nehorázna hlúposť, ktorej sa dopustil Karol Ondriaš.
Karol Ondriaš napísal(a):
Aj v prípade epidémie vírusu sa opäť prejavilo zlaté pravidlo socializmu a zlaté pravidlo kapitalizmu.

V komunistickej Číne počas epidémie vírusu platilo:

Všetci za jedného, jeden za všetkých.

V kapitalistických krajinách počas epidémie platí:

Všetci proti jednému a jeden proti všetkým.

Zaslal: Št marec 19, 2020 5:55 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Koľko percent pravdy je v tom výroku? Na počet obyvateľstva už teraz iné krajiny prevýšili počtom nakazených Číňanov. Ešte ale nie je koniec tejto pandémie, aby sa mohla vyčísliť, kde a ako to dopadlo. Spolupráca je dôležitá a v kritických chvíľach asi platí to arabské príslovie: "Ja proti môjmu bratovi. Ja s mojim bratom proti bratrancom. Ja s mojim bratom a bratrancami proti ostatným v dedine."

Zaslal: Št marec 19, 2020 6:33 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Lemmy napísal(a):

Koľko percent pravdy je v tom výroku?

Nula percent je pravdy v názore, ktorý má Ondriaš. Nechápem, prečo majú komunisti takú nutkavú fóbiu, neustále kopať ako divý kôň do demokratického režimu. Veď slepý komunista nevidí solidaritu, súdržnosť občanov? Nevidí, lebo nechce vidieť. Vidí nejaký vlastný blud o kapitalizme, tak ako ty vidíš svoje bludy s číslicou 6.

Zaslal: Št marec 19, 2020 7:13 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Vidí nejaký vlastný blud o kapitalizme, tak ako ty vidíš svoje bludy s číslicou 6.

Svet nie je čiernobiely. Ani kapitalizmus nie je biely, ani ružový.
Nemci nestíhajú vyhodnocovať vzorky na prítomnosť vírusu a to sú asi najlepšie vybavení. Takže počet nakazených v iných krajinách je asi značne nepresný. Poniektorí chcú zrejme využiť situáciu a predať lieky proti malárii, ktoré údajne zaberajú na vírus. To je teda tápanie a bezradnosť, ak také niečo skúšajú.
Nuž, môžeme sa "poďakovať" pár virológom za "darček" k novému roku. Je to až neskutočné, akú obrovskú škodu dokáže spraviť ľudstvu pár vedcov zrejme aj s pár vysoko postavenými .Neviem, či sú to kapitalisti, alebo komunisti.
Zaujímavé je, že ako rýchlo majú viaceré krajiny vyvinutú vakcínu na Covid, keď taký vývoj údajne trvá aj desať rokov. Ja by som ho ale nazval David, pretože je maličký a premáha veľkých.
Zarábajú ale kapitalisti. Za test chcú na západe 130 € od pacienta. Teraz to už zrejme hradí štát, teda to zaplatia tiež obyčajní ľudia. Dobrú zdravotnú starostlivosť dostanú ale určite viac veľkí kapitalisti.

Zaslal: Št marec 19, 2020 8:03 pm Odpovedať s citátom
Jasné, že nie je svet čierno-biely. Lenže Ondriaš sa takto hlúpo vyjadril, ako keby bol svet čierno-biely. A ty ho ešte navyše hlúpo obhajuješ. Svet teraz najmenej potrebuje panikárov ako je Ondriaš alebo ty.

Zaslal: Št marec 19, 2020 8:13 pm Odpovedať s citátom
Nový koronavírus SARS-CoV-2, ktorý sa vlani objavil v čínskom meste Wu-chan, vyvolal epidémiu choroby COVID-19 a rozšíril sa do viac ako 150 krajín sveta, je podľa najnovších zistení produktom prirodzeného vývoja, napísal v stredu časopis Nature Medicine.

Pri analýze verejne dostupných dát o genómovej sekvencii SARS-CoV-2 a príbuzných vírusov sa nenašiel žiadny dôkaz o tom, že by vírus bol vyrobený v laboratóriu alebo inak skonštruovaný.

TASR

Zaslal: So marec 21, 2020 3:08 am Odpovedať s citátom
Ruskí vedci sekvenovali kompletný genóm nového koronavírusu

TASR – Ako vysvetlil riaditeľ štátneho výskumného ústavu pre chrípkové ochorenia, genetická analýza je dôležitá pre pochopenie, ako vznikol nový koronavírus, čo pomôže pri vývoji vakcín a liekov na liečbu.

Zaslal: So marec 21, 2020 5:08 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
podľa najnovších zistení produktom prirodzeného vývoja, napísal v stredu časopis Nature Medicine.
TASR

V mnohých prípadoch už vyšlo najavo, že veľa zverejnených vedeckých štúdií bolo spravených na objednávky rôznych záujmových skupín.
Väčšina vedcov popiera, že vírus mohol vzniknúť v laboratóriu, ale nájde aj zopár výnimiek, ktorí takú možnosť pripúšťajú. Ani sa nemôžeme čudovať, že popierajú takú možnosť, lebo ináč by sa priznali a boli by vinníci tejto katastrofálnej situácie. Podpílili by si konár, na ktorom sedia ak už len kvôli tomu, že by prinajmenšom mohli prísť o peniaze na výskum, prípadne o prácu. Ak by bolo niekomu dokázané, že také niečo vytvoril, aký trest by si zaslúžil? Trest ale prichádza na obyčajných ľudí. Ešte nikdy v histórii ľudstva nebola tak masívne obmedzovaná osobná sloboda ľudí. Vznikli podmienky na obrovské zneužitie tejto situácie nielen malými kriminálnikmi, ale aj inými silami. Takáto situácia im totiž veľmi vyhovuje. Pomohli tomu?
Náhodná mutácia RNA vírusov pri ich masívnom množení nie je vylúčená. Ak sa to udeje na začiatku množenia, vznikne vzorka, ktorá už obsahuje väčšinu vírusov zmenených, pritom vedec si myslí, že namnožil pôvodný vírus. Pri súčasnej počítačovej technike sa dá zmena rýchlo identifikovať a veľmi jej napomôcť. 30 000 sekvencií je pre súčasnú techniku hračka. Chýbali už len testy vybraných vírusov a preto potrebovali porovnania s už známymi, ako španielska chrípka, SARS, MERS, H1N1, kde na ktorom mieste genómu treba spraviť úpravu, aby sa dosiahol účinok.

Zaslal: So marec 21, 2020 5:22 pm Odpovedať s citátom
Jednej veci nerozumiem, prečo ťa nenapadne tvrdiť, že za šírením vírusu sú mimozemšťania. Shocked

Zaslal: Ne marec 22, 2020 4:44 pm Odpovedať s citátom
Stanislav Mihulka napísal(a):
Andersen a spol. analyzovali všechno, co se ví o původu nového sekáče SARS-CoV-2 na základě komparativní analýzy genomů, tedy porovnávání jejich sekvencí. A tohle porovnání sekvence SARS-CoV-2 s dalšími koronaviry jednoznačně ukazuje, že to není příšera z vesmíru. Ani biologická zbraň, která by utekla z laboratoře. Je to normální koronavirus, který se prostě evoluci obzvláště povedl. K naší smůle. Kdyby byl z vesmíru či z vojenské laborky, na jeho sekvenci by to bylo vidět. Jenomže není. Všechny sekvence z této studie jsou navíc volně dostupné a ihned ke stažení. Analyzovat si je může každý, koho by to bavilo.

Zaslal: Ne marec 22, 2020 7:37 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Stanislav Mihulka napísal(a):
Andersen a spol. analyzovali všechno, co se ví o původu nového sekáče SARS-CoV-2 na základě komparativní analýzy genomů, tedy porovnávání jejich sekvencí. A tohle porovnání sekvence SARS-CoV-2 s dalšími koronaviry jednoznačně ukazuje, že to není příšera z vesmíru. Ani biologická zbraň, která by utekla z laboratoře. Je to normální koronavirus, který se prostě evoluci obzvláště povedl. K naší smůle. Kdyby byl z vesmíru či z vojenské laborky, na jeho sekvenci by to bylo vidět. Jenomže není. Všechny sekvence z této studie jsou navíc volně dostupné a ihned ke stažení. Analyzovat si je může každý, koho by to bavilo.

Bežný človek to naozaj nevie porovnať. Naviac, ktovie, aké dáta sú zverejnené, lebo určite ešte neanalyzovali vzorky zo všetkých krajín.
Na začiatku boli údajne dva kmene vírusu. Teraz údajne zmutoval až na 49 kmeňov. Z toho vyplýva aj jeho rýchlosť šírenia a zdravotné následky, ktoré nemusia byť všade rovnaké. Na tomto víruse údajne mutujú hlavne tie jeho "tykadielka", ktorými sa spojí s receptorom buniek. O to je nebezpečnejší, že už sa dokáže pripojiť nie na jeden, ale na štyry rôzne receptory. Je to akoby kombinácia SARS 1, MESR a HIV. Údajne je až 1000 x nákazlivejší, ako SARS 1, ale to zrejme nebude pravda, lebo to by bola apokalypsa. Už je aj dosť vyliečených, takže sú aj pozitívne správy. Ktovie, aké budú ďalšie mutácie. Už len na bežnú chrípku majú problém vytvoriť vakcínu na aktuálny kmeň. Ak by sa nikto nový nenakazil počas inkubačnej doby, ktorá je údajne 14 dní, tak by vlastne vírus zmizol. Je teda dôležité aby prenos vírusu bol menší, ako 1. Teraz môže jeden údajne nakaziť až sedem ľudí. Teda má faktor až 7. Priemerne 2 - 3.
Človek prispieva k vzniku rôznych odolných baktérií, to je dokázané. Pri výrobe antibiotík sú vypúšťané tak zaťažené dopadové vody antibiotikami, že obsahujú 10 000 násobok, ako by mali. Ak v tejto odpadovej vode nejaké baktérie prežijú, tak majú v nemocniciach obrovský problém. Aj také baktérie sa už totiž šíria a lekári nevedia, čo robiť. S vírusmi je to oveľa horšie. Aj vírus môže byť stále viac odolnejší. Teda množia sa najviac tie, čo prežijú aj tie najťažšie podmienky.
Zvláštne je, že západní politici obmedzujú stretávanie ľudí a nosenie rúšok a pritom ich sami nenosia. Robia rôzne besedy a všetko bez ochrany. Ak sú od seba na meter, tak to považujú za dostatočné. Majú tie najlepšie informácie, ku ktorým sa bežný človek nikdy nedostane a správajú sa tak nezodpovedne z pohľadu bežných, zle informovaných ľudí. Je to zvláštne.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: