Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Zbierka náboženských nezmyslov

TvojOponent
Zaslal: Po apríl 16, 2018 11:14 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1749
Very Happy Lemmy, Lemmy! Vy nielenže neviete, čo je ateizmus a dokonca aj Škoda vypliešťa oči, keď tvrdíte, že humanizmus nie je ateizmus ale iba ľudomilnosť. Vy neviete ani len to, čo je Katolícka cirkev.
Rád Vám teda vysvetlím, čo je Cirkev.
Cirkev je zhromaždenie veriacich ľudí. Je to spoločenstvo veriacich. Ano, ja som tiež cirkev. Som jej súčasťou. Cirkev je hierarchické spoločenstvo. Má svoje štruktúry, má svojich pastierov. No nielen klérus je cirkev. Cirkev je tvorená všetkými veriacimi. Nielen pár biskupov, pápež a kňazi.
Vaše zbierky výrokov si strčte do šuflíka. Very Happy Zosmiešňujete sa.
Ja ako veriaci mám povinnosť šíriť vieru, pravdu a pranierovať zlo. Lenže ani to vy netušíte.
Vy netušíte toho veľmi veľa.

Zaslal: Ut apríl 17, 2018 10:05 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6745 Bydlisko: Mám.
TvojOponent napísal(a):
Very Happy Lemmy, Lemmy! Vy nielenže neviete, čo je ateizmus a dokonca aj Škoda vypliešťa oči, keď tvrdíte, že humanizmus nie je ateizmus ale iba ľudomilnosť. Vy neviete ani len to, čo je Katolícka cirkev.
Rád Vám teda vysvetlím, čo je Cirkev.
Cirkev je zhromaždenie veriacich ľudí. Je to spoločenstvo veriacich. Ano, ja som tiež cirkev. Som jej súčasťou. Cirkev je hierarchické spoločenstvo. Má svoje štruktúry, má svojich pastierov. No nielen klérus je cirkev. Cirkev je tvorená všetkými veriacimi. Nielen pár biskupov, pápež a kňazi.
Vaše zbierky výrokov si strčte do šuflíka. Very Happy Zosmiešňujete sa.
Ja ako veriaci mám povinnosť šíriť vieru, pravdu a pranierovať zlo. Lenže ani to vy netušíte.
Vy netušíte toho veľmi veľa.

Pravdu? Veď ty si przniteľ pravdy. Pravda z tvojich úst je ako reč hada v raji. Použijem biblické prirovnanie, lebo inému by si za mak nerozumel.

Ešte si sa neospravedlnil za klamstvo, že nikto nevenoval pozornosť tvojmu problému s koloidným striebrom, lebo ja som o 1 rok skôr o tom hovoril ako ty, zlaté teliatko. A nie ja sa zosmiešňujem, ale ty s tými táraninami, že si ako jednotlivec zhromaždením veriacich ľudí. Už sa v tebe objavuje schizofrénia. Si ukážkou, že veriť náboženskej ideológii fanatickým spôsobom je ako brať tvrdú drogu (kokaín, heroín…). Lebo len ty si o koloidnom striebre čosi posplietal, nie KBS, nie RKC, a to nezahovoríš ani bludom, že si spoločenstvom veriacich. Dobrú noc, schizofrenik, a sladké sny. Nepomoč sa! Odpočiň si! Už si sa unavil z toľkých táranín, ktoré vypisuješ. Ale robíš hanbu svojej náboženskej organizácii.

Zaslal: Ut apríl 17, 2018 10:47 am Odpovedať s citátom
Very Happy Opäť ste nesklamali - čítanie s porozumením vám robí veľké problémy. Ak fanúšikovia hokeja kričia, že sme vyhrali nad nejakým iným tímom, chcú snáď nahovoriť, že fanúšikovia hrali na ľadovej ploche? Písali ste, že nikto z katolíckej cirkvi sa tomu problému nevenoval. Dokázal som vám, že JA som sa tomu venoval a ja som súčasť tej našej cirkvi. Preto som to napísal vo zveličenej podobe - Ja som Cirkev. Aby ste pochopili, že niekto z našej cirkvi sa tomu venoval.
Máte možnosť vkladať necenzúrované komentáre k mojim článkom. Môžete ma tam dopĺňať a čitatelia si to tam nájdu.

Zaslal: Ut apríl 17, 2018 11:35 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Very Happy Opäť ste nesklamali - čítanie s porozumením vám robí veľké problémy. Ak fanúšikovia hokeja kričia, že sme vyhrali nad nejakým iným tímom, chcú snáď nahovoriť, že fanúšikovia hrali na ľadovej ploche? Písali ste, že nikto z katolíckej cirkvi sa tomu problému nevenoval. Dokázal som vám, že JA som sa tomu venoval a ja som súčasť tej našej cirkvi. Preto som to napísal vo zveličenej podobe - Ja som Cirkev. Aby ste pochopili, že niekto z našej cirkvi sa tomu venoval.
Máte možnosť vkladať necenzúrované komentáre k mojim článkom. Môžete ma tam dopĺňať a čitatelia si to tam nájdu.

Opäť si nesklamal. Čítanie ti robí problémy. A navyše si sa ešte neospravedlnil, že som o rok skôr ako ty o koloidnom striebre písal.

Ty si nielen Cirkev, ty si aj občan Slovenskej republiky, takže ty si aj Slovenská republika.

Ouch

Zaslal: Ut apríl 17, 2018 11:43 am Odpovedať s citátom
Ja som ťa totiž parodoval: Konferencia biskupov Slovenska (alebo ktorá významná náboženská organizácia?) podvodu s koloidným striebrom nevenovala ani len jediný odsek.

A ty nie si ani Konferencia biskupov Slovenska, ani významná náboženská organizácia. Ty vôbec nie si organizácia. Si len taký organizmus, ktorý stojí v diskusii na milú kedveš.

Až mi dáš odkaz ako KBS.sk, a až sa mi ospravedlníš, potom budem hádam na tvoje ďalšie klebety a hlúposti reagovať. Inak, nevidím dôvod.

S hlupákmi sa neradno dať do reči, lebo aj ja budem za hlupáka. Vieš, prečo na tvoje bludy nikto nereaguje? Ani z In Vivo? Lebo im nestojíš za reč.

Ak má katolícka cirkev kanály, tak ty si raz z jedného kanála vyšiel.

Zaslal: Ut apríl 17, 2018 12:13 pm Odpovedať s citátom
A povedala líška, keď nemohla dosianuť na hrozno: "Aj tak je kyslé!"

Mne vôbec neprekáža, že nie ste schopní reagovať. Very Happy

Zaslal: Ut apríl 17, 2018 12:25 pm Odpovedať s citátom
Vy mi bránite volať "ja som Cirkev!" napriek tomu, že som jej súčasťou. A pritom Vy ako ateista kričíte, že Vy ste Cirkev:

"Som humanista, ale musím povedať aj to známe „Som cirkev...“

Výborne - Lemmy je Cirkev.
Cirkev je zlo!
Lemmy je zlo ... Very Happy Very Happy Very Happy

Zaslal: Ne máj 13, 2018 7:16 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 902
Americký prezident Donald Trump dal zriadiť kanceláriu v Bielom dome, ktorá má chrániť práva veriacich občanov. Keďže to nespravil aj pre ateistov, z toho sa dá usudzovať, že tí takú ochranu nepotrebujú, teda veriaci sú v nevýhode, keď veria v boha. To je, ako keby tým, čo idú do boja a sú veriaci dal nepriestrelné vesty, lebo ich chráni a boh a neveriacim nedal nič, lebo oni tú ochranu nepotrebujú. Ich totiž chráni Nikto a ten je zrejme väčší, ako boh, ktorého ochranu nepotrebujú.
Dá sa povedať, že to poriadne prepískol. Tak to dopadne, keď je na vysokom poste zaujatý človek, ktorý zastupuje a zvýhodňuje len úzku skupinu občanov a nerobí rovnako pre všetkých.

Zaslal: Pi jún 29, 2018 12:28 am Odpovedať s citátom
Kvantová fyzika ukazuje na existenciu Boha
Ján Vilček napísal(a):
Bývavali časy, keď som si namýšľal, že veda je mimo „božích“ vecí, lebo jedno je o hmote a druhé o duchu. Našťastie som sa mýlil. Kvantová fyzika (a nielen ona) nepriamo odkazuje na existenciu Boha, ako o tom informuje aj prednáška známeho kvantového fyzika Johna Hanglina, PhD, je z Global Scientist For Peace. Pracoval okrem iného aj v CERNe pri urýchľovači častíc, je spoluautorom Teórie jednotného poľa a propagoval transcendentálnu meditáciu.

Zlá správa pre židov, kresťanov a moslimov, lebo odkazuje na existenciu bohyne lásky Tlazolteotl. Twisted Evil

Zaslal: So júl 07, 2018 7:20 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 902
Lemmy napísal(a):

Zlá správa pre židov, kresťanov a moslimov, lebo odkazuje na existenciu bohyne lásky Tlazolteotl. Twisted Evil

Veriaci hovoria, že boh je láska. Keď však v mene boha zabíjajú nepriateľov, tak sa vyhovárajú, že je to na boží príkaz. Hovoria tým, že oni sú dobrí a zlo im prikázal vykonať boh. Celkom sa zamotávajú do svojich nezmyslov, pretože potom by ten ich boh musel byť o hodne horší, ako človek. To však nemôžu povedať a tiež nemôžu povedať, že oni sú zlí. Potom majú už jediné východisko ospravedlnenia svojho vraždenia a to, že na vine sú neveriaci, alebo nepriateľ, pretože oni, aj keď vraždia sú dobrí a dobrý je aj boh, ktorí im prikázal vraždiť.

Zaslal: Ne august 05, 2018 6:33 pm Odpovedať s citátom
Tvojoponent dal nadpis svojmu príspevku: U bambusu nepozorujeme boha - je teda ateistom.

Ouch Eru

Pozri: Príspevok od kresťana katolíka.

Zaslal: Ne august 05, 2018 7:11 pm Odpovedať s citátom
Hlásateľ náboženských nezmyslov s prezývkou Tvojoponent sa činí v šírení bludov.
Tvojoponent napísal(a):
16/
a) ateizmus nie je myšlienka
b) o zneužití ateizmu sa naozaj môžeme baviť veľmi dlho
c) kresťania nie sú nasledovníkmi tých, ktorí zneužívajú kresťanstvo
d) existencia výboru LGBT je naviazanie štátu na ideológiu
e) na odluke nie je nič zlé - preto už tu odluku máme. Veriacvi si aj dnes už platia svoje cirkvi tak, že platia dane a časť z nich sa vracia v podobe finančného príspevku na cirkvi. Platil som aj tvoje štúdium a ako vidím, nie veľmi dobrá inevstícia to bola. Vrátiš mi moje peniaze?
f) ateisti majú podporu napr. od Luboša Blahu, ktorý im vybavuje kadejaké hlúposti, napr. prenajatie priestorov skonfiškovaných Cirkvi, kde sa radujú z letného slnovratu a za prejavenú nenávisť voči katolíkom si dávajú ocenenia. Niekedy aj za daňové podvody...
g) členovia výboru LGBT majú svoje mzdy, podporu majú aj občianske združenia ako Queer, Inakosť, IĽP...
h) Lemmy berie dôchodok(?) z odvodov státisícov katolíkov a nebadať, že by bol vďačný
i) nie je mojou chybou, že ateisti nenazbierali dostatočný počet ľudí na založenie vlastnej cirkvi. V Holansku ateisti berú príspevky a zjavne Ti to tam neprekáža
j) ateisti doteraz iba kradli. Mali by konečne vrátiť katolíkom všetko nakradnuté plus ušlý zisk a napáchané škody - koľko mi zaplatíš za to, že som kvôli náboženstvu vyhodený zo školy? Skús nejakú sumičku...

Zaslal: Ne august 05, 2018 7:26 pm Odpovedať s citátom
Very Happy Copy plus paste vám ide dobre... a názor nemáte?

Vari ateizmus je myšlienka? Shocked

Zaslal: Ne august 05, 2018 7:33 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Tvojoponent dal nadpis svojmu príspevku: U bambusu nepozorujeme boha - je teda ateistom.

Ouch Eru

Pozri: Príspevok od kresťana katolíka.

Veď vychádzam z vašej definície ateizmu, ktorú ste napísali 18032014:
Ateizmus je absencia náboženskej viery, že existuje boh.

Ak u bambusu spozorujete prítomnosť viery v boha, bude veriacim. Ak nie, musí byť podľa vašej definície ateistom. Veď o tom u píšu aj na internete Very Happy

https://neznaboh.wordpress.com/2018/01/18/paradove-tazkosti-so-zadefinovanim-ateizmu-cast-tretia/comment-page-1/

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 10 z 10
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Pridať novú tému

Prejdi na: