Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Hitler ako údajný kresťan

Lemmy
Zaslal: Ne november 11, 2018 1:05 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6923 Bydlisko: Mám.
Toto som nevedel, že nejaký nábožný človek to napíše aj v knihe, že Hitler je v nebi. Rolling Eyes
Kntsz napísal(a):
Zaznieva tu názor, že ak niekoho zabijeme, tak mu vlastne urobíme dobre.

Tento názor rozvinul N. D. Walsch v knihách Hovory s Bohom. Walsch je považovaný za jedného z reprezentantov New Age.

V týchto svojich výsostne komerčných knihách to dotiahol do takej „dokonalosti“, že prehlásil, že aj Hitler je v Nebi, lebo len plnil vôľu Božiu a ľuďom, ktorým „umožnil“ predčasnú smrť, a teda návrat k Bohu, vlastne urobil dobre.

Zaslal: Ne november 11, 2018 2:23 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 971
Lemmy napísal(a):
Toto som nevedel, že nejaký nábožný človek to napíše aj v knihe, že Hitler je v nebi. Rolling Eyes
Kntsz napísal(a):
Zaznieva tu názor, že ak niekoho zabijeme, tak mu vlastne urobíme dobre.

Tento názor rozvinul N. D. Walsch v knihách Hovory s Bohom. Walsch je považovaný za jedného z reprezentantov New Age.

V týchto svojich výsostne komerčných knihách to dotiahol do takej „dokonalosti“, že prehlásil, že aj Hitler je v Nebi, lebo len plnil vôľu Božiu a ľuďom, ktorým „umožnil“ predčasnú smrť, a teda návrat k Bohu, vlastne urobil dobre.

Rozširovanie takého názoru, že keď niekoho zabijeme, tak mu vlastne pomôžeme do raja je veľmi nebezpečné, pretože je to podpora vraždenia. Takú filozofiu zastávajú aj iné náboženstvá na ospravedlnenie vraždenia. Asi teda v raj vôbec neveria, pretože kto by chcel byť v raji so svojím vrahom, ktorý ho pred zavraždením ešte mučil? Svedčí to o chorom myslení týchto ľudí u ktorých by som nevylúčil ani ich psychopatické sklony.
Ľudia snívajú o raji, pritom si ani len nevedia domyslieť, ako by ten raj fungoval. Raj je vlastne výmysel nedokonalého mozgu. Je to ako keď sa jeden chlap sťažuje inému: "Moja žena nevie čo chce a neprestane revať, kým to nedostane."

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 10 z 10
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Pridať novú tému

Prejdi na: