Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Tramp For President

Skeptik
Zaslal: Pi júl 27, 2018 6:18 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1087
Donald Trump povedal Mayovej, aby zažalovala E.Ú. a sľúbil jej aj tých najlepších amerických právnikov. Mayová sa s tým tiež pochválila,že jej to sľúbil. Tak teda Únia je na vine, že si Briti dobrovoľne odhlasovali vystúp. Valam Majú to zrejme trocha pomiešané, nie E.Ú. hlasovala za odchod Anglicka z Únie, ale o tom rozhodli sami a teraz by chceli všetky výhody, ktoré spoločenstvo prináša a na nevýhodách sa nechcú podieľať.
Trocha síce chápem, že politika s migrantmi im asi poriadne liezla na nervy a nevydržali to, ale nech pomenujú veci správnym menom. Keď sa pár politikov v únii zmocnilo jej vedenia proti národným záujmom jednotlivých štátov, tak nech sa súdi s nimi za porušenie dohôd, nie viniť z toho celú E. Ú.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: St október 23, 2019 4:35 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1087
Donald Trump sa nedávno vyjadril, že stiahne zo Sýrie amerických vojakov, pretože v Sýrii nie je nič len piesok. Tento týždeň ale povedal, že Niektorí vojaci tam musia zostať chrániť ropné polia. Že by už nevedel, čo povedal pred týždňom? Nuž, Trump už zrejme považuje sýrske ropné náleziská za americké.
Prečo teda neberie svoj plat 400 00 dolárov a necháva si symbolicky len jeden? Vždy, keď sa niekto vzdáva platu, ktorý mu patrí je mi to nejaké divné. Divné mi je aj to, že si potom privlastňuje niečo cudzie. Nie je v tom až tak sám, kto sa podivne správa. Aj nemecká ministerka obrany sa vyjadrila včera podivne, keď chcela vyslať do Sýrie mierové zbory. Teraz, keď sa darí domácim v spolupráci s potláčať agresiu, chce tam poslať nemeckých vojakov? Ešte sa ani poriadne neohriala vo svojom tryskovo obsadenom kresle a už toto. Nezaostáva ani Erdogan, ktorý si tiež nárokuje na časť Sýrie, po tom, ako mu Američania uvolnili ruky k ofenzíve, ktovie po akých sľuboch. Troška podivne, aby uvoľnil miesto pre utečencov, vyhnal 170 00 ľudí z domovov na severe Sýrie. Aj Kurdi, ktorých je v Sýrii asi jedno percento si po sľuboch Američanov nárokovali na pol lepšieho územia Sýrie, ale to bol zrejme len planý sľub. Kto si zo Sýrie odkrojí aký kúsok, to uvidíme. Bude jasné, kto to všetko pripravil a prečo. Kúskovanie na Blízkom východe bolo aj po vojnách a národy, čo ani nemali nič spoločné s vojenskými agresiami vtedajších čias prišli o najlepšie územia. Taľovanie pokračuje a nasýtiť nenásytných sa zdá byť nemožné.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.