Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Zbierka náboženských nezmyslov

Lemmy
Zaslal: Ut september 25, 2018 6:57 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6925 Bydlisko: Mám.
pskakal2 napísal(a):
Večná rozprávka pre inteligentné bytosti!
24. septembra 2018 23:39; Biblia, budúcnosť, história, podivuhodný, rozprávky

Jedna spisovateľka definuje rozprávky ako príbehy, ktoré majú v živote detí (ale aj dospelých v prípade vedecko populárnych žánroch ap.) výnimočné a nezastupiteľné miesto. Umožňujú im vstup do nových svetov, vyvolávajú v nich pocity pohody, alebo varovania v prípade zla, ktoré posilňujú dôveru a istotu! Slovenský slovník čiastočne definuje rozprávku ako vymyslený príbeh, obyč. zo života neskutočných bytostí, plný neuveriteľných príhod…o niečom mimoriadne krásnom, príjemnom ap…Okrem týchto definícií ľudia sa môžu dívať na rozprávky zo svojho osobného názoru.

Ako môžu pomôcť rozprávky a príbehy deťom a dospelým pri poznávaní skutočného sveta a vzdelávať ich v tom naklepšom spôsobe života? Zoberme si tú Najväčšiu a Najznámejšiu rozprávku (v mysliach neveriacich) v ľudskej spoločnosti a pozrime sa bližšie na jej večné príklady v živote Božich inteligentných bytostí, tak nebeských anjelov ako pozemských ľudí. Aj keď Adam bol stvorený pred 6 043 rokmi a na ukončenie tejto Naj Rozprávky chýba ešte 1 000 rokov, v porovnaní s večnosťou 7 000+ rokov jej trvania bude ako len neskutočný sen – Rozprávka na vzdelávanie inteligentných bytostí!

Zaslal: Po október 15, 2018 3:23 pm Odpovedať s citátom
Johanides napísal(a):
No a tento istý princíp funguje aj vo vzťahu k Stvoriteľovi, ktorého súcnosť vyžaruje, alebo vzhľadom k nášmu príkladu o rozhlase vysiela na celkom konkrétnej a špecifickej frekvencii. Každý, kto chce zachytiť jeho vyžarovanie, alebo vysielanie, sa jednoducho musí naladiť na rovnakú vlnovú dĺžku. To však ale zároveň znamená, že každý jedinec, ktorý nie je schopný, alebo ochotný naladiť sa na zodpovedajúcu frekvenciu, nemôže v nijakom prípade jeho vysielanie zachytiť.

A presne toto je prípad materialistov a ateistov, ktorých osobnosť je vnútorne naladená na úplne iné frekvencie, než je frekvencia vysielania Stvoriteľa. Preto celkom logicky jeho vysielanie nezachytávajú.

Avšak na základe toho, že sú oni sami neschopní správne sa naladiť nelogicky tvrdia, že nijaký Stvoriteľ neexistuje. Lebo oni nikdy nijakého Stvoriteľa nevideli, ani nepočuli. Nechcú totiž pochopiť, že hlavná príčina spočíva v nich samotných. V ich osobnej neschopnosti naladenia sa na zodpovedajúcu frekvenciu presne tak, ako je tomu pri rozhlasovom vysielaní. A preto sú presvedčenými ateistami a materialistami.

Takáto je realita, ale aby sme neskončili len pri jej konštatovaní ukážme si, akým spôsobom by sa mohli títo materialisticky a ateisticky poblúdení ľudia dokázať naladiť na zodpovedajúcu vlnovú dĺžku a zachytiť vyžarovanie súcnosti Stvoriteľa, na základe čoho by sami v sebe poznali, že skutočne existuje.

Absolútne prvým a zásadným krokom je vôbec pripustenie reality existencie Stvoriteľa. Lebo ak napríklad pre porovnanie už v zásade neveríme, že existuje nejaký slovenský rozhlas s veľkým množstvom pracovníkov, ktorý vysiela dvadsaťštyri hodín denne, potom si ani nekúpime rozhlasový prijímač. Potom sa ani nenaladíme na frekvenciu slovenského rozhlasu, takže si nikdy v živote nijaké jeho vysielane nevypočujeme.

Absolútne prvou podmienkou je teda pripustenie možnosti, že Stvoriteľ existuje. A keď už teda túto možnosť v zásade striktne neodmietame, druhou podmienkou je zaobstaranie rozhlasového prijímača.

S tým si však nemusíme robiť starosti, pretože oným prijímačom je naša vlastná osobnosť. Sme ním my samotní, konkrétne naše vedomie. A keďže tento druh rozhlasového prijímača vlastní automaticky každý z nás, zostáva už len jeho naladenie na zodpovedajúcu vlnovú dĺžku. Jeho naladenie na zodpovedajúcu frekvenciu.

Otrasné nezmysly vedia nábožní tárať.

Musíš najprv zo seba spraviť idiota, teda uveriť, že boh existuje, a potom sa ti možno podarí naladiť na božiu frekvenciu.

Ouch

Toto je však základná logická chyba, ak sa najprv požaduje, aby si uveril, že boh existuje. Lebo, akonáhle uveríš, že existuje, už si nábožný.

Dobrý trik, ale Johanides je trápny kúzelník.

Zaslal: Po október 15, 2018 3:59 pm Odpovedať s citátom
J-man napísal(a):
Atheizmus je najrychlejsie sa siriace nabozenstvo na svete.

Zaslal: Po október 15, 2018 4:39 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 972
Lemmy napísal(a):

Musíš najprv zo seba spraviť idiota, teda uveriť, že boh existuje, a potom sa ti možno podarí naladiť na božiu frekvenciu.

Ouch

Toto je však základná logická chyba, ak sa najprv požaduje, aby si uveril, že boh existuje. Lebo, akonáhle uveríš, že existuje, už si nábožný.

Mnohí veriaci povedali: "Keď som spoznal boha...".
Tragické na tom je, že vlastne žiadneho boha nespoznali, ale trpia nejakým sebaklamom a myslia si, že prišli na to, kto je a aký je boh. Je to vlastne len ich domýšľanie si.
Ich vyjadrenie by teda po správnosti malo znieť: "Keď som si myslel, že som spoznal boha...".

Zaslal: Po október 15, 2018 4:43 pm Odpovedať s citátom
Áno, ale aj tak si myslím, že v tejto veci si vymýšľajú. Len chcú pôsobiť vierohodnejšie.

Zaslal: Po október 15, 2018 4:49 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Áno, ale aj tak si myslím, že v tejto veci si vymýšľajú. Len chcú pôsobiť vierohodnejšie.

Je to podobné, ako s nejakým hladným na pustom ostrove. Keď už nemá jedlo, tak si ho aspoň predstavuje. Predstaví si plný stôl jedla a hneď je "nasýtený". Na chvíľu to zaberie, ale realita ho aj tak dobehne.

Zaslal: Ut október 16, 2018 11:25 pm Odpovedať s citátom
Jessica napísal(a):
Nonsens a nechápačka. . .
17. októbra 2018 00:00, Nezaradené, Zo života

Presne dnes, vlastne len celkom nedávno, som sa dozvedela, že jedna moja spolužiačka z vysokej školy, ktorá bola priam nekonečným klbkom energie, prehrala svoj boj so zákernou chorobou. Viem to už asi 3 hodiny a stále nechápem…

Pretože ONA bola proste absolútne iná! Bola mega! Mega bláznivá, mega spontánna, mega veselá, a s tak neuveriteľnou dávkou energie, že radšej som sa jej niekedy ani ja sama neukazovala na oči, aby sa naše energie náhodou nestretli… a nespôsobili na škole požiar. 🙂

Ale teraz vážne… Bola pre mňa NAOZAJ tajným vzorom, alebo možno aj idolom… Samozrejme, nie vo všetkom, ale určite v tom, že treba byť oveľa viac otvorený a vnímavy, a oveľa viac dobrodružný a spontánny. Ak chceme žiť šťastne a naozaj..!

A že na tomto (pozemskom) svete žijeme len raz, a tak by sme mali urobiť maximum pre to, aby sme svoj pozemský čas a všetky svoje schopnosti využili na maximum.

Ona totiž s tou svojou spontánnosťou a divokosťou nemala problém nikdy, v ničom a pred nikým. Dokázala sa postaviť a oponovať hoci aj vedúcemu katedry či profesorovi, ak mala na niečo iný pohľad alebo iný názor. Bola proste MEGA svojská a MEGA originálna. A doteraz nechápem to, čo som sa dozvedela…

Nechápe, lebo je nábožná, čiže hlúpa. Nemám pochopenie pre naivných ľudí. Keď bola chorá na nevyliečiteľnú chorobu, tak si na to musí zvyknúť. Zbytočné sú takéto výlevy. Z jej náboženského pohľadu predsa je už v nebi, tak prečo s tým obťažuje súčasníkov na blogu? Toto je viac choré ako tá jej zákerná choroba!

Je veľmi neľudské tárať o tom, že niekto zomrel na zákernú chorobu, a tváriť sa, že nechápe tomu… že nechápe, že zomrela.

Ani boh jej v utrpení nepomohol!!! Nábožní nech si namýšľajú, že teraz je jej duša v nebi, a nech s tou falošnou ilúziou sú spokojní do konca svojho života.

Zaslal: St október 17, 2018 6:38 am Odpovedať s citátom
Za čo to vlastne ďakujú nábožní bohu (v ktorého existenciu veria)? Za to, že človek zomrel na zákernú chorobu? Nie je to podľa vás choré poďakovanie?

Zaslal: St december 12, 2018 6:01 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Jessica napísal(a):
Nonsens a nechápačka. . .
17. októbra 2018 00:00, Nezaradené, Zo života
A že na tomto (pozemskom) svete žijeme len raz, a tak by sme mali urobiť maximum pre to, aby sme svoj pozemský čas a všetky svoje schopnosti využili na maximum.

Nechápe, lebo je nábožná, čiže hlúpa. Nemám pochopenie pre naivných ľudí. Keď bola chorá na nevyliečiteľnú chorobu, tak si na to musí zvyknúť. Zbytočné sú takéto výlevy. Z jej náboženského pohľadu predsa je už v nebi, tak prečo s tým obťažuje súčasníkov na blogu? Toto je viac choré ako tá jej zákerná choroba!

Je veľmi neľudské tárať o tom, že niekto zomrel na zákernú chorobu, a tváriť sa, že nechápe tomu… že nechápe, že zomrela.

Ani boh jej v utrpení nepomohol!!! Nábožní nech si namýšľajú, že teraz je jej duša v nebi, a nech s tou falošnou ilúziou sú spokojní do konca svojho života.

V niečom mala pravdu, napísala aj racionálne, ale vzápätí napíše, že verí v raj. Mieša sa jej toho teda dosť, má vo všeličom chaos, ale kto by nemal, keď to majú aj v múdrych písmach?
Majú v tom totiž poriadny miš maš. Napríklad: Kto je podľa veriacich vlastne pánom ohňa? V pekle je údajne večný oheň, z čoho by sa dalo usudzovať, že pánom ohňa keď satan. Naproti tomu mnohé texty poukazujú, že pánom ohňa je boh. Napr: boh sa zjavil Mojžišovi v plamennom a horiacom kríku, anjel vyhnal z raja Adama plamenným mečom, prorok Daniel sa modlil v horiacej peci s anjelmi, do ktorej ho vhodili Peržania. Je ale divné, prečo teda smrdia čerti sírou a dymom. Naviac prečo teda upaľovali ľudí údajne posadnutých diablom na hranici, keď diabol vládne ohňu a všetci v pekle sú na oheň zvyknutí. Veď tam údajne horí večný oheň, tak prečo by sa ho teda mali báť? Apropo, večný oheň, trocha silné aj pre slabšie vzdelaných ľudí, totiž málokto verí na perpetuum mobile. Veriaci ale veria, že funguje večný život. Nuž veľa zdaru, ešte dokedy sa chcú trápiť, kým pochopia, že je to nemožné. Keď som bol dieťa, tiež som sníval o vytvorení perpetuum mobile. Je to krásna myšlienka, ale iracionálna, podobne, ako snívať o raji.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 11 z 11
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Pridať novú tému

Prejdi na: