Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Nezmyselny vyrok

svaty_certisko
Zaslal: Pi február 05, 2010 6:49 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 01 september 2009 Príspevky: 207 Bydlisko: Slovensko
scirocco napísal(a):
svaty_certisko napísal(a):
Nemôžem overovať v praxi X teórii. Musím im jednoducho veriť.

Evidentne si dezorientovaný tým, že rovnako znejúce slovo má viacej významov. Tomu sa hovorí "verbálne uvažovanie", alebo ak chceš homonýmia.

Čiže chybu robíš v tom, že nerozlišuješ medzi viacerými významami slova viera. "Veriť v boha" a "veriť" vede je niečo úplne ale úplne iné. Význam

Samozrejme táto viera je úplne iná ako tá Tvoja. Ty sa len zaoberáš náboženskýmy bludami resp. náboženskou vierou. Nepleť si prosím náboženskú vieru s vierou v širšom zmysle slova.

Ja nie som veriaci.

V tvojej citácii mňa samotného nájdeš odpoveď na moje údajné neporozumenie pojmu viera. Ľahko si si dal natĺcť do hlavy od cirkevníkov ich majetkový vzťah k tomuto pojmu. Nie je to žiadna homonýmia. Je viera a je náboženská viera. Asi si sa asi nestretol s náboženskými vercami, ktorý Ti hneď sypú otázku "V čo vlastne veríš?". Vždy ich s radosťou opravujem slovami, že verím v mnoho vecí len mi "chýba" náboženská viera.

scirocco napísal(a):
chúďa moje, môžem ťa ubezpečiť, že by si asi mal ísť lekárovi

Vážim si Tvoje starosti o moje zdravie. Našťastie sú neoprávnené. Nepovažujem ťa za náboženského verca, ale vadí mi Tvoj obsah príspevkov. Kritizuješ kolegov, čo tu prispievajú vyslovuješ pomerne silnú kritiku, ktorá sa neznalcovi tvojich iných príspevkov zdá až teistická. Ako je aj môj prípad. Daj si preto námahu dlhšieho písania príspevku, aby nevznikali podobné omyly. Tým čo sa aktívne zapájajú, nerobí dobre podkopávanie z vlastnej strany. Ešte mi zaváňa Tvoje politické presvedčenie, ktoré mierne presadzuješ. Mal by si držať v apolitickej diskusii čistý politický štít.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lemmy
Zaslal: Pi február 05, 2010 7:03 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6893 Bydlisko: Mám.
Ešte mi zaváňa Tvoje politické presvedčenie, ktoré mierne presadzuješ. Mal by si držať v apolitickej diskusii čistý politický štít.

Prečo? Podľa mňa aj antikomunista má právo na svoj názor. Veď len využíva svoje demokratické práva v diskusii. Antikomunisti sú rôzni, najhoršie je to s mccartistami. Tí sú na nerozoznanie od bigotných katolíkov, ktorí v každom nekatolíkovi vidia pohana, bezbožníka, neverca, zločinca, heretika…

A slovník mccartistov je ľahko zameniteľný, namiesto týchto výrazov u veriacich používajú: socáni, boľševici, červení, hranoly…

Ničím sa neodlišujú, ale majú právo sa vyjadrovať.

Tým čo sa aktívne zapájajú, nerobí dobre podkopávanie z vlastnej strany.

Sciroccova strana jednoducho nemusí byť strana Svätého Čertiska.

Zaslal: Pi február 05, 2010 11:31 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 03 január 2009 Príspevky: 79 Bydlisko: Brno
qedisk napísal(a):
Uži si preto konštatovanie, že humanisti majú v sebe kus viery, "chýba" im však tá vaša úbohá náboženská viera.
Jaka "nasa"? Scirocco je uz druhy, koho si tu obvinil z teizmu. Nemas na nose nejake krive okuliare?
S Tvojích viet väčšinou cítiť, že si vnímavý.
Po mnohych diskusiach s ateistami (hlavne proti nim a ich dogmatickych nazorov) nemam chut zastavat taky isty nazor ako oni. Nakoniec, nikdy som nebol plnokrvny ateista. K nahodnemu teizmu mam vsak daleko. Trochu odbocim od temy: ateisti, tym ze nabozenstvo nestuduju poriadne, tak dospeju nakoniec k akemusi paranoidnemu ateizmu. Bohuzial pre nich, toto nie je cisty ateizmus. Naozajstnym ateistom dokaze byt len clovek, ktory pochopil teisticke myslenie.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Pridať novú tému

Prejdi na: