Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Bavorsko prikazuje kríže… Humanisti protestujú

Myslíte si, že je správne v sekulárnom štáte umiestňovať v štátnych úradoch, štátnych školách, v budovách štátnych organizácií, náboženské symboly? Napríklad kresťanský kríž, satanistický kríž alebo iný náboženský symbol?

Áno, je to správne, veď si musíme brániť našu identitu  
0%
  [ 0 ]  0%

Áno, je to správne, ak je to uvedené v zákone, a zákony sa majú dodržiavať  
0%
  [ 0 ]  0%

Áno, a mali by byť umiestnené všetky náboženské symboly (ironizujem)  
0%
  [ 0 ]  0%

Nie, som zásadne proti, porušuje sa tým sekulárny význam štátu  
50%
  [ 1 ]  50%

Nie, nie je to správne  
0%
  [ 0 ]  0%

Nie som kresťan (kresťanka), urážajú ma kríže umiestnené v štátnych organizáciách  
50%
  [ 1 ]  50%

Celkom hlasov : 2
Lemmy
Zaslal: Pi máj 04, 2018 10:59 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6554 Bydlisko: Mám.
K článku Bavorsko prikazuje kríže do štátnych budov. Humanisti protestujú.

Na stránke Bavorského štátneho úradu (Bayerischen Staatskanzlei) sa píše:
Bayerischen Staatskanzlei napísal(a):
Das Beste für Bayern

Regierungserklärung des Bayerischen Ministerpräsidenten Dr. Markus Söder, MdL, vor dem Bayerischen Landtag am 18. April 2018

X. Wir bewahren die bayerische Identität

Wir bekennen uns klar zur christlich-abendländischen Prägung Bayerns. Dies ist der Humus einer vitalen Gesellschaft. Wir sind weltoffen, aber jeder, der bei uns leben möchte, muss sich an unsere Werte, Sitten und Gebräuche anpassen und nicht umgekehrt.

Dabei ist das Kreuz das grundlegende Zeichen unserer kulturellen Identität. Es ist das Symbol für Menschenwürde, Nächstenliebe und Toleranz. Unter Beachtung der Rechtsprechung werden wir ein Zeichen setzen und in allen Behörden des Freistaates ein sichtbares Kreuz anbringen.

Bei uns gilt Religionsfreiheit, aber wir wollen für Moscheevereine ein Transparenzgebot. Wenn ein Verein zu mehr als einem Drittel von außerhalb der EU finanziert wird, wollen wir wissen woher und von wem. Ansonsten sollte der Verein seine steuerrechtliche Gemeinnützigkeit verlieren.

Die Zuwanderung stellt auch die Schule vor große Herausforderungen. Wir glauben, dass es falsch ist, Zuwanderer ohne ausreichende Sprachkenntnisse zu früh in den Regelunterricht zu übernehmen. Wir werden daher aus den bisherigen Übergangsklassen Deutschklassen für den ganzen Tag machen. Neben intensiver Sprachförderung wird es Wertekundeunterricht geben.

Für uns gilt: Nur wer richtig Deutsch kann und mit unserer Werteordnung vertraut ist, kann am normalen Schulunterricht teilnehmen. Ansonsten verringern sich die Bildungschancen auch unserer einheimischen Kinder.

To najlepšie pre Bavorsko

Vládne vyhlásenie bavorského predsedu vlády Dr. Markusa Södera, MdL, pred bavorským štátnym parlamentom 18. apríla 2018.

Zaslal: Ne máj 06, 2018 9:41 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 846

Je to spôsob tzv. podprahovej manipulácie. Keď sa budú ľudia denne pozerať na kríže v úradoch a postupne zrejme aj deti na školách, tak budú vnímať náboženstvá, ako prirodzenú súčasť spoločnosti. Je to obrazne povedané strčenie nohy do dverí, aby sa nezavreli a náboženstvá si udržali svoj vplyv v spoločnosti, ktorá sa od náboženstiev vzďaľuje. Keďže tento krok vyhovuje všetkým náboženstvám, tak je chybné tvrdiť, že sa tým obmedzí vplyv islamu v Nemecku, pretože ten tiež vychádza z biblie.
Keď budú mať deti v triedach zavesený kríž, aj keď si to neuvedomia, bude ich to ovplyvňovať pri budúcich rozhodnutiach a možno sa z nich stanú veriaci, prinajmenšom sa ich tolerancia k náboženstvám zvýši. Je to ale len prvý krôčik k tomu, aby sa dvere náboženstvám otvorili viac, alebo úplne odstránili, teda aby sa spoločnosť stala úplne teistickou.
Prezident F. D. Roosevelt povedal:"Očakávame svet založený na štyroch základných slobodách. Prvá je sloboda prejavu a vyjadrovania všade vo svete. Druhá je sloboda uctievať boha svojim vlastným spôsobom všade vo svete."
Nuž ateisti aj jemu nejako vypadli z mysle, s nimi nepočítal, že majú tiež právo neveriť v boha a túto slobodu im nenápadne uprel.

Zaslal: Ne máj 06, 2018 5:33 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6554 Bydlisko: Mám.
Kríže na stenách neovplyvnia moslimov, aby sa z nich stali kresťania alebo humanisti. Skôr ich to utvrdí v presvedčení, že veria správnej ideológii (islamu).

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: