Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Voľby

Lemmy
Zaslal: Pi apríl 27, 2012 10:33 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7173 Bydlisko: Mám.
Vo voľbách za HZDS nehlasovali ani všetci členovia
SITA napísal(a):
Ako povedal dnes pre agentúru SITA ústredný tajomník strany Tibor Cabaj, ĽS-HZDS má dnes približne 27 000 členov. Vo voľbách stranu podporilo približne 23 000 voličov, teda nehlasovali za ňu ani všetci členovia.

To je trapas! Nono

Zaslal: So september 29, 2012 8:48 am Odpovedať s citátom
Martin Guzi: V minulosti ste mali nálepku politického šaša, aký je dnes váš vzťah k Smeru-SD a k opozičným stranám?
Igor Matovič napísal(a):
Po rok a pol ročnom pobyte v koalícii som stratil ružové okuliare alebo mi násilím boli zosadené. Stále som si vykresľoval, že pravica je zodpovedná a dobrá, ale keď som zistil, že tí ľudia boli schopní nadradiť svoje vlastné záujmy, ego a emócie nad záujmy štátu a v rozhodujúcich chvíľach sa správali extrémne nezodpovedne, keď šlo o vyjednávania troch strán s SaS, vtedy som sa opýtal, či takýmto ľuďom mám kryť chrbát a nevidieť ich chyby. Niečo sa vo mne zlomilo. Odmietam sa už teraz pozerať na pravicu ako na jediných zodpovedných, správnych bohov na zemi, ktorí robia všetko zodpovedne a dobre a odmietam sa pozerať na Smer ako na stranu, ktorá robí všetko zle.

MATOVIČ: Držím palce Smeru-SD

Zaslal: St január 23, 2013 6:46 pm Odpovedať s citátom
Richard Sulík v dobrom zábere. Ešte lepšie by bolo, keby na okne bola nalepená svätožiara. Laughing

Fotil: SITA/Ľudovít Vaniher

Zaslal: Po november 04, 2019 9:10 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1095
Znova sa blížia voľby a je zaujímavé počúvať názory ľudí. Čo ma zaráža je ich naivnosť, ktorú žiaľ pozorujem aj u veľmi vzdelaných ľudí. Sú už úplne ovplyvnení propagandou médií a stratili zdravý sedliacky rozum. Médiá svoj jed dokonale rozšírili a preto by sa mali skorej volať jédiá, pretože šíria jed, nie med.
Podstatnú vec, ktorú si mnohí neuvedomujú je taktika a možnosti ovplyvňovania verejnej mienky bohatými. Tí si už naviac vytvorili také pravidlá volieb a na zakladanie politických strán, že možnosť výberu ľudových kandidátov pre bežných občanov úplne obmedzili. Teda celé politické spektrum strán tvoria len ich konštrukty a zvolení môžu byť len ich ľudia. Boli by totiž hlúpi, keď investujú veľké prostriedky na vznik veľkej strany, aby nezaložili aj malú, ktorej založenie je oveľa lacnejšie a tak sa zbavili aj tej najmenšej konkurencie. Aj financovanie strán si nastavili dokonale a nestojí ich to ani deravý groš. Každá strana totiž dostane nejaké financie za voľby z daní, dostanú aj príspevky za počet poslancov a naviac si teda bežný občan zaplatí aj zvolených poslancov parlamentu a aj ich pomocníkov. Kapitálu sa táto investícia vracia mnohonásobne rozhodnutiami, ktoré ich ľudia odhlasujú. Takto teda kapitál vyhráva ekonomickú vojnu, ktorá má oproti klasicky vedenej vojne veľa výhod. Zatiaľ čo v klasickej vojne musí agresor investovať napr. do rozbombardovania elektrárne prostriedky a z elektrárne nič nemá, pri ekonomickej vojne získa elektráreň zadarmo a naviac má z nej okamžite veľké zisky. V Čechách ide všetka elektrina vyrobená v j.e. Temelín do zahraničia na predaj a to ešte robili divadielko proti jej dobudovaniu. Nedávajú ju teda lacnejšie svojim ľuďom voličom, ale niekomu cudziemu. Ako je to u nás? Ľudia si v "slobodných voľbách" odhlasovali tento spôsob svojho okrádania? Áno, svojou naivitou, neopatrnosťou a možno aj ľahostajnosťou došlo k následnej tragédii, ktorá nekončí zhltnutím jedného sústa šelmou. Naviac, ak má šelma dosť potravy, veľmi sa rozmnoží.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 5 z 5
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Pridať novú tému

Prejdi na: