Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Demokracia

Skeptik
Zaslal: Št august 02, 2018 6:57 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 971
Lemmy napísal(a):
Už to nebude demokracia, keď sa presadí vôľa jedného

Citácia:
Danko sa vyjadril:
Existenciu ĽSNS považuje za veľký problém Slovenska, za ktorý sa hanbí. “Prichádza čas, kedy Slovensko musí zmeniť Trestný zákon. Začala sa vojna s vami, pán Kotleba, vojna, akú som viedol s Jánom Slotom. Ak mám byť ďalej predsedom NR SR, ja sa za vás v zahraničí hanbiť nebudem,” dodal a zopakoval, že ešte tento rok na jeseň pripraví SNS zmeny Tretného zákona, v ktorom bude presne zadefinovaný pojem antisemitizmu.
“Nechápem, kto ich môže voliť”

Pán Danko chce určovať, ktorá strana na Slovensku bude existovať. Ďalší slovenský politik ktorý by chcel byť diktátor? Jeden človek a chce rozhodovať o zrušení tuším okolo 200 000 voličských hlasov. Čo ak by sa to stalo práve jeho strane, keby ju niekto chcel zrušiť? Sám teda potvrdil, že politické strany sú škodlivé a je potrebné zrušiť všetky, pretože zvádzajú ľudí k diktatúrnym praktikám. Ja tiež nechápem, ako môže niekto tieto strany voliť.
Keď bol Danko v Rusku, tak ani slovíčkom sa mu nezachcelo bojovať proti protiruskej propagande. Po návšteve Izraela zareagoval okamžite a chce meniť zákony. Nuž selekcia neviedla nikdy k dobrým medzinárodným vzťahom. Selekciu ukázal aj v snahe zvýhodňovanie niektorých podnikateľských skupín. Ako k tomu prídu iní? Selekcia je už síce rozbehnutá v rôznych oblastiach aj pri benefitoch a zvýhodňuje určité skupiny a toto je jej ďalšie stupňovanie. Nie sme si teda všetci rovní, keď sa toto deje? Nevyselektuje nás niekto a nepošle niekde? ...Tento prístup totiž štartuje škodlivé praktiky a dodáva im množstvo živín.
Malinká skupina patriotov vadí politikom a mnohým tiež Slovákom. Na čo sú iné národy hrdé, je u nás predstavované ako zločin. Sú títo kritici vôbec Slováci, keď sa takto správajú? Mám veru vážne problémy povedať im Slováci. Ani sa nemôžeme čudovať, že slovenský národ upadá, keď národné témy považuj politici za škodlivé.
Bohatí hovoria o spravodlivosti a konajú nespravodlivo,chudobní hovoria o nespravodlivosti a konajú spravodlivo. Kto hovorí o spravodlivosti je vyzdvihovaný, kto o nespravodlivosti je umlčiavaný.
Hovorí sa o západnom Talibane. Taliban zabíjal oponentov, ničil kultúrne pamiatky. Keď si ale spočítame, koľko ľudí zabil a koľko kultúrnych pamiatok zničil západný Taliban tak čísla afgánskeho Talibanu sú v porovnaní s tým západným skutočne mrňavé. Nuž stalibanieva sa na celej Zemi a to je veľmi smutné. Tento západný Taliban ale nebude také jednoduché odstaviť od moci, veď ani slabší Taliban sa nepodarilo zastaviť.
[/quote]

Zaslal: Ne september 23, 2018 10:06 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6925 Bydlisko: Mám.
Politici, dnešná moderná šľachta, kapitalistická šľachta, privilegovaná vrstva boháčov, lebo takí sú politici vo vrcholových funkciách EÚ a Spojeného kráľovstva, sa snažia zmariť brexit a vykašľať sa na demokraciu.

Teraz som si prečítal nadpis článku.

Miroslav Mikolášik o brexite: Briti ešte budú mať šancu neopustiť Európsku úniu.

To je veľmi, veľmi zle!!! Pošliapavajú sa demokratické hodnoty. Ak sa raz ľud v referende vyjadril za odchod z Európskej únie, tak je psou povinnosťou prianie ľudu vykonať. Ak to nie sú schopní politici spraviť, nech idú… pásť kravy.

Tu sa ukazuje fakt, že kapitalisti berú demokraciu len ako formu na zneužívanie občanov, berú demokraciu len ako nejakú bižutériu, doplnok k tomu, aby mohli nerušene bohatnúť.

Ak sa brexit teraz neuskutoční, prestanem dôverovať politickej šľachte. Boháči si budú sami na vine, že pri voľbách sa budú odovzdávať hlasy antidemokratickým politikom. Lebo ak brexit nebude, znamená to, že systém, ktorý sa falošne nazýva demokraciou, nie je demokratický. A v takom prípade občania siahnu po extrémistoch! Systém hnije vďaka zlým politikom.

Záchranu demokracie vidím ešte v tom, že voliči neodovzdajú volebné hlasy buržoáznej, kapitalistickej, šľachte. Zarábajú šialene veľa peňazí, a nie sú schopní vykonať brexit?

Zaslal: Po október 15, 2018 5:07 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Politici, dnešná moderná šľachta, kapitalistická šľachta, privilegovaná vrstva boháčov, lebo takí sú politici vo vrcholových funkciách EÚ a Spojeného kráľovstva, sa snažia zmariť brexit a vykašľať sa na demokraciu.

Teraz som si prečítal nadpis článku.

Miroslav Mikolášik o brexite: Briti ešte budú mať šancu neopustiť Európsku úniu.

Ani u nás nezaostávame.

Tu sa už odovzdávajú funkcie bez volieb, ako v nejakej rodinke?
Citácia:
Danko prekvapil: Uvažuje, že sa vzdá postu predsedu parlamentu
Súčasný predseda parlamentu má tiež jasno v tom, kto by ho mohol nahradiť. “Áno, prenechal by som to Tiborovi Bernaťákovi a ja sa skúsim ako predseda SNS viac venovať programu, regiónom,” doplnil.
https://www.hlavnespravy.sk/andrej-danko-premysla-prenechani-funkcie-sefa-parlamentu-bernatakovi/1551192

Zaslal: So november 17, 2018 12:18 pm Odpovedať s citátom
Kresťan s prezývkou politolog napísal(a):
Činnosť – Ich hlavná činnosť, ktorú nemôžeme definovať ako bežnú, spočíva v zneužívaní naoko slobodných zákonov „demokracie“ a intezívne nabádanie človeka k zlému, v snahe oddialiť ho od pravdy…

Klamstvo! Slušnosť nie je nabádanie k zlému. A naopak, ide o odhalenie pravdy. Nielen ohľadom vraždy novinára Kuciaka, ale aj napríklad plagiátora predsedu NR SR za SNS Andreja Danka s falošným, podvodným získaním titulu JUDr. A to už nie je len problém Danka, ale aj tých, ktorí mu falošnú okopírovanú rigoróznu prácu uznali, a udelili mu titul. Tí by mali byť v prvom rade prepustení zo zamestnania! So zákazom pôsobiť na akomkoľvek akademickom alebo školskom odbore. Ale to sú len omrvinky zo zločinov, ktoré boli spáchané, a neriešia sa. 11 rokov sme od súdu čakali na rozhodnutie o nástenkovom tendri z dielne SNS. Vďaka, že aspoň po 11 rokoch!!! Také je naše biedne súdnictvo, horšie je potom na tom prokuratúra a polícia.

Zaslal: So november 17, 2018 7:35 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Tu sa už odovzdávajú funkcie bez volieb, ako v nejakej rodinke?

Práve teraz nemám istotu, a nepoznám zákony k tomu, ale ak funkcia predsedu je viazaná na stranu SNS podľa volebných výsledkov, tak je to vec riešenia koalície. Predseda SNS Andrej Danko má možno právomoc navrhnúť kandidáta na predsedu NR SR. Neviem totiž, ako to bolo predtým, keď po voľbách sa dohadovali o obsadení funkcií. Ale viem dobre, že strany si na určité posty navrhli vlastných kandidátov, a ako celok, koalícia, si to potom odsúhlasili. Hovorí sa tomu koaličná zmluva. Takže tu nemusí ísť o rodinkárstvo, ale len o deľbu moci, podľa volebného výsledku.

Zaslal: Ut november 20, 2018 7:03 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Práve teraz nemám istotu, a nepoznám zákony k tomu, ale ak funkcia predsedu je viazaná na stranu SNS podľa volebných výsledkov, tak je to vec riešenia koalície.

Lemmy, vieš aké zákony platia v súčasnej spoločnosti? Sú zo zákony kapitálového buldozéra. Sad
Tak, ako buldozéry likvidujú dažďové pralesy, podobne konajú aj buldozéry kapitálu. Nič nie je pred mimi v bezpečí. Odtlačia všetko, čo im stojí v ceste. Ani pred tými najkrajšími a najposvätnejšími stromami pralesa sa nezastavia a tlačia a tlačia, až ich vyvrátia aj s koreňmi. V pralese vzniká panika a kto môže uteká, lebo ináč ho buldozér zdegví. V zdevastovanej krajine sa aj tak už nedá žiť slobodne, volne, ako doteraz. Životného priestoru neustále ubúda a buldozéry sú nezastaviteľné. Zvieratká nemajú najmenšiu šancu sa im brániť a tak masovo hynú. Demokracia tiež nemá šancu, keď začnú tieto kolosy s veľa ps (€) pod kapotou tlačiť. Ľudské práva sú zadegvené a odtisnuté niekde do jamy. Kto poslal buldozéry má totiž iné predstavy, čo má rásť na vyrovnanej pláni. Dovezie si svoje úžitkové zvieratká a svoje rastliny a povie, že je to v prospech všetkých obyvateľov pralesa. Kto by takému klamstvu mohol veriť, veď zvieratká na vlastnej koži pocítili, ako ich tá necitlivá zmena zasiahla. Škody na biodiverzite sú nenávratné a nenahraditeľné a sladké reči buldozéristov to nadokážu zakryť.

Zaslal: Ut november 20, 2018 11:09 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
…vieš aké zákony platia v súčasnej spoločnosti? Sú zo zákony kapitálového buldozéra. Sad
Tak, ako buldozéry likvidujú dažďové pralesy, podobne konajú aj buldozéry kapitálu.

Ach, také táraniny sú ti nanič. Keby si citoval zákon (predpis, dohodu), ktorý hovorí o tom, ako sa môžu meniť ľudia vo funkcii predsedu NR SR, tak by si bol hoden ďalšej diskusie.

Tvoj problém spočíva v táraní. Najprv klebetíš, že si mirnix – dirnix môže Danko dosadiť koho chce, a keď sa ťa opýtam, na základe akého práva, akých podmienok, tak splietaš ako opitý dve na tri.

Zaslal: Ne november 25, 2018 8:53 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
…vieš aké zákony platia v súčasnej spoločnosti? Sú zo zákony kapitálového buldozéra. Sad
Tak, ako buldozéry likvidujú dažďové pralesy, podobne konajú aj buldozéry kapitálu.

Ach, také táraniny sú ti nanič. Keby si citoval zákon (predpis, dohodu), ktorý hovorí o tom, ako sa môžu meniť ľudia vo funkcii predsedu NR SR, tak by si bol hoden ďalšej diskusie.

Tvoj problém spočíva v táraní. Najprv klebetíš, že si mirnix – dirnix môže Danko dosadiť koho chce, a keď sa ťa opýtam, na základe akého práva, akých podmienok, tak splietaš ako opitý dve na tri.

Trocha som sa na to pozrel a nikde som nenašiel, že by mal predseda národnej rady právomoc menovať nového predsedu. Len parlament nadpolovičnou väčšinou ho totiž môže zvoliť, čo je demokratické a aj logické. Preto som považoval Dankovo vyhlásenie za nedemokratické aj bez toho, aby som si bol preštudoval zákon. Aj zastupovaním môže predseda NR poveriť len podpredsedu NR. Viac je v nasledujúcom odkaze a niektorých citáciách, ktoré sú vybraté - voľba predsedu NR a jeho právomoci. Teda odovzdanie funkcie predsedu NR, ako to chcel Danko zákon nepripúšťa.

https://www.nrsr.sk/web/Static/sk-SK/NRSR/Doc/zd_rokovaci-poriadok.pdf

Voľba predsedu národnej rady,
podpredsedu národnej rady,
predsedov výborov a členov výborov
§ 14
(1) Predsedu národnej rady volí národná rada v tajnom hlasovaní nadpolovičnou
väčšinou hlasov všetkých poslancov.

(2) Ak bolo na funkciu predsedu národnej rady navrhnutých viac kandidátov a ani
jeden z nich nezískal nadpolovičnú väčšinu hlasov všetkých poslancov, vykoná sa na
ustanovujúcej schôdzi opakovaná voľba; zúčastnia sa na nej kandidáti, ktorí získali v prvom
kole najväčší počet hlasov a druhý najväčší počet hlasov. Ak ani v opakovanej voľbe nebol
predseda národnej rady zvolený, vykonajú sa nové voľby, a to najskôr na druhý deň. Do
nových volieb možno navrhnúť aj poslancov, ktorí neboli zvolení v prvom kole volieb ani
v opakovanej voľbe.
(3) Za vyhotovenie a úplnosť informácie o výsledku rokovania národnej rady vuvedenom dni zodpovedá kancelária.

P I A T A Č A S Ť
FUNKCIONÁRI NÁRODNEJ RADY
A VÝBORY NÁRODNEJ RADY
Funkcionári národnej rady
§ 43
Predseda národnej rady
(1) Predseda národnej rady vykonáva pôsobnosť podľa ústavy.
38)
(2) Predseda národnej rady na tento účel najmä
a)zastupuje národnú radu navonok,
b)
podpisuje uznesenia národnej rady,
c)
podáva národnej rade správy o opatreniach, ktoré vykonal
d)
vyhlasuje voľby do orgánov samosprávy obcí,
e)
zabezpečuje vyhlasovanie zákonov národnej rady anávrhov prijatých v referende ak
to vyžaduje povaha veci, aj uznesení národnej rady,
f)
vyhlasuje úplné znenie zákona, na ktoré ho splnomocnil zákon,
g)
zabezpečuje úlohy spojené s konaním pred ústavným súdom,
h)
bezodkladne oznamuje mandátovému a imunitnému výboru zadržanie poslanca pri trestnom čine,
40)
ch)
berie na vedomie oznámenie o utvorení poslaneckého klubu a jeho zloženía zánik poslaneckého klubu
i)
dáva súhlas na skončenie pracovného alebo obdobného pracovného vzťahu proti vôli
poslanca v čase výkonu jeho funkcie a do 12 mesiacov po zániku jeho mandátu,
j)
vymenúva a odvoláva vedúceho kancelárie,
k)
môže prerušiť schôdzu národnej rady,
l)
podáva návrh na začatie disciplinárneho konania podľa § 135 písm. e),m)
plní ďalšie úlohy, ktorými ho poverí národná rada alebo ak to ustanovuje zákon.
42)
(3) Ak to povaha veci vyžaduje, predseda národnej rady zvoláva poradu predsedov
výborov.

Zaslal: Ne november 25, 2018 12:24 pm Odpovedať s citátom
Skeptik, tvoj problém spočíva v tom, že nerozumieš napísanému textu, a svojvoľne si ho vykladáš. Keby si pozorne čítal rozhovor, tak by si pochopil, v čom sa veľmi mýliš.

Michaela Barnová sa Andreja Danka opýtala:
Pripadá do úvahy, žeby ste skončili v politike úplne?
Andrej Danko napísal(a):
Premýšľam nad tým. Chcem sa viac priblížiť ľuďom a pred voľbami ešte raz obehať regióny a požiadať ľudí v parlamentných voľbách o silnejší mandát. Na to musím mať čas. V tejto funkcii (predseda parlamentu – pozn. red.) na to čas nie je. Moja ambícia je uspieť s SNS tak, ako sa SNS v histórii nepodarilo. To je moja ďalšia vízia. Chcem dostať SNS k väčšej politickej sile a nevylučujem aj to, že svoje miesto v nejakom blízkom odbobí ponúknem.

Michaela Barnová napísal(a):
Bude vaším prirodzeným nástupcom Tibor Bernaťák?

Andrej Danko napísal(a):
Áno, prenechal by som to Tiborovi Bernaťákovi a ja sa skúsim ako predseda SNS viac venovať programu, regiónom.

Z toho, čo povedal Danko, nijako nevyplýva to, čo ty hovoríš o akejsi diktatúre či totalite. Prirodzene povedal svoj názor. Nepovedal, že on dosadí Bernaťáka. To je tvoje chybné videnie. On sa len vyjadril, že vie si predstaviť, kto by ho mohol nahradiť. Ak by k takej situácii raz došlo, že by Danko nechcel byť predsedom NR SR, tak by v rámci NR SR diskutoval s poslancami o návrhu, a už na poslancoch NR SR by záležalo (tak, ako si citoval zákon), či by Dankov návrh uznali, alebo by konali inak.

Tvoja dezinterpretácia Dankovho názoru tak neobstála. Zbytočne si tu veľa popísal, a je to nanič. Lebo Danko netvrdí, že má právomoc dosadiť do kresla predsedu, seba nahradiť, niekoho, koho on chce. On len si myslí, že vie, kto by bol podľa neho súcim náhradníkom. Napríklad Danko si nevie predstaviť v kresle predsedu NR SR Matoviča. Ten by spravil z parlamentu bordel.

Skeptik, vieš, robíš často myšlienkové kotrmelce. Niečo prečítaš, ale chybne si to po svojom vysvetľuješ. A v komentároch potom klameš. Teraz som ťa usvedčil z klamstva.

Zaslal: Ne november 25, 2018 2:53 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Andrej Danko napísal(a):
Áno, prenechal by som to Tiborovi Bernaťákovi a ja sa skúsim ako predseda SNS viac venovať programu, regiónom.

Z toho, čo povedal Danko, nijako nevyplýva to, čo ty hovoríš o akejsi diktatúre či totalite. Prirodzene povedal svoj názor. Nepovedal, že on dosadí Bernaťáka. To je tvoje chybné videnie.

Môj názor je, že nemôže nikoho na takú vysokú funkciu odporúčať. Nemal nikoho menovať. Bolo by lepšie, keby povedal, že to ponechá na voľbu parlamentu. To by bolo aspoň demokratické vyjadrenie, aj keď vieme, čo sa asi deje pri hlasovaniach. To svedčí o tom, že sa o vysoké posty medzi stranami vedú rôzne dohody v pozadí, kto komu čo a za čo. Teda, koho Danko navrhne, koalícia mu to odsúhlasí a zvolí im navrhnutého. To nie je demokracia, ale diktatúra. Však sme už videli rôzne šaškárne pri hlasovaniach, čo dokazuje, že poslanci plnia nejaké príazy z pozadia a nie sú samostatní zástupcovia ľudu. Už dávno tvrdím, že politické strany treba zrušiť, pretože ich pomocou si tu niekto zavádza svoje podivné praktiky.

Zaslal: Ne november 25, 2018 3:08 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Môj názor je, že nemôže nikoho na takú vysokú funkciu odporúčať. Nemal nikoho menovať. Bolo by lepšie, keby povedal, že to ponechá na voľbu parlamentu. To by bolo aspoň demokratické vyjadrenie, aj keď vieme, čo sa asi deje pri hlasovaniach.

OK, tvoj názor. Nevidím žiaden problém, že sa Danko vyjadril, koho si vie predstaviť ako svojho nástupcu. Redaktorka sa pýtala, on čestne odpovedal. Zle chápeš slovo demokracia. Jeden názor, ten Dankov, je jeho vlastný názor, a je čestný. Prečo by mal tajiť? Redaktorka sa opýtala, slušne odpovedal. Toto nie je o demokracii, demokracia je názor väčšiny, nie jednotlivca. Pritom sa sám spochybňuješ, keď vzápätí dodáš, že vieš, ako to chodí pri hlasovaniach v parlamente, tak sa nabudúce sťažuj na parlament ako celok, lebo tam to je o demokracii, a nie na samotného Danka, ktorý len slušne odpovedal, keď vyjadril svoj názor. Na tom nie je nič zlé. Len robíš z komára slona.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 5 z 5
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Pridať novú tému

Prejdi na: