Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Hanba prezidentovi Kiskovi

TvojOponent
Zaslal: Po marec 07, 2016 10:30 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1749
http://humanisti.sk/view.php?nazevclanku=hanba-prezidentovi-kiskovi&cisloclanku=2016030015

Kiska nie je skúsený politik a je pod silným tlakom liberálov - mienkotvornej a vplyvnej sily v EU. Kiska robí to, čo mu Bútora povie. To, čo robí, robí pre imidž SK v marxistickej EU.

Nie som kotlebovec, no tvrdím, že aj temné sily okolo Kotlebu by sa mali nechať verejnej diskusii. To, čo robí Kiska, Chmelár alebo mimovládky, len dodáva silu ĽSNS.

Je zvláštne, že sa považuje za hlavný problém človek, ktorý chce robiť poctivú a šetrnú politiku bez korupcie.

Zaslal: Po marec 07, 2016 10:40 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1749
Keby som chcel byť sarkastický, prízvukoval by som unisono v tejto téme dvoch blogerov - katolíckeho kňaza Lovaša a extrémistického sekulárneho humanistu Paradu.

Ale to nechcem. Uvaha oboch má totiž svoje rozumné základy.
http://www.aktuality.sk/clanok/319682/komentar-karola-lovasa-chyba-pan-prezident/

Zaslal: Št august 30, 2018 4:32 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 901
https://www.webnoviny.sk/prejav-prezidenta-andreja-kisku-pri-prilezitosti-74-vyrocia-snp/
Vybral som časť z prejavu prezidenta Kisku:
"Odmietli sebaklam, že podriadenie sa Hitlerovej Tretej ríši je akousi šikovnou „treťou cestou“ k sebazáchove malého národa a že obetovanie životov židovských či rómskych susedov je prijateľnou cenou za udržanie zdania pokoja uprostred vojnového besnenia."

Zabitých Slovákov nejako vynechali. Ako keby tých neboli udávali a nezomreli aj celé rodiny. Na oslavách SNP takto vynechať spomedzi obetí Slovákov, tak to je veľmi smutné, Neviem, kto písal ten prejav, ale asi ich bolo viac, čo ho čítali a nikomu neprišlo ani na um, že medzi spomenutými obeťami chýbajú a zabudli ich spomenúť. Tak na to nemám slov. Asi by aj politici mali povinne zájsť na niektoré miesto, kde sú hroby obetí a dobre si prečítať ich mená, lebo zrejme tie miesta a osudy ľudí nepoznajú. Je to také nenápadné popieranie, žiaľ toto je beztrestné. Mohli ísť aspoň neďaleko do Kremničky, mali to cestou. Keby každá slovenská obeť, ktorú takto opomenuli z hrobu zapískala, tak by to bol väčší piskot, ako na oslavách SNP.

Zaslal: Št august 30, 2018 6:44 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6737 Bydlisko: Mám.
Skeptik napísal(a):
https://www.webnoviny.sk/prejav-prezidenta-andreja-kisku-pri-prilezitosti-74-vyrocia-snp/
Vybral som časť z prejavu prezidenta Kisku:
"Odmietli sebaklam, že podriadenie sa Hitlerovej Tretej ríši je akousi šikovnou „treťou cestou“ k sebazáchove malého národa a že obetovanie životov židovských či rómskych susedov je prijateľnou cenou za udržanie zdania pokoja uprostred vojnového besnenia."

Zabitých Slovákov nejako vynechali. Ako keby tých neboli udávali a nezomreli aj celé rodiny. Na oslavách SNP takto vynechať spomedzi obetí Slovákov, tak to je veľmi smutné, Neviem, kto písal ten prejav, ale asi ich bolo viac, čo ho čítali a nikomu neprišlo ani na um, že medzi spomenutými obeťami chýbajú a zabudli ich spomenúť. Tak na to nemám slov. Asi by aj politici mali povinne zájsť na niektoré miesto, kde sú hroby obetí a dobre si prečítať ich mená, lebo zrejme tie miesta a osudy ľudí nepoznajú. Je to také nenápadné popieranie, žiaľ toto je beztrestné. Mohli ísť aspoň neďaleko do Kremničky, mali to cestou. Keby každá slovenská obeť, ktorú takto opomenuli z hrobu zapískala, tak by to bol väčší piskot, ako na oslavách SNP.

Čo to trepeš za nezmysly? Spamätaj sa, Skeptik, nehodný používateľ slova skeptik!!! Slovákov predsa spomenul v slove národ. Vari vtedajší štát uzákonil tak ako proti Židom a Rómom nejaký pogrom aj proti Slovákom? Cituj nejaký zákon z tej doby. Prezident predsa v tej vete hovorí o sebaklame, ktorý zrejme aj ty živíš, keď si vystrihol len túto časť z jeho prejavu, a navyše si ju zjavne nepochopil. Celé oslavy SNP sú vlastne pripomínaním padlých, ktorí bojovali proti fašizmu a nacizmu, a to v SNP neboli len Slováci, a je česť, že na stranu SNP sa pridali aj ľudia zo zahraničia. Lebo nešlo len o Slovákov, o Slovensko, bola to súčasť záchrany, lebo bola vojna, a bez SNP by sme ostali na strane porazených.

Zaslal: Pi august 31, 2018 4:43 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
si vystrihol len túto časť z jeho prejavu, a navyše si ju zjavne nepochopil. Celé oslavy SNP sú vlastne pripomínaním padlých, ktorí bojovali proti fašizmu a nacizmu, a to v SNP neboli len Slováci, a je česť, že na stranu SNP sa pridali aj ľudia zo zahraničia. Lebo nešlo len o Slovákov, o Slovensko, bola to súčasť záchrany, lebo bola vojna, a bez SNP by sme ostali na strane porazených.

Prečítal som si celý a nikde sa nepíše, že by zomierali aj iné národy, píše sa len o tom, že bojovali a to je podstatný rozdiel.
Slováci tú vojnu nezačali a ani na nej nezískali, ako poniektorí, aj keď nás zaradili na stranu víťazov, územie nám zobrali, takže sme opäť boli len malou myšou, s ktorou sa silní zahrali. Najskôr jedni, potom druhí. Rozdelili si svet horšie, ako Hitler. Milióny ľudí sa museli sťahovať preč z rodných domov. O tom sa veru málo píše. Národy, ktoré vojna mlela prišli o obrovské územia a iní obrovské územia, mnohé s mimoriadnym nerastným bohatstvom získali bez toho, aby im niekto nadával do fašistov.

Zaslal: Pi august 31, 2018 6:09 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Lemmy napísal(a):
si vystrihol len túto časť z jeho prejavu, a navyše si ju zjavne nepochopil. Celé oslavy SNP sú vlastne pripomínaním padlých, ktorí bojovali proti fašizmu a nacizmu, a to v SNP neboli len Slováci, a je česť, že na stranu SNP sa pridali aj ľudia zo zahraničia. Lebo nešlo len o Slovákov, o Slovensko, bola to súčasť záchrany, lebo bola vojna, a bez SNP by sme ostali na strane porazených.

Prečítal som si celý a nikde sa nepíše, že by zomierali aj iné národy, píše sa len o tom, že bojovali a to je podstatný rozdiel.
Slováci tú vojnu nezačali a ani na nej nezískali, ako poniektorí, aj keď nás zaradili na stranu víťazov, územie nám zobrali, takže sme opäť boli len malou myšou, s ktorou sa silní zahrali. Najskôr jedni, potom druhí. Rozdelili si svet horšie, ako Hitler. Milióny ľudí sa museli sťahovať preč z rodných domov. O tom sa veru málo píše. Národy, ktoré vojna mlela prišli o obrovské územia a iní obrovské územia, mnohé s mimoriadnym nerastným bohatstvom získali bez toho, aby im niekto nadával do fašistov.

Opäť táraš. Slováci tú vojnu začali hneď v spolupráci s Nemeckou ríšou! Vyhlásili vojnu Sovietskemu zväzu.

Zaslal: So september 01, 2018 7:44 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Opäť táraš. Slováci tú vojnu začali hneď v spolupráci s Nemeckou ríšou! Vyhlásili vojnu Sovietskemu zväzu.

Lemmy, tu asi táraš ty. Chceš povedať, že Slováci napadli aj Poľsko, Belgicko a Francúzsko na začiatku vojny spolu s Nemeckom? Potom boli donútení sa pridať, tak isto, ako sa aj Kiska teraz pridáva k silnejšiemu. Tiež zrejme kvôli svojej malosti, aby si Slováci zachránili kožu. Však sa správa podobne, ako politici v 39 a nielen on. Ivnvázia do Iraku, podpora vojny Sýrii, Podpora vojny na Ukrajine, štvanie opäť proti Rusku. Koho to chce odsudzovať? Tie obete Slovákov, na ktoré si ani slovíčkom nespomenul? Ako keby Slováci len bojovali, ako keby si išli trocha zastrieľať a vrátili sa domov. Tie ženy a deti, čo hádzali za živa do plameňov v Nemeckej, tí bojovali? Nie, tí a mnohí iní len zomierali a slovenský prezident Kiska nenašiel ani jednu vetu, aby si ich uctil.

Zaslal: So september 01, 2018 11:27 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Lemmy napísal(a):

Lemmy, tu asi táraš ty. Chceš povedať, že Slováci napadli aj Poľsko, Belgicko a Francúzsko na začiatku vojny spolu s Nemeckom? Potom boli donútení sa pridať, tak isto, ako sa aj Kiska teraz pridáva k silnejšiemu. Tiež zrejme kvôli svojej malosti, aby si Slováci zachránili kožu. Však sa správa podobne, ako politici v 39 a nielen on. Ivnvázia do Iraku, podpora vojny Sýrii, Podpora vojny na Ukrajine, štvanie opäť proti Rusku. Koho to chce odsudzovať? Tie obete Slovákov, na ktoré si ani slovíčkom nespomenul? Ako keby Slováci len bojovali, ako keby si išli trocha zastrieľať a vrátili sa domov. Tie ženy a deti, čo hádzali za živa do plameňov v Nemeckej, tí bojovali? Nie, tí a mnohí iní len zomierali a slovenský prezident Kiska nenašiel ani jednu vetu, aby si ich uctil.

Vznik Slovenského štátu napísal(a):
Prvá medzinárodná zmluva podpísaná 18. – 23. marca 1939 Slovenským štátom bola Zmluva o ochrannom pomere medzi Nemeckou ríšou a Slovenským štátom (Schutzvertrag). Zmluva bola vyjadrením závislosti od Nemeckej ríše, ktorá stúpala predovšetkým v súvislosti so zahraničnopoli­tickými krokmi režimu, ako bola účasť slovenskej armády vo vojne proti Poľsku a proti Sovietskemu zväzu.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: