Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Konšpiračné teórie

Human
Zaslal: Ne apríl 29, 2018 7:52 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 05 jún 2016 Príspevky: 44
Shocked Vidím citát z toho, čo som písal - ale treba si všimnúť, že som chybne sformuloval tú myšlieku! Správne má byť: "v každom prípade nesúhlasia nezmyslami" alebo "žiadnom prípade neberú súhlasom tie nezmyseľné príkazy" alebo podobne. Embarassed

Aspoň vidieť, že som človek - teda "Human" - veď "chybovať je ľudské." Very Happy
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Po september 09, 2019 5:00 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1197
Médiá, ktoré najviac kritizujú konšpirátorov sa sami stali konšpirátormi. Vedia si vymyslieť všelijakú lož na niekoho, kto im prekáža a zničia mu život. Postarajú sa o stratu jeho dobrej práce a ani jeho rodina pre nich nie je nedotknuteľná. Zdá sa, že majú väčšiu moc, ako najvyšší súd, lebo tam si nedovolia odsúdiť a hovoriť o niekom, ako o vinnom, keď ešte nebolo vyšetrené, ako sa veci stali. Médiá človeka odsúdia bez vypočutia. Je pre nich jednoducho okamžite vinný a ani všetky štátne orgány, ktoré majú tomu zabrániť, aby sa také nespravodlivosti nestávali nič nerobia, iba mlčia. To znamená, že sú na rebríčku moci nižšie. Akoby nám vládli konšpiračné médiá vymýšľajúce si rôzne obvinenia, len aby si dosadili svojich ľudí na dôležité miesta. Najväčšia tragédia spočíva ale v tom, že nemajú kádre, ktoré by na dôležité miesta nastúpili. Nevyberajú kvalitných, ale jednoducho selektívne len svojich. Je to ako keby rasizmus, len tu sa netriedi podľa farby kože. Táto selektivita prerástla už skoro všade. Neschopní sedia na vysokých postoch a schopní im majú slúžiť. To je ďalšia tragédia, že schopní slúžia hlupákom. Totiž bez ich práce by neschopní nedokázali nič. Za judášsky groš slúžia a bojujú tým proti svojim. Ešte nepochopili, že nakoniec ani oni nebudú potrební, lebo nepatria k selektorom, ktorí sa cítia byť nadradení.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Po september 09, 2019 7:23 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7369 Bydlisko: Mám.
Skeptik napísal(a):
Médiá, ktoré najviac kritizujú konšpirátorov sa sami stali konšpirátormi. Vedia si vymyslieť všelijakú lož na niekoho, kto im prekáža a zničia mu život.

Menuj tie médiá, a dolož citácie, ktoré považuješ za konšpirácie. Uveď webové odkazy na konkrétne články.

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora
Skeptik
Zaslal: So september 14, 2019 4:47 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1197
Dosť veľkú demagógiu som si prečítal v internetovom denníku. Citujem: "Odchodom štátnej tajomníčky štát ušetrí 200 miliónov € ". Jej odchod má údajne zlepšiť výber DPH a zabrániť vratkám DPH. Takú demagógiu a hlúposť na ntú som už dávno nečítal. Veď ona vôbec nemala vplyv na nastavenie vratiek DPH. To predsa spískali predchádzajúce vlády, ktoré tento systém s nekonečnými karuselovými vretkami zaviedli. Dokonca aj teraz, keď majú vratky DPH dostať len poslední v reťazci to nejako nefunguje. Štátna tajomníčka, ktorú vyštvali z úradu by mala mať podľa niekoho takú moc, že rozhoduje o systéme vratiek DPH? Tí v médiách už asi uvažujú, že všetci čitatelia sú hlupáci a zhltnú im všetko. Vyvolávajú dojem, že štátna tajomníčka mala zo systému vratiek nejaké miliónové prímy. Asi by sa mala a za také výroky na jej osobu brániť nejakou žalobou. Čo by to prinieslo, keď je u nás súdnictvo v rozklade a do postov sa dostávajú akurát jej nepriatelia? Preto ľudia z atakovaných postov radšej cúvnu a s tým agresori práve počítajú. Postupne, ako vo vojenskej stratégii obsadzujú jeden post za druhým. Čím viac ich získajú, tým ťažšie sa proti tejto nespravodlivosti bojuje. Zlo tak naberá na sile a robí si čo chce. Pomaly je tu nátlak na ľudí horší, ako za komunistov. Zrejme sa dočkáme aj horších čistiek, podobne, ako v Turecku, kde pozatvárali pod zámienkou nejakej príslušnosti k opozícii asi už stotisíc ľudí. Možno skončíme ako Severná Kórea, kde si nejaká skupina robí s ľuďmi čo chce. Možno si tam len niekto testuje, ako sa dajú zaviesť rôzne trestanecké tábory. Lacná pracovná sila je totiž stále žiadaná. Čo sa dá očakávať od ľudí, ktorí tak hrubo porušujú právo?

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: So október 12, 2019 1:09 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1197
Prečo boli zavraždení bratia Kennedyovci? Bolo by nám to nad slnko jasnejšie, keby zapadli všetky kamienky do mozaiky objasnenia ich vrážd. To nám môžu priniesť udalosti, ktoré sa stali pred a po ich smrti.
Podľa jedného dokumentu, čo som videl, priniesli americké spravodajské služby prezidentovi Kennedymu informácie, že sa jeden štát pokúša potajomky vyrobiť atómovú bombu. Veľmi ho to rozčúlilo. Nechcel to dovoliť, aby okrem Ameriky a Ruska sa vlastníctvo jadrových zbraní rozšírilo a pokúšal sa tomu zabrániť. To sa mu však stalo osudným, pretože druhá strana chcela tie zbrane za každú cenu. Preto bol zosnovaný plán na Kennedyho odstránenie. Aby sa po vražde nestal nástupcom jeho brat Róbert, čo bolo skoro isté a teda prvá vražda by nič nevyriešila, musel byť aj on odstránený. Následne bol zvolený za prezidenta človek, ktorý už záujmom o vývoj a vlastníctvo jadrových zbraní nebránil. Záhadne sa ale údajne stratilo aj dvanásť jadrových hlavíc z amerických skladov. Také niečo je nemysliteľné bez vedomia a rozhodnutia najvyšších činiteľov. Zvláštne prečo práve 12? Toto číslo mi pripomína dvanástich mesiačikov, z ktorých každý rozhodoval o tom svojom mesiaci, ako s ním naloží, či bude pekné, alebo zlé počasie. To bol ale príbeh z rozprávky, keď išla Maruška na jahody. Tu by sa ale muselo jednať o nejakých 12 militantných starčekov, čo by nebolo rozprávkové, keďže sa tu jedná o jadrové hlavice. V tomto príbehu boli reálne zavraždení prezident a jeho brat, ako najväčší kandidát na budúceho prezidenta, teda nemôžeme postupovať podľa rozprávkového príbehu.
Aké poučenie z toho vyplýva? Nuž také, že keď niekto ovládne štát politicky, ovládne aj rozhodovanie o vojenských veciach a proste o všetkom v štáte. Je to ako keby dobitie štátu nevojenskou metódou. Následky zmocnenia sa štátu politicky sú ale rovnaké, ako po obsadení vojenskou silou po vyhranej vojne. Víťaz berie všetko. Ľudia si to ale neuvedomujú. že keď nie je vojna, tak im tiež hrozí rovnaké nebezpečenstvo, ktoré mnohokrát prichádza nenápadne v ovčom rúchu, dokonca aj v rúchu jahniatka.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.