Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Zbierka náboženských nezmyslov

Skeptik
Zaslal: So jún 22, 2019 3:50 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1074
Boh nakládol míny? Niekto to nedomyslel pri písaní o stvorení sveta. Najskôr boh údajne stvorí raj a potom tam položí mínu v podobe stromu ovocia poznania a zakáže Adamovi a Eve z neho jesť. Je to akoby otec položil niekde na záhrade mínu a povedal deťom, tam sa nehrajte. Ale deti sa samozrejme hrať idú a keď vyletia do vzduchu, tak otec povie: "Tak im treba. Dobre vedeli, že som im to zakázal".
Boh po údajnom vyhnaní ľudí z raja si podivne vymyslí, že predsa im položí ďalšie míny a zakáže im jesť všetko.Teraz si už nezvolil jednu položku, ale napísal celý zoznam čistých potravín, čistých a nečistých zvierat, ktoré sa môžu jesť. Bolo položených aj mnoho ďalších mín v iných oblastiach, za ktoré ľuďom hrozil aj trest smrti. Však dobrý a dokonalý boh to môže klásť míny. Podivné, že o jedení zvierat a ich mäsa predtým nehovoril. Hovoril, že v pote tváre budú dorábať svoj chlieb, ale podivne ľudia lovili zvieratá a živili sa mäsom. Asi to potenie platilo len pre roľníkov. Síce aj teraz sa mnohí pri práci nepotia, pretože okrádajú iných. Ani nepracujú šesť dní a jeden deň odpočívajú. To asi nadháňajú za nich tí, čo idú z roboty do roboty a oni si pripíšu ich hodiny na svoje konto. Asi majú nejakú nepísanú božiu výnimku a boh na nich zabudol, alebo privrel oči. Veď preto si asi ľudia vymysleli len jedného boha, aby nestíhal všetko sledovať, Mali to zo svojej skúsenosti, že čím menej kontroly, tým viac môžu kradnúť. Jeden boh je teda ideálny, Aby sa nepovedalo, že nie je žiadny, kto dbá na poriadok, tak jedného si vytvorili. Keby ich stvorili viacej, tak by sa predsa už viac báli, že budú viac bohmi potrestaní a nemohli byť tak spokojne kradnúť a robiť iné zlá. Jeden boh je veru pre nich ideál.

Zaslal: Št júl 25, 2019 8:54 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7164 Bydlisko: Mám.
Gerta napísal(a):
A mobily a auta mohou pocházet ne od vědy, ale od boha, který se převléká za vědce, kdo ví? Smile

Ešte dobre, že to Gerta vie. Ouch

Archív.

Zaslal: Ne júl 28, 2019 10:25 am Odpovedať s citátom
Bohoslužba. Potreboval by boh nejaké bohoslužby, aby mu ľudia vzdávali úctu a dávali obety? Boh vytvoril človeka, aby sa mu klaňal a keď sa mu neklania, tak by ho trestal? To by robil akurát nejaký psychopat, ale nie niekto, kto má úplne nekonečnú a neobmedzenú moc. Ten by potreboval , aby niekto, ako človek sa mu klaňal? Človek ktorý by bol proti nemu nekonečne menej, ako nejaký červík? Komu takému silnému by záležalo na úcte niekoho tak bezvýznamného. To by nemohol byť boh, ale úplný úbožiak. Je jasné, že bohoslužby si vymyslel len človek, aby mohlo manipulovať jemu podobnými a tešiť sa tak zo svojej moci nad nimi. Človek manipulátor skrývajúci sa za boha, aby tak zvýraznil svoju moc, ako prostredník niekoho najsilnejšieho, ktorého musí každý poslúchať.
Na začiatku stačilo získať pár verných, ktorí pomáhali a zistili, že je to výhodné. Ostatní, ktorí celkom nesúhlasili boli násilnými metóda i donútení veriť tzv. božím prostredníkom. Dlhodobým pôsobením sa tak podarilo zmanipulovať myslenie ľudí, že teraz už len málokto pochybuje o tom, že je jeden všemocný boh, ktorému sa majú klaňať. Znamená to, že sa manipulácia neustále rozrastá.

Zaslal: So august 10, 2019 2:57 pm Odpovedať s citátom
Nekrofilní tolerance (10. 8. 2019) napísal(a):
To, že je Země kulatá, není jisté, může to být matrix. Důkazy nedůkazy. Jisté nejsou pro ani proti. A pravděpodobnost tedy nevíme.

Taký názor má postihnutý kresťan.

Evil or Very Mad

Archív.

Zaslal: Pi august 16, 2019 5:50 pm Odpovedať s citátom
Prečo tí, čo veria v raj zabíjajú neveriacich, ktorí neveria, že po smrti existuje život a teda by si ho chceli užiť? Nenechávajú ich žiť a zabíjajú aj malé deti neveriacich, pritom pre svoje sa snažia zabezpečiť čo najdlhší život, aby sa do raja dostali čo najneskoršie. Je to nelogické. Zhromažďujú majetky, okrádajú a zabíjajú iných a pritom sa neboja, že riskujú stratu svojho raja. Mnohí veriaci v raj robia všetko pre to, aby žili čo najdlhšie aj za cenu páchania zločinov a na úkor života iných. Držia sa pri živote zubami, nechtami. Odďaľujú svoj odchod na také úžasné miesto a radšej prežívajú a robia iným peklo na Zemi. Divné, že sa neboja toho svojho boha a straty večného a šťastného života v raji. Konajú tak, lebo si myslia, že sa im podarí dostať do toho svojho raja napriek všetkému. Veď aj na Zemi páchali zločiny a neboli odsúdení, ale za svoje zlo ich čakala odmena v podobe veľkého bohatstva.
Psychopat, ktorý vraždí je stále presvedčený, že iní nevedia, že on je vrah, aj keď to už všetci o ňom dávno vedia. Nikdy si neprizná svoju vinu. Vo svojej namyslenosti a povýšenosti si myslí, že je oveľa dokonalejší, ako tí druhí a všetkých dokázal oklamať, že on vrahom nie je. Nedokáže vnímať krutú realitu o sebe, ale žije si v ilúziách svojej dokonalosti. Mnohí si myslia, že tak dokážu oklamať aj toho svojho boha a do raja pôjdu aj napriek všetkým svojim zločinom. Psychopata veru nik nepresvedčí o jeho vine a ani o tom, že mu za jeho skutky patrí trest, nie odmena.Vysníva si pre seba tú najsladšiu odmenu - raj. Myslí si, že si ho on najdokonalejší určite zaslúži.

Zaslal: Ut september 03, 2019 10:02 pm Odpovedať s citátom
Jeden šibnutý nábožný na stránke Ateisté ČR používa rôzne prezývky, preto sa vníma ako multinick. Tentoraz napísal poriadnu náboženskú hlúposť.
Kryšpín napísal(a):
I ateistický vědec může být veden či ovládán bohem. Smile Atd… možná ani vědci neexistují, jen v tvém snovém světě.

Eru Ouch

Zaslal: Ut september 03, 2019 11:18 pm Odpovedať s citátom
Zvolenčan Marián Hromník: Materializmus nie je cesta ku šťastiu

Otázka je, aký materializmus má na mysli. Pretože materialista sa môže veľmi pohodlne ohradiť voči takému klamstvu, že materializmus nevedie ku šťastiu. To môže hovoriť len idiot, ktorý nevie, čo znamená slovo materializmus, a mylne si ho pletie s konzumizmom.

Ouch

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 12 z 12
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Pridať novú tému

Prejdi na: