Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  "Sväté" médiá.

Skeptik
Zaslal: Št október 24, 2019 3:54 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1095
To, čo nám predvádzajú v poslednom čase niektoré médiá sa nedá ináč, ako svätá inkvizícia. Čo napíšu, je akoby sväté, ich redaktori sú akoby svätí a už im chýba len svätožiara. Teda aj chcú, aby ich písmo a reč ľudia brali, ako písmo sväté a vyhradzujú si právo súdiť, ako nepoškvrnený Kristus. Na počudovanie mnohí, čo to písmo čítajú a počúvajú ich reči sa aj tak správajú a berú napísané a vypovedané, ako keby to bolo zo svätého písma a akoby to hovoril sám Ježiš. Ja mám z nich ale iný dojem. Namiesto svätožiary by mnohým skorej pristali čertovské rohy, pretože sa správajú agresívne, netolerantne, bezohľadne.
Keby také niečo robili vo fungujúcom štáte, ako pranierujú a na verejnosť vynášajú informácie o vysokých štátnych úradníkoch, tak by ich odsúdili za vlastizradu. Na súdenie sú totiž vo fungujúcom štáte iní, nie médiá. Sledovanie denných zvyklostí niekoho je podľa našich zákonov trestné. Niekto to ale robí beztrestne a ešte s tým oboznamuje verejnosť. Keď chce niekto uchopiť moc, využíva všetky prostriedky. Zvyčajne takéto agresívne metódy robia tí, čo nie sú prirodzenou autoritou, nedokážu presvedčiť svojimi schopnosťami a tak sa uchyľujú k násiliu a agresivite tváriacej sa ako svätosť. Ľudia prirodzenú autoritu poslúchajú dobrovoľne, lebo vidia, že ten niekto je od nich oveľa schopnejší, inteligentnejší a preto mu aj veria a dobrovoľne sa ním nechávajú viesť. Neschopní musí používať nezákonné metódy, podrazy,podvody, očierňovanie a tak vytláčať prirodzené autority z ich postov,aby sa on dostal k moci.
Keď štát vedú prirodzené autority a schopní ľudia, je to v prospech všetkých občanov, lebo štát pri nich prosperuje. Neschopní vytvárajú len spory, lebo nedokážu riadiť štát. Kradnú, podvádzajú a terorizujú všelijakými spôsobmi obyvateľov, čo vyvoláva nepokoje a následne aj biedu, prípadne kolaps takého štátu. Prirodzených autorít vo vysokých miestach aj v dôsledku týchto zákerných spôsobov ubúda. Zato nám pribúdajú "svätí" na rôznych vysokých miestach, ale to už zrejme ľudia zmagorení propagandou "svätých" médií ani nevedia rozoznať.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.