Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Svetovláda, ciele a prostriedky.

Skeptik
Zaslal: Št október 17, 2019 6:33 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1095
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
Tento druh energetickej vojny vyzerá byť súčasťou tohto boja ekologických aktivistov. Mnohým to asi dôjde až potom, keď bude neskoro.

Už je neskoro, pretože máš klapky na očiach. á.

Ty nevieš, ako hynú živočíchy v dažďových pralesov, ktorých plocha sa neustále zmenšuje. Nevieš nič o tom, že v moriach je príliš veľa plastového odpadu, ktorý vytvárajú ľudia. Vidíš falošnú chybu u bohatých, lebo to sú práve oni, ktorí majú viac ekologické zmýšľania ako chudobní. Chudobní neváhajú hádzať netriedený odpad hneď za dom, alebo priamo na dvor.

Hrubým omylom útočíš na správanie bohatých. Tí nie sú pri nákupe odkázaní ani „igelitky“. Zeleninu nakupujú do ekologických vlastných tašiek. Taký chudák ako si ty však kúpi paradajky do igelitového vrecúška.

Ja som sa celý život správal ekologicky. Nepotreboval som na to moralizovanie prebudených sa milionárov zo zimného spánku, ktorí si určite nekupujú do papierového sáčka, pretože na to majú sluhov. A aj keby im to doniesli v papierovom sáčku, tak to budú jesť vo vile, ktorej vybudovanie, zariadenie s automobilovým parkom a možno aj lietadlami a jachtami zničilo toľko životného prostredia, že to určite presiahne uhlíkovú stopu tisícov chudákov. Pozlátené mrakodrapy, autá, a všetko, čo sa dá. Honba za diamantami, ktoré nenosia chudáci a bolo kvôli nim zdevastované toľko životného prostredia a vedené toľko vojen, ktoré znivočili neskutočne vysoké hodnoty a tým spôsobili neskutočne vysokú uhlíkovú stopu.
Niektorí chudobní, zvlášť chudobní duchom hádžu odpad k domu, ale to je tiež chyba bohatých, pretože bránia ich vzdelaniu vykrádaním prostriedkov. V súčasnosti sa likvidujú elity vo vzdelaní a to nerobia chudobní. Tieto elity by pomohli k lepšiemu prostrediu pre mnohých, ale oni ich likvidujú. V Amerike rapídne stúpol počet autistických detí rodičom s vysokým vzdelaním. Podozrievajú, že je to z očkovania a antibiotík. Je to náhoda? V Nemecku rapídne stúpol počet detí s vrodenými vadami. Odstavením schopných a vzdelaných sa už zbytok slabšie vzdelaných nedokáže ubrániť. Ľudia sú médiami nie informovaní, ale polarizovaní. Médiá nerobia programy, ako zlepšovať životné prostredie, ale je im do hláv neustále bitá nenávistná propaganda. Neustále ich kŕmia reklamami, aby viac kupovali. To je pozitívne pre ekológiu, keď čas na reklamy zoberie množstvo energie a zaťaží neskutočne životné prostredie? To je to správne ekologické konanie bohatých? Otravné reklamy aj na internete, pre ktoré sa človek nemôže vzdelávať, ale musí nechať bežať zbytočne počítač, ak sa chce o niečo duševne obohatiť? Lemmy, povedz niečo pekné o bohatých a ich papierových sáčkoch, ale nie mne, lebo ti to neuverím.

Zaslal: Št október 17, 2019 10:21 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7173 Bydlisko: Mám.
Ťažko nachádzam v tvojich slovách niečo rozumné. Máš síce dar skladať písmenká do viet, ale tie vety nemajú oporu v skutočnosti. Si len taký krčmový rozprávač. Nepamätám, že by som ti veril niektorej vete, čo si tu napísal. Ak aj čosi tvrdíš, tak bez schopnosti poskytnúť k svojmu názoru nejaký dôkaz. Tak ako si na ostatok poohováral ekologičku, že je autistka. Máš však toho na rováši viac. Napríklad tvoj blud so šestkármi. Laughing

Zaslal: Ne október 20, 2019 10:22 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Tak ako si na ostatok poohováral ekologičku, že je autistka. Máš však toho na rováši viac. Napríklad tvoj blud so šestkármi. Laughing

To. že je autistka povedal jeden uznávaný český psychológ, ktorého kvôli tomu vyštvali z jeho miesta. Ja som naopak tvrdil, že sa mi nezdá, že je autistka, keď sa tak nespráva. Tvrdil som, že je len veľmi dobrá herečka. Svoj výkon zrejme vygradovala až príliš do vysokej emotívnej roviny, čo mi pripomenulo niečo z minulosti. Dieťa, ktorému tečie mlieko po brade a chce riadiť štáty, ako sa majú správať? Veď ani do lietadla by si pod jej pilotovaním zrejme nik nesadol.
Dievčatko sa neozvalo ani teraz, keď boli poškodené raketami iránske ropné tankery v červenom mori a vytieklo tam 100 000 barelov ropy. Asi preto, že to prikázali dobrí milionári, ktorí sa správajú ekologicky a kupujú si paradajky do papierových sáčkov, nie do plastových.

Zaslal: St november 27, 2019 7:58 pm Odpovedať s citátom
Dievčatko bojujúce proti ekologickým zmenám má problém dostať sa ekologicky z Ameriky do Madridu, kde bude nasledujúca ekologická konferenciu. Nemá to veru jednoduché, nájsť takú dopravu, ale ostatní účastníci si ani jediný krát s tým hlavu nelámali a ani zrejme nebudú, keď pôjdu niekde na druhý koniec zemegule opäť zasadať. Na klimatickej konferencii v Madride bude asi 20 000 účastníkov.Shocked A to sú pokryteckí klimatológovia. Spočítať iné konferencie iných odborov, ktoré sa konajú kade - tade po svete, to by bolo tiež poriadne číslo. Akademici tvoria 72 % cestujúcich v lietadlách, ktoré sú jedným z najväčších producentov CO2. Nuž nechoď na konferenciu, ktorá sa koná vždy na inom mieste, keď ti ten výlet niekto zaplatí. Však ani ostatní, ktorý cestujú hore dolu po Zemi na rôzne automobilové preteky , kde sa ekologicky jazdí dookola, ako bez rozumu si nerobia ťažkú hlavu. Možno dievčatko zvezú oni, však jedna osôbka pri tom cirkuse a množstve stratí. Množstvá masívnych športových podujatí, kde sa presúva obrovské množstvo ľudí a do ktorých sa investujú obrovské peniaze, minie sa a znečistí množstvo vzduchu tiež nikomu nevadí.Pretekajú sa zrejme v tom, kto viac zdevastuje planétu. Najviac im prekáža človiečik, ktorý sa snaží dostať pár kilometrov do práce na svojom zastaralom autíčku, lebo na nové si nezarobil a zrejme ani nerozbil každý týždeň, ako niekto roztrepe nejaké miliónové, ako je bežné na pretekoch. Ani vojenské presuny a vojny, kde sa spotrebuje také obrovské množstvo výbušnín, ktoré vyvinú obrovské množstvo tepla tiež nikomu nevadí. Vadí im človiečik, ktorý chce mať doma trocha pohodu, keď príde unavený z práce. Mám pre tých ekológov jednu radu, ako sa môžu dohodnúť bez cestovania. Je tu totiž internet a video konferencia sa dá usporiadať bez toho, aby sa flákali na lietadlách a zasviňovali vzduch. Neviem, či sa boja, že verejnosť bude vidieť, ako sa tam jedná, že to tak nerobia. Internet vraj tiež znečisťuje planétu tak, ako lietadlá, pretože je vysoká spotreba elektriny rôznymi servermi a počítačmi. Aj tu sa dá ušetriť, keby toľko nešpehovali ľudí a ich počítače by nemuseli bežať miliardy hodín naviac, keď z nich niekto vyťahuje všetky dáta a ukladá niekde na nákladné úložiská.
Dievčatko niečo predostrelo ale oni to divadielko už mali dávno prichystané a idú spustiť žmýkanie. Chcú investovať 3 000 000 000 000 € do ekológie. Neviem, prečo to všetko presúvanie má zaplatiť obyčajný človiečik, ktorý sa podieľa na znečisťovaní najmenej. Veru ak budú mať niektorí stále obrovský balík na presúvanie, tak sa nič pre chudobných nevyrieši. Pomôžu si na ich úkor opäť len bohatí. Divné rozhodnutia, ktoré a teraz robia nevyzerajú logicky. Vsádzajú na elektromobily a súčasne rušia elektrárne. Akoby nechceli ani elektromobily. Divná je to hra, ktorú hrajú s ľuďmi. Jedna nemecká politička povedala, že musia lepšie hospodáriť so súkromným majetkom ľudí. To neznie veľmi demokraticky. Zrejme to všetko bláznovstvo zastaví len nedostatok ropy. Aj svetovládne plány skrachujú, pretože bez paliva sa nebudú môcť rýchlo presúvať armády a aj ich rýchle zásobenie skončí. Možno si to uvedomujú, že ak k tomu dôjde, ich plány skrachujú a zbierajú balík peňazí, aby mohli podporiť a urýchliť svoje plány, lebo zrejme už minuli kapitál ktorý mali. Už zvyšujú výber peňazí, kde sa dá. Dane v mestách, kde človek nevidí, na čo vlastne idú. Človek si platí za všetko, za vodu, za elektriku, za smeti, atď, tak čo vlastne z daní financujú, keď sa všetko rozpadá? Rozmnožujúci sa aparát? Uvidíme, čo prinesie čas a čo sa nám odhalí. Je ale jasné, že na chudobných to bude oveľa väčší dopad, lebo plány a delenie koláča robia bohatí.

Zaslal: Ut december 03, 2019 5:00 pm Odpovedať s citátom
Sledujem zvláštne rozpory v konaní európskych politikov. Keď si totiž uvedomíme, že jeden človek v Európe podľa môjho odhadu spotrebuje ročne 3 MWh, pri spotrebe domácnosti, v práci a vo verejných službách, tak so zvyšovaním počtu obyvateľstva stúpa aj ekologické zaťaženie krajín. Štáty sa ale snažia počet obyvateľstva zvyšovať za každú cenu, aj proti vôli domáceho obyvateľstva. Jeden už nebohý nemecký politik sa vyjadril, že komu sa nepáči prijímanie migrantov, nech sa z Nemecka odsťahuje. Zvláštne, keď to povie človek, ktorého si ľudia platia. Teda na jednej strane chcú znižovať uhlíkovú stopu a na druhej ju úmyselne zvyšujú. Vyzerá to ako útok na energetické zabezpečenie obyvateľstva, ktorého značný pokles môže viesť k obrovským sociálnym nepokojom. Podivne dobre boli organizované až agresívne protesty na zatváranie elektrární, kde protestujúcich zrejme niekto vybavil bielymi oblekmi, pretože pochybujem, že si ich niekto z tých 500 účastníkov sám kúpil. A prečo biele? Odpoveď nám dajú mnohé protesty, kde sú účastníci tiež v bielom. Na bielom totiž najlepšie vidno, ak by niekto proti nim použil silu a začal ich mlátiť, čo by pomocou médií hneď využili.
Do tohto scenára zrejme zapadá aj konflikt na Ukrajine. Odrezanie tadiaľ prechádzajúceho plynu nám totiž môže spôsobiť tiež obrovské problémy. Zvláštne na tom je, že hlavne v Európe sa deje odrezávanie od zdrojov energie. Najväčší znečisťovatelia vo svete potom môžu ešte zvýšiť svoju produkciu. Na Slovensku by sme mali dosť elektrickej energie, keby sme ju nevyvážali. Je paradox, že radšej vyviesť s 30 % stratami, ktoré sú na vedeniach, ako ju dať lacnejšie domácim so značne menšími stratami. 30 % výkonu elektrární tak ide do vzduchu. Novú j.e. Mochovce zatiaľ nespúšťajú, čo by malo znížiť cenu energie, ale deje sa opak. Cena sa dvíha. Ak pôjde hore takým obrovským tempom, tak elektráreň ani nemusia spustiť a zvýšená cena tú stratu zisku dotiahne. Keď vidím, ako rušia všade jadrové elektrárne, tak neviem, či z toho nebude v konečnom dôsledku tunel.
Mám taký pocit, že v skutočnosti sme už vo vojne a hrá sa všetkými možnými kartami. Cieľom už nie je nejaká korisť, ale likvidácia protivníkov za každú cenu. To, ako sa všetko deje organizovane svedčí o tom, že velenie už nie je v rukách civilov, ale vidno za tým vysoké vojenské stratégie. Teda už velia stratégovia s vysokým vojenským vzdelaním. Keď sa niečoho ujmú generáli, tak tých nejaké straty nezaujímajú Berú len víťazstvo za každú cenu. Majú trocha iné myslenie, ako civili, ktorí by také neľudské praktiky nikdy nenaprojektovali.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 4 z 4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Pridať novú tému

Prejdi na: