Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Vláda zabudla, že nevládne farskej republike

Lemmy
Zaslal: Pi január 25, 2019 10:57 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7169 Bydlisko: Mám.
Vláda Petra Pellegriniho zabudla, že nevládne farskej republike

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k návrhu ministerstva spravodlivosti, aby novým účastníkom medzirezortného pripomienkového konania bola Konferencia biskupov Slovenska.

Pozri: Vláda Petra Pellegriniho zabudla, že nevládne farskej republike.

Zaslal: Pi január 25, 2019 11:12 am Odpovedať s citátom
Štát przní sekulárne hodnoty. Minister Gál za stranu MOST – HÍD sa chystá pošliapať Ústavu SR. Ide ju prerobiť na toaletný papier.

Dobre, podľa sčítania je na Slovensku dajme tomu 3 347 277 (62 %) katolíkov (RKC), ktorých politbyro sa nazýva KBS. Lenže štát výdatne a vytrvalo ignoruje 2. najpočetnejšiu skupinu obyvateľstva, ktorej štát prisúdil nie veľmi lichotivý výraz „bez vyznania“. Takých občanov je dajme tomu 725 362 (13,4 %). Až potom nasledujú evanjelici s 5,9 %. Ako keby humanisti na Slovensku nemali nejaké vyznania. Napríklad vyznanie lásky muža milovanej žene. Loveya To, že na Slovensku je kresťanská hegemónia, ešte neznamená, že je kvôli tomu nutné znásilňovať Ústavu SR, čiže pošliapavať demokratické hodnoty.

Takže, štátni byrokrati, zamyslite sa nad touto informáciou. Štát takto s KBS bude diskriminovať 2. najpočetnejšiu skupinu obyvateľstva.

Vyzývam voličov z 2. najpočetnejšej skupiny obyvateľstva na bojkot vo voľbách pre súčasné vládne strany SMER – sociálna demokracia, MOST – HÍD a Slovenská národná strana. Odmietnite kandidátov na prezidenta z menovaných strán!!!

Pokiaľ občania nedajú najavo svoje znepokojenie, že štátni byrokrati idú przniť Ústavu SR, tak potom sa nečudujte, že sa raz zobudíte vo farskej republike. Náboženstvá nám tak prerastú cez hlavy, že budete plakať, v akom štáte žijete. Budú vám kibicovať do vášho súkromia, do vašich osobných slobôd!

Zaslal: Ne január 27, 2019 2:11 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 15 marec 2011 Príspevky: 69
Prosím zdieľajte a pridajte sa k verejnej výzve ministrovi spravodlivosti Gálovi, aby sa Konferencia biskupov (KBS) nestala stálym účastníkom medzirezortného pripomienkového konania, cez ktoré prechádzajú návrhy zákonov: www.ludskeprava.sk/kbsnie2019
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne január 27, 2019 3:21 pm Odpovedať s citátom
Už je to uverejnené.

Biskupi nemajú v pripomienkovaní zákonov čo hľadať. Napíšte ministrovi!
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TvojOponent
Zaslal: Ne január 27, 2019 3:35 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1763
Lemmy napísal(a):
Už je to uverejnené.

Biskupi nemajú v pripomienkovaní zákonov čo hľadať. Napíšte ministrovi!

Prečo by v pripomienkovom konaní nemali čo hľadať biskupi? Do pripomienkového konania môže vstúpiť ktokoľvek.
Vy ste nevedeli, Lemmy? Very Happy

Zaslal: Ne január 27, 2019 11:25 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Prečo by v pripomienkovom konaní nemali čo hľadať biskupi? Do pripomienkového konania môže vstúpiť ktokoľvek.
Vy ste nevedeli, Lemmy? Very Happy

To vie zrejme každý, že ktokoľvek môže pridať pripomienku. Len je rozdiel, či pridá občan alebo orgán spomenutý v paragrafe.
Citácia:
Pripomienkové konanie k návrhu zákona sa uskutočňuje aj s vyššími územnými celkami, Združením samosprávnych krajov SK 8, Združením miest a obcí Slovenska, Úniou miest Slovenska, hlavným mestom Slovenskej republiky Bratislavou, mestami, ktoré sú sídlom kraja a s Konferenciou biskupov Slovenska a ďalšími orgánmi a inštitúciami…

Nevidím dôvod na porušovanie Ústavy SR, aby štát takýmto spôsobom protirečil zákonu, že štát sa neviaže na náboženstvo. Štát nemôže ani diskriminovať, ani zvýhodňovať nejakú náboženskú organizáciu. Navyše, táto organizácia je zložená len z mužov. Taká organizácia nemôže byť právne ukotvená v tomto zákone.

Zaslal: Ne január 27, 2019 11:59 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1763
Very Happy To chcú sekulárni humanisti rozhodovať aj o druhu pohlavia v rozkroku KBS? A nevidíte v tom diskrimináciu? Stále viac sa myslením približujete k ŠTB. Je autonómnym právom RKC, kto tvorí KBS. Viem, že Vy ako odchovanec eštébákov toto sotva prehltnete...

Najlepší spôsob ako tento problém obísť je, aby každý zákon bol predkladaný až po verejnej diskusii. Tá by dávala príležitosť pripomienkovať akýkoľvek zákon komukoľvek. Vrátane klubov záhradkárov bez vyznania.

Ďalej ste opomenuli zverejniť žiadosť KBS o účasť v takom orgáne. Len ponuku Pellegriniho. Je to akokeby som vám ponúkol účasť v teroristickom komande a vzápätí by vás všetci obviňovali z terorizmu. (Nádejám sa, že toto jednoduché podobenstvo aj pochopíte, i keď logika nie je Vaša silná stránka).

Zaslal: Po január 28, 2019 12:26 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Very Happy To chcú sekulárni humanisti rozhodovať aj o druhu pohlavia v rozkroku KBS? A nevidíte v tom diskrimináciu? Stále viac sa myslením približujete k ŠTB. Je autonómnym právom RKC, kto tvorí KBS. Viem, že Vy ako odchovanec eštébákov toto sotva prehltnete...

Najlepší spôsob ako tento problém obísť je, aby každý zákon bol predkladaný až po verejnej diskusii. Tá by dávala príležitosť pripomienkovať akýkoľvek zákon komukoľvek. Vrátane klubov záhradkárov bez vyznania.

Ďalej ste opomenuli zverejniť žiadosť KBS o účasť v takom orgáne. Len ponuku Pellegriniho. Je to akokeby som vám ponúkol účasť v teroristickom komande a vzápätí by vás všetci obviňovali z terorizmu. (Nádejám sa, že toto jednoduché podobenstvo aj pochopíte, i keď logika nie je Vaša silná stránka).

Pýtaš sa: Len z mužov? OK, síce si sa vyjadril hrubo, veď si kresťan, tak mi povedz koľko má KBS biskupiek. A opäť táraš nezmysly. Nikto KBS neprikazuje, aké má mať zloženie. Je to ich vec. Len bolo povedané, že ide o orgán zložený z mužov, nič viac. Všetko ostatné sú tvoje falošné fantázie.

Hovoríš, že klub záhradkárov bez vyznania? Čiže menuj nejaký klub záhradkárov s vyznaním. Aké majú v klube vyznanie? Vyznanie Veľkého kalerábu? Laughing

Neuvažoval si nad tým, že navštíviš svojho lekára, a budeš žiadať výmenu liekov? Že tie terajšie, čo užívaš, ti nerobia dobre, lebo zisťuješ, že na fórum píšeš bludy. Twisted Evil

Lebo nie je dobre, ak často píšeš bludy. Šetri sa!

Zaslal: Po január 28, 2019 1:19 am Odpovedať s citátom
Erich Mistrík napísal(a):
Žiadna náboženská viera v tomto štáte nie je oficiálnou vierou, ale je súkromnou vecou občana. Nemôže byť dôvodom na aktivitu štátu, lebo „SR sa neviaže...“.

Združenie veriacich občanov preto nemôže byť súčasťou oficiálnych štruktúr štátu, ktoré by mali povinne pripomienkovať návrhy zákonov. Združenie veriacich občanov je záujmovým združením ľudí, ktorí v niečo veria a prihlasujú sa k nejakým aktivitám.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: