Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Rusko je agresor

Lemmy
Zaslal: Po marec 03, 2014 8:11 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7164 Bydlisko: Mám.
Na stránke www.obroda.estranky.sk je článok s ukážkou fundamentálnej kresťanskej ideológie.
Citácia:
Rusko nie je agresorom, pretože poprvé sa agresii len bráni, a po druhé agresorom nemôže byť ten, kto je vedený Božou voľou. Rusko bojuje proti USA a EU, ríšam antikrista.

Rusko je pomaly jediná krajina sveta, kde je dovolené vyznávať katolícke náboženstvo, kým USA katolíkov prenásledujú, a kým EU otvorene katolíkov diskriminuje a kým vo Francúzsku katolíkov bijú na námestiach policajti. Preto i ako kresťan stojím za Ruskom. Je to povinnosť každého kresťana podporovať to, čo teraz robí Rusko, kto tak nerobí, musí sa vyspovedať a kajať.

Toto je zápas medzi dobrom a zlom, a nemýlme sa, týka sa i nás, i našej budúcnosti. Na Kryme sa bojuje o Slovensko, víťazstvo Ruska je náš úspech, ak prehrajú Rusi, je koniec kresťanstva v Európe.

Stojme za Ruskom! Nedajme sa oklamať cudzáckou propagandou.

Zaslal: Ut marec 04, 2014 5:46 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1074
[quote="Lemmy"]Na stránke www.obroda.estranky.sk je článok s ukážkou fundamentálnej kresťanskej ideológie.
Citácia:
Rusko nie je agresorom, pretože poprvé sa agresii len bráni, a po druhé agresorom nemôže byť ten, kto je vedený Božou voľou. Rusko bojuje proti USA a EU, ríšam antikrista.
úspech, ak prehrajú Rusi, je koniec kresťanstva v Európe.

Niektorí zasa tvrdili,že Rusko je ríša zla,pritom keď sa pozrieme do histórie Rusko stále opozdene reagovalo na americké ťahy. Napr. kubánska kríza a rozmiestenie jadrových rakiet na Kube bola len odpoveď Ruska na rozmiestnenie amerických rakiet v Turecku. Teraz je to podobne a Rusko sa snaží zabrániť podobnej hrozbe,totiž ak by E.Ú. ovládla Ukrainu,prišlo by na Krym NATO a s ním samozrejme Amerika so svojimi ozbrojenými silami,samozrejme z jadrovými zbraňami na palube. Amerika by tak ovládla veľmi strategické miesto. Možno tomu nedokážu Rusi zabrániť,lebo stratégovia budú skúšať rôôzne varianty,aby to dosiahli.Najľahšie je to s pomocou rozvracania štátov pomocou naivných riadených určitými
profesionálnymi skupinami rozvracákov.
Bohatým sa stále máli a raz môže dôjsť kvôli ich nenažranosti a neznášanlivosti k tomu,čo nikto nechce - jadrovému zamoreniu. Potom už bude neskoro tých bohatých kopnúť do zadnej časti tela. Kto zabezpečí,že sa v prípade vojnového konfliktu nedostanú jadrové elektrárne mimo kontroly? Bude dosť kvalifikovaných ľudí na ich obsluhu,ak dôjde k vypusteniu nejakého vírusu,alebo z inej príčiny?
Niekto sa hrá so zápalkami a sedí pritom na sude s pušným prachom,žiaľ si to vôbec neuvedomuje.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut marec 04, 2014 8:14 pm Odpovedať s citátom
Ten magor z www.obroda.estranky.sk melie riadne nezmysly.
Citácia:
Kto dnes nestojí za Ruskom, ale za sovietskou EU a stalinistickými USA, nemá viac právo nazývať sa kresťanom. Je nepriateľom Boha.

Tárať takéto somariny môže len preto, lebo kresťania si vybojovali slobodu slova. Ouch

Zaslal: St marec 05, 2014 4:30 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Ten magor z www.obroda.estranky.sk melie riadne nezmysly.
Citácia:
Kto dnes nestojí za Ruskom, ale za sovietskou EU a stalinistickými USA, nemá viac právo nazývať sa kresťanom. Je nepriateľom Boha.

Tárať takéto somariny môže len preto, lebo kresťania si vybojovali slobodu slova. Ouch

Človek sa musí zamyslieť a porozmýšľa,prečo to tak napísal,ako to vlastne myslel.
Sovietska EU je možno prirovnanie k spájaniu a zjednocovaniu štátov pod jedno vládne centrum.
Stalinistické USA ,možno je to ich tvrdý- stalinistický postup a likvidácia nepriateľov.
Nepriateľ boha,to je pre mňa ale nepochopiteľný výraz,pretože boh nie je žiadna osoba a ani sami veriaci ho nevedia poriadne definovať.Ako potom môže niekto byť nepriateľ,alebo priateľ toho,koho nikdy nevidel,ani nepočul?
Question
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne máj 10, 2015 11:51 am Odpovedať s citátom
Ruský minister by radšej poslal tanky namiesto motocyklistov
Ruský minister obrany Sergej Šojgu napísal(a):
Мотопробег через Польшу надо делать на танках Biceps ночные волки удачи вам!

Motocross cez Poľsko je lepšie spraviť s tankmi. Biceps Noční vlci, veľa šťastia vám!

Zaslal: Ne máj 10, 2015 8:40 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1763
Lemmy má v tom jasno - Rusko je agresor. Shocked

Zaslal: So marec 30, 2019 4:47 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Lemmy má v tom jasno - Rusko je agresor. Shocked

Podivne je veľa ľudí, čo si to myslí.
Akú hru to s nami hrajú, keď nám hovoria, že Rusko je agresor? Socializmus totiž v Rusku dávno padol a vládne tam tvrdý kapitalizmus, tak isto, ako v Amerike. Je to tvrdenie pre tých, ktorým toto ešte nedošlo do hlavičky a kupodivu to zaberá stále. Starý a dostatočne zažratý engram v hlavičkách, ktorý nejde odstrániť a zrejme bude fungovať aj vtedy, keď bude v Amerike socializmus. Propaganda postavená na takej totálnej hlúposti, teda strachu z boľševikov devastuje ako mor E.Ú. Veru, máme tu konkurenciu čierneho moru, médiá, ktoré rozožierajú a rozkladajú štáty, že po nich ostávajú len čierne diery bez života. Mor sa rozlieza všade a kto môže, uteká.

Zaslal: So marec 30, 2019 5:38 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Podivne je veľa ľudí, čo si to myslí.
Akú hru to s nami hrajú, keď nám hovoria, že Rusko je agresor? Socializmus totiž v Rusku dávno padol a vládne tam tvrdý kapitalizmus, tak isto, ako v Amerike. Je to tvrdenie pre tých, ktorým toto ešte nedošlo do hlavičky a kupodivu to zaberá stále. Starý a dostatočne zažratý engram v hlavičkách, ktorý nejde odstrániť a zrejme bude fungovať aj vtedy, keď bude v Amerike socializmus. Propaganda postavená na takej totálnej hlúposti, teda strachu z boľševikov devastuje ako mor E.Ú. Veru, máme tu konkurenciu čierneho moru, médiá, ktoré rozožierajú a rozkladajú štáty, že po nich ostávajú len čierne diery bez života. Mor sa rozlieza všade a kto môže, uteká.

Divné je, že si sa vôbec nevyjadril k tomu, čo povedal ruský minister, že namiesto motoriek treba poslať tanky. Tak kto tu devastuje politiku?

Zaslal: Ne marec 31, 2019 8:35 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Divné je, že si sa vôbec nevyjadril k tomu, čo povedal ruský minister, že namiesto motoriek treba poslať tanky. Tak kto tu devastuje politiku?

Americké vojská sa nám tu už preháňajú po cestách.Je teda "trocha" rozdiel, hovoriť a konať.
Keby som bol všemohúci, tak by som zobral zbraň každému vojakovi, čo sa nachádza na cudzom území. Bola by to záruka nezasahovania cudzích a aj zabránenie agresiám. Vyzbrojené cudzie vojská na území nejakého štátu sú opakom tohto princípu, čiže sú predpokladom na potláčanie práv domáceho obyvateľstva. Nebezpečenstvo, že sa niekomu stane to, čo sa stalo napr. Srbom, že ich vyhnali zo svojej rodnej zeme a tých čo nechceli odísť vyvraždili žiaľ veľmi narastá aj v iných krajinách. Kde sú tí páni, čo sa tešili z odchodu ruských vojsk a zaspievali im odchodovú pesničku? Teraz spievajú uvítacie chorály pre iné vojská. Podivné, alebo logické správanie piatej kolóny?

Zaslal: Ne marec 31, 2019 9:30 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Lemmy napísal(a):

Americké vojská sa nám tu už preháňajú po cestách.Je teda "trocha" rozdiel, hovoriť a konať.
Keby som bol všemohúci, tak by som zobral zbraň každému vojakovi, čo sa nachádza na cudzom území. Bola by to záruka nezasahovania cudzích a aj zabránenie agresiám. Vyzbrojené cudzie vojská na území nejakého štátu sú opakom tohto princípu, čiže sú predpokladom na potláčanie práv domáceho obyvateľstva. Nebezpečenstvo, že sa niekomu stane to, čo sa stalo napr. Srbom, že ich vyhnali zo svojej rodnej zeme a tých čo nechceli odísť vyvraždili žiaľ veľmi narastá aj v iných krajinách. Kde sú tí páni, čo sa tešili z odchodu ruských vojsk a zaspievali im odchodovú pesničku? Teraz spievajú uvítacie chorály pre iné vojská. Podivné, alebo logické správanie piatej kolóny?

Nepíš, keď máš vypité. Ja som napísal príspevok o tom, že ruský minister… a ty čosi melieš o amerických vojskách.
Ouch

Myslím si, že pred rokom 1989 si bol ufňukaný, a nedovolil si si sťažovať sa na cudzie vojská, ktoré tu oxidovali od roku 1968. Viem si predstaviť, že budeš brániť napadnutie Československa sovietskou, teda cudzou armádou. Tu prišli ruské tanky, ktoré aj vraždili. Na rozdiel od tých amerických, ako im ty hovoríš, ktoré len prechádzali cez našu vlasť, lebo je to logické, nakoľko sme členmi NATO. Americké tanky u nás nie sú, len prechádzali kvôli cvičeniu. Je to rozdiel oproti ruským tankistom, ktorí vraždili občanov, v Česku i na Slovensku, vtedajšom Československu.

Zaslal: Po apríl 01, 2019 5:38 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Nepíš, keď máš vypité. Ja som napísal príspevok o tom, že ruský minister… a ty čosi melieš o amerických vojskách.
Ouch

Myslím si, že pred rokom 1989 si bol ufňukaný, a nedovolil si si sťažovať sa na cudzie vojská, ktoré tu oxidovali od roku 1968. Viem si predstaviť, že budeš brániť napadnutie Československa sovietskou, teda cudzou armádou. Tu prišli ruské tanky, ktoré aj vraždili. Na rozdiel od tých amerických, ako im ty hovoríš, ktoré len prechádzali cez našu vlasť, lebo je to logické, nakoľko sme členmi NATO. Americké tanky u nás nie sú, len prechádzali kvôli cvičeniu. Je to rozdiel oproti ruským tankistom, ktorí vraždili občanov, v Česku i na Slovensku, vtedajšom Československu.

Súvislosti roku 68 sú oveľa zložitejšie, ako sa na prvý pohľad zdá a dezinformácie tiež k tomu značne prispievajú. Aká je celá pravda, to vedia len poniektorí.
NATO, ako bezpečnostná organizácia má zabezpečovať vzájomnú bezpečnosť jej členov, ktorí by mali mať rovnocenné postavenie. Keď si ale pozrieme, ako to funguje, všimneme si, že Američania majú v nej špecifické postavenie, ako keby oni boli majitelia tohto spolku a ostatní len ako zamestnanci a aj to s rozdielnym postavením. Čím menší štát, tým nižšie postavenie. My sme teda na samom spodku tejto pyramídy. Američania majú svoje vojská rozmiestnené skoro vo všetkých podriadených štátoch. Podobne to bolo aj vo Waršavskej zmluve, ktorú kontrolovali Rusi. Stále išlo o vzájomný súboj mocných a hovoriť o jednom, že je hrozba je nesprávne, pretože sme ohrození zovšadiaľ. Až keby prišlo na lámanie chleba by sme lepšie zbadali, kto to s nami ako myslí. Rok 68 bol vlastne obdobou roku 89, čomu chceli Rusi zabrániť. Pre mnohých to bolo oddialenie devastácie štátu, zabránenie mnohým obetiam, ktorými platíme teraz. Tisíce mŕtvych kvôli zlému stavu zdravotníctva nie sú také okaté, ako keď niekoho prejde tank, ale sú mŕtvi tiež. Skutočnú cenu, ktorú budeme musieť zaplatiť uvidíme až neskôr, ak sa toho dožijeme. Až potom sa bude hodnotiť, ale už priebežné výsledky sú katastrofálne. Niektorým tento stav veľmi vyhovuje a darí sa im mimoriadne nad ich zásluhy. Tí samozrejme tento stav chvália do neba. To ale platilo vždy. Kto vedel šikovne preobliecť kabát získal výhody. Niekedy sa ale aké správanie neoplatilo.

Zaslal: So apríl 13, 2019 7:32 pm Odpovedať s citátom
Mnohí teraz vzhliadajú k Rusom, že nás ochránia a viac sa obávajú agresie západu. Je to kvôli mnohým geopolitickým zmenám z nedávnej minulosti a aj súčasnosti. Je to ale značne naivné myslenie zvlášť po tom, ako sme sa k Rusom zachovali a zachovávame aj teraz. Viď sankcie, nenávistné prejavy. Naši vlastní politici sa správajú k Slovákom ako k nepriateľom, prečo si teda ľudia naivne myslia, že nás po tomto všetkom zachránia Rusi? Obávam sa, že súčasné geopolitické zmeny sú mocnosťami dohodnuté. Skutočným cieľom rinčania zbraňami a vyvolávania akože nepriateľstva je odpútavanie od skutočných úmyslov mocných. Totiž rovnaké sily ako Ameriku už ovládli aj Rusko. Už to nie je boj veľmocí proti sebe, ale proti znepriatelenému, neposlušnému a premnoženému obyvateľstvu. Spôsoby, ako sa zbaviť neposlušných sú rôzne. Ukážku sme videli v Turecku, alebo na Ukrajine, kde sa vytvoril nepriateľ. To isté sa môže zopakovať hocikde, pretože vhodní politici sú už dosadení. Rozbehnutej mašinérii mocných, ktorá má už skoro všetky tromfy vo svojich rukách je veľmi ťažké vzdorovať. Vidíme to aj vo Francúzsku, kde ľudia demokraticky požadovali a požadujú zmeny, ale rozbehnutý vlak s cieľmi mocných už nejde zastaviť. Skorej sa hovorilo heslo: "Proletári všetkých krajín spojte sa!" Toto heslo však prakticky uskutočnili teraz mocní sveta. Chudobní sa naopak škriepia a tlčú medzi sebou za nadšeného potlesku mocných.

Zaslal: Po máj 20, 2019 5:51 pm Odpovedať s citátom
Z Ameriky sa nám snažia nahovoriť, že si to kľudne môžeme rozhádzať s Ruskom. Sľubujú nám, že nás budú zásobovať plynom získaným v Amerike krakovaním. Videl som viac dokumentov, aké s tým majú doma veľké problémy. V miestach takejto ťažby došlo k znehodnoteniu vodných zdrojov tak, že z vodovodných kohútikov išiel ľuďom plyn a špinavá voda. Prečo keď majú údajne nadbytok takého plynu ho chceli ťažiť v Poľsku? Boli tam veľké protesty proti tejto ťažbe. Údajne aj u nás sú také ložiská, kde chceli tieto americké firmy ťažiť touto technológiou. Nebezpečenstvo nespočíva len v znečistení vodných zdrojov plynom, ale aj rôznymi chemikáliami, ktoré sa na roztrieštenie hornín používajú tak, že sa pod veľkým tlakom pumpujú do zeme. Naviac sa následne z takto rozrušených hornín neuvoľňuje len plyn, ale aj ťažké kovy a rádioaktívne látky.
Doprava plynu z Ameriky je zatiaľ nereálna aj kvôli obrovským investíciám do plynových tankerov, kompresorových staníc, atď. Množstvo, ktoré by boli tankermi doviesť je len malá bublina, ktorá určite nedokáže nahradiť dodávky z Ruska. Zastavený plyn by bol pre Európanov katastrofa. Črtá sa teda, že sa opäť chystá niečo proti nám, čo už je ale oveľa horšie, ako doterajšie sankcie, ktoré poškodili len nám, pretože ostatní si spokojne obchodujú a ešte na náš úkor.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: