Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Prezident Kiska

Lemmy
Zaslal: Ne marec 18, 2018 9:25 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6554 Bydlisko: Mám.
Fico doplatil na obrovský nezáujem jeho vlastných voličov, ktorí ho nechali v štichu. Dostal tvrdé životné ponaučenie, že na vlastných voličov sa nemôže spoliehať.

Inak, viem, ako sa zle cíti Fico, lebo mám rovnaké životné skúsenosti. Pri zápase o niečo ťa zrazu všetci opustia, všetci sa na teba vykašlú, všetci si ťa prestanú všímať, všetci sa ti začnú vyhýbať…

Zaslal: Ne marec 18, 2018 9:27 am Odpovedať s citátom
Ale možno voliči pochopia, ako ho dnes zradili, a vyrovnajú to vo voľbách, vo voľbách napravia svoju dnešnú ľahostajnosť. Alebo sa môže stať, že Fico sa odoberie do večných lovíšť ako Mečiar. Sám som zvedavý, akú známku udelia voliči v nasledujúcich voľbách Ficovi.

Zaslal: Ne marec 18, 2018 12:23 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 846
Lemmy napísal(a):
Ale možno voliči pochopia, ako ho dnes zradili, a vyrovnajú to vo voľbách, vo voľbách napravia svoju dnešnú ľahostajnosť. Alebo sa môže stať, že Fico sa odoberie do večných lovíšť ako Mečiar. Sám som zvedavý, akú známku udelia voliči v nasledujúcich voľbách Ficovi.

Fica som nevolil práve kvôli ľuďom, čo mal okolo seba. Fico je ale podľa môjho názoru najdôveryhodnejší rečník aj keď prieskumy stále hovorili niečo iné. Vyjadroval sa jasne, jeho reč mala hlavu a pätu a nepotreboval mať prejav napísaný niekým iným. Myslelo mu to dobre. Vedel aj politicky uvažovať a vhodne zareagovať na nečakané situácie. Žiaľ ho niekto držal v šachu a nemohol robiť to, čo by ako slobodný politik bol dokázal spraviť pre Slovensko. Obávam sa, že náhrada za neho už nebude. Pôjde to zrejme dolu vodou v mnohých oblastiach. Politik by si mal sám vedieť zaviazať šnúrky na topánkach a kto to nevie, nech sa do politiky nepchá, lebo v sandálkach si dotlčie nôžky a možno aj nepekne spadne na rypáčik. Žiaľ mnohí sa pri tom páde chytajú ľudí okolo a strhávajú ich so sebou niekedy až do priepasti.
Žiaľ ľudia volia radšej niekoho cudzieho, o ktorom nič nevedia, čo je veľká hlúposť. Chýba niečo, ako nejaké referencie z nižšej úrovne riadenia nejakého podniku, komunálnej politiky, ktorú by mal mať každý, kto sa chce dostať vyššie do parlamentu. Kto také niečo nemá, nemá v parlamente čo hľadať.

Zaslal: Pi apríl 20, 2018 11:36 pm Odpovedať s citátom
Martin Kováčik napísal(a):
Dôkazy sa po rokoch už nájdu ťažko. Členovia vtedajšej popradskej pozemkovej mafie by museli rozprávať. Kto ich už dnes donúti a prečo by sa navzájom namočili? Navyše pri obrovskom tlaku na políciu, ktorý Kiska vytvára, zaťahuje do toho svoje obecenstvo a zdôvodňuje to všetkým možným. Od štatistík, cez prieskumy o polícii a ak treba, odborník je aj na vyšetrovanie vrážd.

Je veľmi nespravodlivé a do očí bijúce, že na túto frašku má doplatiť zubár Franc. Spravodlivý človek, jeho rodičia aj on celý život poctivo pracovali, odvádzali dane, aby ich napokon pripravili o dedičstvo a s ním aj o spomienky. Nech to vyznie pre niekoho akokoľvek pateticky, v spore ide o boj medzi dobrom a zlom, pravdou a lžou. Pravda sa musí ukázať.

Zaslal: St máj 30, 2018 12:31 pm Odpovedať s citátom
Martin Kováčik napísal(a):
Pri daňových únikoch Kiskovej firmy KTAG už nejde len o morálku a politiku. V hre sú paragrafy trestného zákona. Keďže Kiska nevie vysvetliť financovanie prezidentskej kampane a ani daňové prešľapy, na rade je polícia. Daniari ešte v októbri 2014 Kiskovu firmu informovali, že si nemôžu dávať do daňových nákladov výdavky za Kiskovu prezentáciu. A to z dôvodu, že za služby nedostali zaplatené.

Daniari vtedy riešili apríl 2014, keď si firma neoprávnene nárokovala vratku DPH v sume vyše 146-tisíc eur z nákladov 770-tisíc eur. Napriek upozorneniu ponechala KTAG podobné výdavky v účtovníctve. A to v sume takmer 500-tisíc eur! Celé ďalšie tri roky sa okolo tejto sumičky nič nedialo.

Zaslal: Ne júl 08, 2018 8:57 pm Odpovedať s citátom
Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska napísal(a):
Treba hovoriť pravdu. Slovensko je mafiánsky štát.

A na čele mafie je vodca (Führer; the capo di tutti capi [boss of all bosses]) Andrej Kiska!

Zaslal: Po júl 09, 2018 6:44 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 846
Lemmy napísal(a):
Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska napísal(a):
Treba hovoriť pravdu. Slovensko je mafiánsky štát.

A na čele mafie je vodca (Führer; the capo di tutti capi [boss of all bosses])

Viackrát sme počuli o tom, že prezident Kiska vetoval nejaký zákon. Pochybujem, že to bolo jeho osobné rozhodnutie. Bol to skôr výsledok rozhodnutia mnohých z prezidentského paláca, nie samotného prezidenta. Dá sa teda tvrdiť, že prezidentský palác je určité mocenské centrum. Aj keď nemáme prezidentský systém, takto to k tomu speje. Môže sa hocikde vo svete vykonať a po vzore Turecka zinscenovať prevrat a budú nasledovať čistky, na ktoré doplatia tisíce nežiadúcich. Stačí mať obsadené určité mocenské miesta a diktatúra je na svete. Nevyzerá to dobre, pretože aj u nás sa stupňuje až neskutočne a agresívne propaganda niektorých. Čím je propaganda väčšia, tým je sloboda menšia. Mohli sme sa o tom presvedčiť pri všetkých režimoch, čo potláčali, alebo až bezohľadne likvidovali iných.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 5 z 5
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Pridať novú tému

Prejdi na: