Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Humanisti na Slovensku

Lemmy
Zaslal: Št apríl 18, 2019 7:12 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7173 Bydlisko: Mám.
Eduard Chmelár napísal(a):
Kvetná nedeľa mi ako sekulárnemu humanistovi pripomína márnosť opájania sa fanúšikmi, ktorí sú nestáli ako čerešňové kvety odfúknuté pri prvom poryve vetra. Buďte sami sebou a stojte pevne za svojimi hodnotami aj vtedy, keď ich nezdieľa väčšina a keď ich spoločnosť neoslavuje. Čas je jediný sudca, ktorý ich preverí. Príjemnú nedeľu všetkým ľuďom dobrej vôle.

Až na to, že Kvetná nedeľa je kresťanský sviatok, ktorý pripadá na nedeľu pred Veľkou nocou a pripomína slávnostný príchod Ježiša do Jeruzalema. Takže tak!

23. marca si nespomenul na Deň ateizmu. Ktovie, či si spomenie 21. júna na Svetový deň humanistov.

Archív.

Zaslal: Pi apríl 19, 2019 7:00 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1095
Lemmy napísal(a):

23. marca si nespomenul na Deň ateizmu. Ktovie, či si spomenie 21. júna na Svetový deň humanistov.

Archív.

Kresťania si cez Veľkú noc uctievajú smrť jedného človeka, zatiaľ čo milióny, čo za nich skutočne umreli vo vojnách si mnohí ľudia nevedia uctiť. Dokonca sa to niektorým až protiví. Pohŕdajú a ponižujú ich obetovanie sa aj za ich život. Tieto milióny umreli nepochybne za lepší život iných. Ak ale niekto plánoval, že tí ľudia mali zomrieť a možno, že ich malo zomrieť viac, tak nebude tieto obete uctievať.
Ježiš ale sľubuje, že umrel, aby mali večný život. Preto si jeho smrť cenia ako tú najväčšiu. Keď ale večný život človeka neexistuje, potom je Ježišova smrť porovnateľná so smrťou iných. Prečo si smrť týchto miliónov, čo je ešte v živej pamäti teda nechcú uctiť?

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 6 z 6
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
Pridať novú tému

Prejdi na: