Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Nechcel by som tam žiť.

Lemmy
Zaslal: Pi október 24, 2014 1:16 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6502 Bydlisko: Mám.
TvojOponent napísal(a):
Správanie židovských extrémistov ste nazvali židovskou biedou. To je tá kolektívna vina

Už to pomaly začínaš chápať, ale ide ti to pomaly. Už registrujem, že si uvedomuješ, že nejde o kolektívnu vinu, ale len o kritiku tých židov, ktorí zakazujú ženám (dievčatám) čítať… Ale chápem ťa, zastávaš sa týchto židov, preto si hľadáš nejaké výhovorky.

To, že nejde o kolektívnu vinu, začínaš chápať v tom, že sám už si uvedomuješ, že ide o židovských extrémistov. Iste si potom aj schopný uvedomiť si, že všetci židia nie sú extrémisti. Zatiaľ nie som si celkom istý, či to tak chápeš, lebo ak si namýšľaš, že ide o kolektívnu vinu, tak to o tebe svedčí, že si aj namýšľaš, že všetci židia sú extrémisti.

Zaslal: Pi október 24, 2014 6:19 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 834
[quote="Lemmy"]
TvojOponent napísal(a):
kolektívna vina

Keď sa už hovorí o tej kolektívnej vine,asi nikto nemôže poprieť,že práve Palestínčania sú roky trestaní kolektívne za útoky radikálov z ich radov.Sú zabíjané ženy deti,ktoré s terorizmom a útokmi na Izrael nemajú nič spoločné.Alebo chce niekto povedať,že bábätká chystali teroristický útok?
Vo všetkých vojnách to bolo tak,či si to už ľudia priznajú,alebo nie. Protistrana je vždy trestaná kolektívne,lebo pri masívnych útokoch vo vojne sa nedá selektovať,aby bomby zabili len niekoho.Mnohokrát boli práve civili terčom útokov,aby sa oslabila morálka nepriateľa. Z 2 sv. vojny je dosť príkladov.Civilov,starcov,deti je predsa jednoduchšie zabiť,ako zamaskovaného,opancierovaného a hlavne ozbrojeného nepriateľa,ktorý môže útočníka aj zabiť.
Izraelská ofenzíva v Gaze prináša svoje ovocie. Rozhnevala mnoho ľudí na celom svete,zvlášť vyznavačov Koránu.Islamisti sa radikalizujú a sú ochotní aj zomrieť za vieru. Frontová línia z Gazy sa prenáša na iné miesta,čo sa dalo predpokladať.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: St máj 16, 2018 5:26 pm Odpovedať s citátom
Včera som vo viacerých médiách zachytil vyjadrenia, že Palestínci sú na príčine toho, čo sa s nimi teraz deje, že neprijali mierové plány, ktoré zneli asi tak: Odíďte dobrovoľne zo svojej rodnej zeme. Kto by taký "mierový" plán prijal? Teraz sú obviňovaní, že sú kaziči mieru, že neodišli.
Nuž, ako sledujem situáciu vo svete, tak ako Palestínci dopadnú mnohí, len o tom ešte netušia a tak sa kľudne prizerajú, čo sa s nimi deje. Povedia si, však nás sa to netýka. Žiaľ to je veľký omyl, pretože nesledujú situáciu. Len sa treba lepšie poobzerať, čo sa deje aj na Slovensku. Už sme dobre na polceste, ak nie ďalej. Mnohé kroky, čo sa robia sú akoby presne z takého scenára, aby sa vyprázdnil priestor pre niekoho.

Zaslal: St máj 16, 2018 5:32 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Odíďte dobrovoľne zo svojej rodnej zeme.

Neviem, kde si to čítal, či je to hodnoverné, ale ja si myslím, že Izraelčania sa musia naučiť spolunažívať s Palestínčanmi, dokonca až tak, že mal by vzniknúť nový štát Palestína. Mali by byť 2 štáty: Palestína a Izrael.

Zaslal: St máj 16, 2018 5:34 pm Odpovedať s citátom
Keď sa Československo vedelo rozdeliť na Česko a Slovensko, nevidím technický problém pri vzniku dvoch štátov Izrael a Palestína. Chce to len vôľu.

Zaslal: Št máj 17, 2018 4:42 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Keď sa Československo vedelo rozdeliť na Česko a Slovensko, nevidím technický problém pri vzniku dvoch štátov Izrael a Palestína. Chce to len vôľu.

Česi a Slováci sa vedeli aj spojiť bez problémov do jedného štátu, pretože boli zvyknutí na bezkonfliktné spolunažívanie aj za Rakúsko - Uhorska, v ktorom bolo veľa národností. Dôležitým faktorom dobrého spolunažívania bolo ale to, že medzi Čechmi a Slovákmi nedošlo k územným sporom. Medzi Palestíncami a Izraelčanmi je spor o územie takmer neriešiteľný, aj keď v mnohých oblastiach spolupracujú a nájdu sa aj zmiešané manželstvá. Hlavné slovo v obidvoch národoch majú ale náboženskí predstavitelia, čiže je to nezmieriteľný konflikt náboženstiev a nie ľudí. Ľudia sú náboženstvami tvrdo tlačení do konfliktu. Je to doslova súboj Dávida s prakom a Goliáša. Karta sa ale môže rýchlo obrátiť, ako to bolo aj v tom starom príbehu o Dávidovi. Izrael s tromi miliónmi obyvateľov sa v 6 dňovej vojne pustil do 120 000 000 Arabov. Ono je to zdanlivé bráznovstvo, spraviť taký nestrategický krok, ale zrejme si boli veľmi istí na základe spravodajských informácíí od svojich ľudí infiltrovaných v ozbrojených zložkách týchto štátov, aké má kto sily a čo sa chystá spraviť. Je lepšie mať priateľov, ako nepriateľov a preto má Izrael stále obavy o svoju existenciu, pretože je obklopený znepriatelenými štátmi. Nikto nevie predvídať všetky varianty, ktoré sa môžu vyskytnúť. Nejaký fanatik získa jadrovú zbraň, prípadne sa vyvinie nejaká iná ničivá a obrovský problém je na svete. Môže sa aj zmeniť geopolitická situácia a Amerika nebude priateľom Izraela. Čo potom?
Prečo Izrael stratil svoje územie, ktoré si kedysi dobil a teraz si ho znova nárokuje späť? Vždy v minulosti a aj v súčasnosti je to len o silovom riešení. Žiadna zmysluplná dohoda o deľbe územia, ktorú by uznávali obidve strany sa neprijala vtedy, ani teraz a tak konflikt pokračuje.
Rozprávky sa končia vetou: A žili šťastne, až kým nepomreli. Tu by sa ale dalo povedať, že žijú v spore, až kým nepomrú. Nuž aj tak sa dá, ale je to tá najhoršia varianta, prežiť celý život v konfliktoch, ktoré lámu krky.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 3 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Pridať novú tému

Prejdi na: