Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Vyjadrenia kresťanov

Skeptik
Zaslal: So november 10, 2018 9:13 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 972
Lemmy napísal(a):
Johanides napísal(a):
Človek nežije na zemi len raz, ale prichádza na ňu viackrát. To nie je teória, ale realita.

Asi myslel kozmonautov. Tí naozaj prichádzajú na Zem viackrát. Možno by sa to dalo povedať aj o cestujúcich v lietadlách. Laughing
Ak by sme ale zobrali jeho tvrdenie, že sa viackrát narodil a prišiel na Zem, tak si jeho mozoček z tých predchádzajúcich návštev nezachoval ani máčny mak vedomostí, čiže aj nulové spomienky. Dá sa povedať, že nemá ani zrnko faktu o jeho údajných predchádzajúcich životoch. johanides je teda obyčajný gágaj a táraj. Niektorí tak prežívajú započuté historické udalosti, že sa do nich vžijú, ako keby aj oni boli ich súčasťou. Ťažké scény z minulosti o ktorých sa dozvedeli v nich prebúdzajú rôzne traumy. To sa stáva mnohým, keď pozerajú napr. nejaké horory, že sa im to prenesie do snov a nakoniec aj v bdelom stave ich mozoček na tom pracuje a mix vnemov je na svete ako zážitok z minulého života.

Zaslal: So november 10, 2018 9:51 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6926 Bydlisko: Mám.
Presne tak, Skeptik.
Johanides je na Eru .

Zaslal: So november 24, 2018 4:13 am Odpovedať s citátom
pskakal2 napísal(a):
Kto jediný dokáže kontrolovať migráciu?
24. novembra 2018 3.01 h, Biblia, budúcnosť, história, podivuhodný, príroda, rozprávky, Stvorenie, veda, zázraky, život, zjavenia

Celým svetom sa dnes ženie ničivá víchrica a jej meno je – MIGRÁCIA! Vády ju nielenže nedokážu kontrolovať, ale sú tak bezohľadní k občanom svojich krajín, že si myslia, že ju okrem kontroly dokážu využiť na svoje vlastné osobné ciele! Zlyhávajú na celej čiare, pretože nielenže ju nedokážu kontrolovať, ale vôbec nepočítajú so silami, ktoré sú od nich ďaleko väčšie a ženú celé ľudstvo do biblického Armagedonu! Ale to je pre väčšinu ľudstva, vrátane ich vodcov absolútna neznáma! Neznáma, lebo jej neveria napriek množeniu dôkazov a faktov a potom, ak by ju chceli pochopiť, museli by sa pokoriť a úprimne, poctivo priznať, že na to nemajú! Jediný, kto dokáže absolútne a dokonale kontrolovať migráciu živých tvorov, vrátane ľudstva je ich Stvoriteľ! Ale ani detailné vedecké štúdium migrácie vtákov a iných živočíchov ich až dodnes nepoučilo! Veľká hanba na nich!

A aký má tento chudák problém? Veď migráciu riadi a kontroluje sám Stvoriteľ (jeho názor). Kritizuje svojho boha? Toto je schizofrénia jeho náboženskej viery.

Zaslal: Po november 26, 2018 11:19 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 03 november 2018 Príspevky: 18 Bydlisko: Na Borku 1623 Jirkov
A to netvrdí, že za tu migraci může satan?

PS:

To jak se hádáte s Medeou už nečtu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť WWW stránky autora
Lemmy
Zaslal: Ut november 27, 2018 7:07 am Odpovedať s citátom
Tonda.Vlas napísal(a):
A to netvrdí, že za tu migraci může satan?

PS:

To jak se hádáte s Medeou už nečtu.

Nevšímaj si moje pletky s Medeou. Mám na to čas, tak s ňou dokážem viesť polemiku.

Inak, aký satan? Pskakal2 sa jednoznačne vyjadril: „Jediný, kto dokáže absolútne a dokonale kontrolovať migráciu živých tvorov, vrátane ľudstva je ich Stvoriteľ!“

Takže netvrdí, že za to môže satan, lebo tvrdí, že za to môže Stvoriteľ.

Mne len nejde do hlavy, prečo sa nesťažuje na Stvoriteľa. Alebo prečo to nepovie Stvoriteľovi. Má strach zo Stvoriteľa? Čo je to za veriaceho?

Zaslal: Ut november 27, 2018 7:13 am Odpovedať s citátom
Martin Hanus napísal(a):
Je čas, aby sa zjednotili kresťanské a občianske sily.

Čiže sú kresťania a sú občania. Hanus sa vlastne vyjadril, že kresťania nie sú občania. Razz

Archív.

Zaslal: St november 28, 2018 5:25 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Martin Hanus napísal(a):
Je čas, aby sa zjednotili kresťanské a občianske sily.

Čiže sú kresťania a sú občania. Hanus sa vlastne vyjadril, že kresťania nie sú občania. Razz

Archív.

Asi je jeho myslenie poznačené minulosťou, keď mal napr. niekto cirkevný sobáš, alebo občiansky. Občiansky sobáš mali ateisti a komunisti. Teda zrejme volá po zjednotení kresťanov s komunistami a ateistami. Vyzerá to ako totálna hlúposť a aj to ňou je.
Chcel by som ho teda vidieť, keď by mu komunisti zakázali chodiť do kostola, čo by robil. On ale zrejme uvažuje o tej možnosti, že by boli pri moci kresťania a do kostola by museli chodiť komunisti a ateisti. Nádherná predstava kresťana. Nie je to ale snaha o diktatúru z úst kresťana?

Zaslal: Št november 29, 2018 8:00 am Odpovedať s citátom
Kresťanstvo je diktatúrou, totalitou, už len tým, že kresťania tvrdia, že je len jeden boh. A ako naschvál, práve ten ich. A žiadny iný. Hinduisti alebo polyteisti sú oproti nim liberáli. Laughing

Zaslal: Št november 29, 2018 6:25 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Kresťanstvo je diktatúrou, totalitou, už len tým, že kresťania tvrdia, že je len jeden boh. A ako naschvál, práve ten ich. A žiadny iný. Hinduisti alebo polyteisti sú oproti nim liberáli. Laughing

Ktovie prečo sa tak rýchlo ozvali aj katolíci. Zrejme chcú kuť železo, kým je horúce. Viď nasledujúca stránka:
Citácia:
https://www.svetlosveta.sk/slider/antisemitizmus-antikatolicizmus.html
"Ak to Danko myslí vážne, že chce eliminovať prejavy nenávisti v spoločnosti, nestačí začať a skončiť len pri definícii antisemitizmu. Treba ju rozšíriť o definíciu nenávisti voči komukoľvek.
Preto nezatvárajme si oči pred zlom namiereným proti všetkým a vtedy aj ten boj bude hodnoverný a účinný. Prijmime preto pri definícii antisemitizmu aj definíciu antikatolicizmu."

Tak podľa všetkého už bude treba trestať každého, pretože každý nemá niekoho rád. Niekto je proti semitom, niekto proti katolíkom, iný proti evanjelikom, niekto proti jehovistom, atď. Teda na každého treba ušiť zákon, podľa ktorého bude možné trestať. Nejaké grémium už potom rozhodne a nejaký zákon, ktorý prestúpil sa určite v takom množstve predpisov nájde. Len som si nie istý, či tam potom nebudú aj zákony, čo budú postihovať tých, čo sú proti vojne a aj antifašistov.
Však sa nemusí podariť odsúdenie na prvý krát, ako to vidíme v prípade Harabína, keď už 14 útokov odrazil , dokázal sa ubrániť proti nespravodlivým a krivým obvineniam a štát mu z našich dní vyplatil tučné odškodné. Nuž nie každý je zbehlý právnik a niekoho dostanú na prvý pokus. Smutné je to, že tí, čo ho žalovali v mene štátu neboli postihnutí zaplatením ani najmenšej pokuty. To môže byť ale nekonečný príbeh s obrovským odškodným na úkor daňových poplatníkov, kým to do rúk nedostane nejaký "spravodlivý" sudca a nakoniec ho odsúdia. Keď sa už teraz dejú takéto neprávosti, čo potom, keď bude trestný zákon rozšírený o rôzne antipostihy.

Zaslal: Št november 29, 2018 11:15 pm Odpovedať s citátom
Citácia:
Prijmime preto pri definícii antisemitizmu aj definíciu antikatolicizmu.

Akí sú namyslení. Pokojne mohol autor písať: aj antiateizmu, aj antihumanizmu (podľa IHEU), aj antifašizmu, aj antikomunizmu, aj aj aj… aj anti-všetkých ideológií.

Zaslal: So december 01, 2018 4:00 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Akí sú namyslení. Pokojne mohol autor písať: aj antiateizmu, aj antihumanizmu (podľa IHEU), aj antifašizmu, aj antikomunizmu, aj aj aj… aj anti-všetkých ideológií.

Taká ľudská spoločnosť, kde by neexistovalo nejaké anti neexistuje. lebo s anti sa všetko dáva do rovnováhy. Takú úlohu by mali robiť aj zákony a naprávať krivdy. Keď je ale nerovnovážne rozdelenie mocenských pozícií v spoločnosti, dochádza aj k deformáciám zákonov.
Každý zákon by mal byť spravodlivý a nikoho by nemal zvýhodňovať. Ako pri deľbe peňazí. Pol na pol. Keď si ale niekto chce prisvojiť 99% práva a inému omrvinku, tak taký zákon je nespravodlivý, diktátorský. Keď sa k tomu ešte pripojí nespravodlivý sudca, ktorý tiež rozhoduje od buka do buka tak, že niekomu "nadelí" a iného omilostí, potom je rozhodovanie podľa zákona horšie, ako keď si ľudia sami medzi sebou urovnávajú spory tzv. samojustíciou. Zákon vo väčšine prípadov slúži mocným a teda podľa toho sa aj prijímajú. Kto je pri moci si tvorí svoje, aby "spravodlivo " nadeľoval. "Správne" zákony naviac umocňujú moc a s umocnenou mocou klesá aj spravodlivosť pre oponentov, spravodlivé udeľovanie trestov a odmien. Preto tak všetci bažia po moci. Veď aké to mali v minulosti krásne, keď sa pred nimi ľudia triasli, keď rozhodovali medzi životom smrťou. Meniť hranice v zákone až tak, že sa z nich stanú hranice na upaľovanie ľudí, to niektorých mocipánov veľmi baví.

Zaslal: So december 01, 2018 6:36 pm Odpovedať s citátom
Zažili sme to v 50. rokoch minulého storoči, keď komunisti prevzali moc, a rozhodli len o jednej mocenskej ideológii. Všetky ostatné, anti- neanti-, boli nemilosrdne odstránené. Až tak, že komunisti vraždili aj komunistov z vlastných radov. Len aby toto opäť nenastalo!

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 5 z 5
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Pridať novú tému

Prejdi na: