Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Demokracia

Lemmy
Zaslal: Št máj 30, 2019 6:32 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7124 Bydlisko: Mám.
Skeptik napísal(a):
Nedávno som videl jeden dokument o Číne, kde spomínali, že čínski politici považujú za najväčšie nebezpečenstvo pre štát tri veci.
Z toho dve sú demokracia a slobodné médiá.

Možno si niečo čítal, ale tu nedávaš odkaz, takže sa k tomu neviem vyjadriť, či hovoríš o Číne pravdu. Keby to bola pravda, tak len môžem ľutovať chudákov, ktorí žijú v Číne.

Demokracia je súťaž. Keď politik nemá konkurenciu, pácha korupciu, zločiny, lebo kde niet žalobcu (opozícia), tak niet vinníka (ako tomu bolo počas hysterických komunistických zločinov, keď komunisti zlikvidovali konkurenčných politikov, až smrťou). Preto je demokracia to najlepšie, čo máme. Konkurencia musí byť. Inak sa politik vôbec o nič nesnaží, len o svoj vlastný prospech. Ak takého politika voliči prekuknú, pošlú ho na politický cintorín.

A slobodné masmédiá sú nevyhnutnosťou pre správne fungovanie demokracie. Zapredaní novinári predsa nepôjdu proti sebe. Nakoľko je aj opozičné spravodajstvo, neraz vyplýva na povrch nejaká politická kauza.

Keby masmédiá neboli slobodné, ľudia by žili v informačnom vákuu. Čítaj, akými nezmyslami kŕmila Komunistická strana Československa, keď na politiku mali monopol. Rudá krava: Nech najvyšší trest smrti dopadne… alebo 27. 11. 1952. Zločinecké obdobie! A prečo? Lebo totalita! Crying or Very sad

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Pi máj 31, 2019 6:33 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1057
Lemmy napísal(a):

takže sa k tomu neviem vyjadriť, či hovoríš o Číne pravdu. Keby to bola pravda, tak len môžem ľutovať chudákov, ktorí žijú v Číne.

Demokracia je súťaž. Keď politik nemá konkurenciu, pácha korupciu, zločiny, lebo kde niet žalobcu (opozícia),

V princípe je to všade tak. Kto je pri moci, tomu kritické hlasy prekážajú, kto je v opozícii a chce sa dostať k moci chce slobodné médiá, demokraciu.
Čiže vládnuca trieda potláča opozíciu vždy za každého zriadenia a záleží len na morálnosti tých, čo sú pri moci, ako sa štát a spoločnosť vyvíja. U nás, ale aj v mnohých iných štátoch je morálnosť politikov nielen v očiach ľudí, ale aj reálna doslova katastrofálna. Tak potom vyzerá aj celá tzv. demokracia. Vôbec nezáleží na tom, ako sa zriadenie nazýva. Ľudí zaujíma to, aká je spravodlivosť, životná úroveň, atď. Kecy o demokracii sú odporné ako skysnuté víno. Víno sa pozná, keď sa ochutná. Nelíže sa pekná nálepka na fľaši, aby sa zistila jeho kvalita.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Št jún 20, 2019 5:59 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1057
V poslednom čase politici sú už len hovorcovia kapitálu. Keďže sú tým vlastne bez rozhodovacích právomocí, možno sa už pristúpi aj k tomu, že ich zastúpia nejakí androidi, teda počítačoví roboti, ktorí budú odpovedať na otázky naučenými frázami, ako to predvádzajú súčasní politici. Androidi budú mať ideálne tváričky a aj celú telesnú konštrukciu, príjemné hlasy, atď. Budú určite prijateľnejší voličmi, ako mladí, 18 roční "politici", čo sú vlastne tiež len bábkami. Aj keď sa síce tvária, že zhltli všetku múdrosť sveta,nemajú ešte žiadnu profesiu a teda ani žiadne skúsenosti na riadenie štátu. Hádam by sme to neriskovali, aby riadili hospodárstvo. Androidi sú veru budúcnosť. Tzv. demokracia preukázala, že sú budúcnosťou politiky, lebo ľudia už nedokážu zamaskovať svoje nedostatky, pretvárku. Sú voličmi rýchlo odhalení a zástupcovia kapitálu majú problém s praním a žehlením tej kopy špinavej bielizne, ktorej neustále pribúda kvôli nedokonalosti politikov.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 6 z 6
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.