Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Zošity humanistov

Skeptik
Zaslal: Ne máj 27, 2018 8:11 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 929
Lemmy napísal(a):
Gilles Pison napísal(a):
Je Zem preľudnená?

Od r. 1800 sa svetová populácia rozmnožila 7 a pol krát z asi jednej miliardy na dnešných (2017) asi 7,5 miliárd a predpovedá sa jej na rok 2050 vrcholenie pri 10 miliardách. Bude tento rast nevyhnutne pokračovať? Po dlhej dobe sa ustáli? Máme sa pokúsiť znížiť alebo až zastaviť tento rast?

Jednoducho povedané, populácia narastá, pretože počet narodení prevyšuje počet úmrtí v pomere 3 : 1.

Prečo sa teda tak tlačí na imigráciu, keď nás má byť 3 x viac? Slováci svoju populáciu regulujú dá sa povedať dosť rozumne a nemajú také množstvo detí , o ktoré by sa nevedeli postarať. Mnohé národy svoju populáciu neregulujú a tak vzniká populačný tlak na aj vzdialené krajiny. ktorý bude len narastať až do extrémov, ak sa nepodarí regulovať pôrodnosť.
Počítačové algoritmy, ktoré v Nemecku vyhodnotili uplatniteľnosť migrantov na trhu práce hovorili o 26 %. Skutočnosť je ale len 15 %. To teda znamená, že 74 % migrantov podľa odhadov malo byť neuplatniteľných. Skutočnosť je, že prišlo 85 % migrantov, ktorí budú nezamestnaní a teda veľkou záťažou pre ekonomiku. Neviem, či som hlúpy, ale toto má byť ekonomický prínos pre krajinu?
Už Stalin riešil nútenou migráciou rôzne problémy. Niekto zrejme oprášil staré metódy a použil ich v súčasnosti. Veď tie úžasné počítačové programy to museli predpovedať, aký bude problém, alebo práve to využili?

Zaslal: St máj 30, 2018 1:13 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6826 Bydlisko: Mám.
Luis pompe na tvoj názor reagovala.
Luis pompe napísal(a):
Pôrodnosť nie je problémom. Ale civilizovanosť a necivilizovanosť, ako aj ľudskosť a neľudskosť.

Platí: Nie je problém nasýtiť chudobných, problémom je nasýtiť BOHATÝCH.

Zaslal: Št júl 26, 2018 10:48 am Odpovedať s citátom
V Zošitoch humanistov č. 117 vyšiel článok Čo hovorí o nás starodávna DNA? Autorom je Peter Forbes.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Pi júl 27, 2018 12:37 am Odpovedať s citátom
K vete: …v r. 2009 produkovala objav, že Homo sapiens v Európe a Ázii sa krížil (interbredoval) s neandertálcami.

Nakoľko je spoľahlivý tento objav? Je v DNA niečo, čo sa dá identifikovať ako časť genómu neandertálcov?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TvojOponent
Zaslal: Pi júl 27, 2018 6:55 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1750
Boli neandertalci humanisti alebo neandertalisti< Very Happy

Zaslal: Pi júl 27, 2018 9:55 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 929
TvojOponent napísal(a):
Boli neandertalci humanisti alebo neandertalisti< Very Happy

Teraz majú vedci k dispozícii tzv, genetické nožnice a môžu si nastrihať, akého človeka chcú. Zatiaľ to síce nie je oficiálne dovolené, ale myslím si, že tajné pokusy sa už dávno robia. Neviem, ako by v génoch rozlíšili. kto je humanista a kto veriaci, keď zrejme nedokážu zistiť v génoch rozdiel medzi hlupákom a inteligentom. Ak to zistia, tak si nastrihajú také potomstvo. že hlupáci a nielen oni to budú mať naozaj ťažké a spravia si z nich zombíkov, ktorí im budú poslušne slúžiť.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 11 z 11
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Pridať novú tému

Prejdi na: