Obsah fóra Diskusne forum humanistov

Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Voľba prezidenta Slovenskej republiky v roku 2019

Lemmy
Zaslal: Ut január 08, 2019 8:19 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7041 Bydlisko: Mám.
Skeptik napísal(a):
Lemmy napísal(a):

Dnes máme demokraciu. Kandidátom na prezidenta môže byť ktokoľvek, kto spĺňa zákon. A ľud vo voľbách sa vyjadrí, kto bude prezidentom.

Je to celé až veľmi tragické, aby som tomuto zriadeniu mohol dať prívlastok demokratické. Na každom kroku totiž vidím výsmech demokracii.
Napr.:
Bugár chce byť tiež prezidentom a kritizuje iných, že ich nominujú strany. On je teda typický "nestrannícky" kandidát. Celý život je v strane. Valam
Kiska ide vyberať z 18 kandidátov 9 do ústavného súdu. Aká je pravdepodobnosť, že ten, kto vždy jedáva jablká a neznáša hrušky, si z naservírovaných deviatich jabĺk a deviatich hrušiek vyberie hrušku?
Podobne je to aj vo voľbách do parlamentu. ľuďom sa ukáže nejaké ovocie, čo si majú vybrať, ale všetko sú jablká. Ľudí ale presvedčia, že polovica je hrušiek.

A ako si ty predstavuješ demokraciu?

Zaslal: St január 09, 2019 5:36 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1014
Lemmy napísal(a):

Každé zriadenie má svoju hierarchickú štruktúru. Problém demokracie je ten, že by si mali byť všetci rovní, ale pritom uznávať a poslúchať nimi volené autority s hierarchickou štruktúrou. To je možné len keď sú ľudia čestní. Demokracia s nečestnými nie je možná, pretože keď tí na nižšom stupni vidia, že vrchnejší sú nečestní, nemôžu ich uznávať za svojich vodcov. Nastáva rozpor a tým aj rozklad spoločnosti. Vyššie postavení by mali byť určite na morálne vyššej úrovni, tak by sa demokracia ako tak držala. Teraz sa deje ale pravý opak, tí, čo sú vyššie sú nemorálnejší a nedá sa im veriť.
Wiliam Caxton povedal:" Muž, ktorý sám sa nezastane svojej pravdy, ale cestu väčšiny si opatrne a zbabelo volí, mal by sa ponáhľať do hrobu a zostať tam navždy."
Ja ten výrok trocha upravím. "Nečestný muž by sa mal ponáhľať do hrobu a zostať tam navždy."

Zaslal: St január 09, 2019 6:13 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Lemmy napísal(a):

Každé zriadenie má svoju hierarchickú štruktúru. Problém demokracie je ten, že by si mali byť všetci rovní, ale pritom uznávať a poslúchať nimi volené autority s hierarchickou štruktúrou. To je možné len keď sú ľudia čestní. Demokracia s nečestnými nie je možná, pretože keď tí na nižšom stupni vidia, že vrchnejší sú nečestní, nemôžu ich uznávať za svojich vodcov. Nastáva rozpor a tým aj rozklad spoločnosti. Vyššie postavení by mali byť určite na morálne vyššej úrovni, tak by sa demokracia ako tak držala. Teraz sa deje ale pravý opak, tí, čo sú vyššie sú nemorálnejší a nedá sa im veriť.
Wiliam Caxton povedal:" Muž, ktorý sám sa nezastane svojej pravdy, ale cestu väčšiny si opatrne a zbabelo volí, mal by sa ponáhľať do hrobu a zostať tam navždy."
Ja ten výrok trocha upravím. "Nečestný muž by sa mal ponáhľať do hrobu a zostať tam navždy."

Hovoríš o probléme, ale to nie je problém. Ty si vymýšľaš, lebo tak to je, že všetci voliči sú si rovní. A majú aj svoje autority. Zastupiteľská demokracia je práve o tých autoritách. To, že sú nečestní ľudia, to je zase len vec voličov. Ak volia nečestných, majú, čo chcú. Zbytočne znásilňuješ význam slova demokracia.

Zaslal: St január 09, 2019 11:14 pm Odpovedať s citátom
Leonid Chovanec sa opäť tlačí do politiky. Je mi ho tak ľúto. Nemá žiadnu podporu, ale ja som citlivý na pravopis, a myslím si, že on by Slovensku narobil viac hanby ako Kiska, či predošlí prezidenti.
Leonid Chovanec napísal(a):
Vážení priatelia, občania SR som obyčajný človek, ako každý jeden z Vás. Občan zo stedo spodnej vrstvy, ktorý nemá financie na sponzorovanie svojej kampane, nemám sponzorov, nestojí za jeho chrbtom žiadna politická strana, či hnutie, žiaden oligarcha, alebo Zväzok ŠTB. Nemám, ako dať o sebe vedieť, len cestou priateľov, pretože nemám financie na bilboardy, reklamné letáky atď, aby som mohol o sebe dať vedieť. Do televízie si zavolajú len vysoko postavených ľudí, aby im zvyšovali preferencie a hlasy do volieb. Takže Vás chcem poprosiť, ak mate záujem zmeniť život v tejto krajine, pridajte sa ku mne a dajte mi svoj hlas, pretože to sám bez Vás nedokážem.

Nezvládol by funkciu prezidenta. Nemá žiadnu politickú históriu. Nemá peniaze na kampaň. Ako chce osloviť aspoň milión občanov?

Zaslal: St január 09, 2019 11:17 pm Odpovedať s citátom
O Chovancovi informujem, ale koľko z aspoň milióna občanov vie o tomto fóre? Mizerne málo. Ani humanistov nezaujíma.

Zaslal: Po január 14, 2019 4:49 pm Odpovedať s citátom
Predseda parlamentu 10. 1. 2019 svojím rozhodnutím určil termín konania prvého kola prezidentských volieb na sobotu 16. marca 2019 a druhého kola prezidentských volieb na sobotu 30. marca 2019. Rozhodnutie o vyhlásení termínov prezidentských volieb je zároveň dnešným dňom zverejnené v Zbierke zákonov SR.

Funkčné obdobie prezidenta SR Andreja Kisku uplynie 15. júna 2019.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut január 15, 2019 3:53 am Odpovedať s citátom
Ľutujem poslancov NR SR, ktorí dali podpis Martinovi Daňovi. Poslanci a poslankyne, ktorí mu dali svoj podpis, prispievajú k tomu, aby sa prezidentské voľby stali fraškou, divadlom. Poslanci zneucťujú prezidentský úrad.

Pozri: Martin Daňo je pokrytec.

Zaslal: So január 19, 2019 12:15 am Odpovedať s citátom
Parlamentné listy napísal(a):
Bugár o prezidentských voľbách: Problémom je, že témy určujú novinári.

Problémom Bugára je, že nemá témy.

Zaslal: Ut január 22, 2019 4:56 pm Odpovedať s citátom
Ďalšia kandidátka na prezidentku: Bohumila Tauchmannová.

Zaslal: Ut január 29, 2019 9:28 am Odpovedať s citátom
Ľudovít Košík napísal(a):
Takže už dnes je možné takmer s istotou povedať, že ani piaty prezident Slovenskej republiky nebude kresťan, uplatňujúci hodnoty, ktoré priniesol Kristus.

Prezidenta budem voliť podľa svojho svedomia.

Zaujímavý názor, ale všetci doterajší prezidenti boli rímskokatolíckeho vierovyznania, členovia Rímskokatolíckej cirkvi.

Takže tak!

Aj milióny kresťanov na Slovensku volí podľa svojho svedomia.

Ale Košík nemá na to, aby kritizoval milióny kresťanov.

Zaslal: Pi február 01, 2019 9:01 pm Odpovedať s citátom
Radovan Znášik zatúžil byť prezidentom, aj vyzbieral dostatok podpisov od občanov, ale nerozmýšľal. Nemá 40 rokov. Ako je možné, že chcel by byť prezidentom, a ani nepozná Ústavu SR?

Ouch

A občania, ktorí mu dali podpis (súhlas), tiež nerozmýšľali, že komu dávajú podpis. A potom nariekame, ako hlúpo dopadli voľby.

Zaslal: Pi február 01, 2019 9:03 pm Odpovedať s citátom
Svoju kandidatúru pôvodne ohlásila aj podnikateľka Gabriela Drobová, no vo štvrtok oznámila, že síce získala potrebných 15-tisíc podpisov, ale kandidovať nebude.

Zaslal: Ut február 26, 2019 2:04 pm Odpovedať s citátom
Bude Zuzana Čaputová prvou prezidentkou?

Pre Slovensko by to bolo veľmi dobré, keby sme už konečne mali prezidentku.

Na základe prieskumu vypracovaného agentúrou Median exkluzívne pre RTVS, ktorého sa v dňoch 11. až 23. februára 2019 zúčastnilo 1 002 respondentov, Zuzana Čaputová skončila na prvom mieste, a to s počtom hlasov 23,3 %. Na druhom mieste sa umiestnil Maroš Šefčovič so ziskom 20,5 % hlasov.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Po marec 11, 2019 4:25 pm Odpovedať s citátom
Zuzana Čaputová napísal(a):
„Myslím, že volanie po súcite, ľudskosti a spravodlivosti je niečím, čo nás spája. Chcem osloviť všetkých – Slovákov, Maďarov, Rusínov, Rómov, liberálov, konzervatívcov, veriacich aj neveriacich.“

Zaslal: Po marec 11, 2019 6:28 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1014
Lemmy napísal(a):
Zuzana Čaputová napísal(a):
„Myslím, že volanie po súcite, ľudskosti a spravodlivosti je niečím, čo nás spája. Chcem osloviť všetkých – Slovákov, Maďarov, Rusínov, Rómov, liberálov, konzervatívcov, veriacich aj neveriacich.“

Odkiaľ sa teda berie všetka tá nespravodlivosť, nenávisť, keď všetkých spájajú údajne len ušľachtilé ciele? Jedno sa hovorí a druhé sa koná, zvlášť dobre je tento rozdiel vidieť pred a po voľbách. Jeden pekný motivačný slogan hovorí: " Postav dom, zasaď strom a sploď syna." V skutočnosti ako keby sa ľudia ale riadili iným, sloganom: " Zvaľ niekomu dom, vyrúb strom a zabi niečieho syna". U mnohých je to žiaľ praktizované naviac ešte v množnom čísle. Negatívna bilancia mnohých ľudí je obrovská. Dokáže to znegovať pár jedincov, ktorí naozaj z hĺbky svojho srdca myslia a konajú len dobro? Určite nie.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 4 z 6
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: